Туристическая библиотека
  Главная Книги Статьи Методички Диссертации Отчеты ВТО Законы Каталог Поиск отелей Реклама Контакты
Теория туризма
Философия туризма
Право и формальности в туризме
Рекреация и курортология
Виды туризма
Агро- и экотуризм
Экскурсионное дело
Экономика туризма
Менеджмент в туризме
Управление качеством в туризме
Маркетинг в туризме
Инновации в туризме
Транспортное обеспечение в туризме
Государственное регулирование в туризме
Туристские кластеры
ИТ в туризме
Туризм в Украине
Карпаты, Западная Украина
Туризм в Крыму
Туризм в России
101 Отель - бронирование гостиниц
Туризм в Беларуси
Международный туризм
Туризм в Европе
Туризм в Азии
Туризм в Африке
Туризм в Америке
Туризм в Австралии
Краеведение, странове-
дение и география туризма
Музееведение
Замки, крепости, дворцы
История туризма
Курортная недвижимость
Гостиничный сервис
Ресторанный бизнес
Анимация и организация досуга
Автостоп
Советы туристам
Туристское образование
Другие

<<< назад | зміст | вперед >>>

Король О.Д. Організація екскурсійних послуг у туризмі

Розділ 2. Технологія підготовки екскурсії

2.2. Попередня робота над екскурсією

Робота над будь-якою новою екскурсією розпочинається з визначення мети, що допомагає авторам цілеспрямованіше здійснювати подальшу роботу. Мета екскурсії - це те, заради чого показуються об'єкти, з якою ціллю ведеться розповідь. Назвемо кілька з них:

- виховання любові та пошани до своєї країни чи рідного краю, до традицій і звичаїв інших народів;
- організація культурного дозвілля;
- розширення загального світогляду людини та підвищення рівня обізнаності з окремих галузей знань.

Досягнути цілей екскурсії можна лише через розкриття теми.

Вибір теми залежить від потенційного попиту або конкретного замовлення та від наявних об'єктів показу. Для кожної екскурсії повинна бути сформульована своя тема, що спирається на місцевий «матеріал» та вписується в існуючу класифікацію екскурсій за змістом. Вона об'єднуватиме все, що показується та говориться, в єдине ціле, надаючи процесу пізнання системного характеру. Саме відповідно до цієї теми відбиратимуться об'єкти та матеріал для розповіді.

Процес визначення теми закінчується формулюванням назви екскурсії, яка повинна відображати тематичну спрямованість, прив'язуватися до місцевості чи відвідуваних об'єктів. Отже, потенційний «клієнт» через назву має зрозуміти, де відбувається екскурсія та чому вона присвячена. Водночас назва відіграє маркетингове значення, тобто повинна зацікавлювати, виділяти цю екскурсію з-поміж інших пропозицій.

Відбір літератури та укладання бібліографії - наступний етап при розробці нової екскурсії. Він передбачає укладання переліку книг, брошур, статей, опублікованих у газетах і журналах, які розкривають тему. Це робиться для того, щоб окреслити той матеріал, що може бути використаний у подальшій роботі, у т.ч. екскурсоводами для написання індивідуальних текстів. Перелік повинен містити лише «авторитетні» джерела, достовірність яких не викликає сумніву. Варто надавати перевагу «найсвіжішим» виданням, щоби зміст екскурсії відповідав останнім даним сучасної науки. У бібліографічному списку вказують автора, назву, рік видання, а також глави, розділи, сторінки, що містять необхідний матеріал із зазначенням його змісту. За великої кількості літературних джерел список може бути розділений на дві частини: «Основна література» і «Додаткова література».

Визначення інших джерел екскурсійного матеріалу. Крім публікацій, можуть використовуватися й інші матеріли, присвячені темі екскурсії: архівні документи, музейні експозиції, хронікально-документальні й науково-популярні кінофільми, аудіозаписи та ін. Можуть залучатися спогади свідків «тих» подій. При цьому, щоб уникнути неточностей і тенденційності, потрібно перевіряти всі факти і відомості, наведені очевидцями.

Будь-яке з цих джерел слугує не лише для підготовки, але й може бути використане під час екскурсії. Наприклад, на оглядових маршрутах можливе відвідування музею та ознайомлення з експозицією для розкриття певної підтеми. А на заміських маршрутах в автобусі є нагода організувати перегляд документальної стрічки, присвяченої темі екскурсії. Розкриття музично-історичної тематики не обійдеться без прослуховування творів композитора. Отже, на всі ці випадки повинен бути готовий відповідний матеріал, з яким екскурсовод мусить ознайомитися.

<<< назад | зміст | вперед >>>© 2002-2017 Все о туризме - образовательный туристический портал
На страницах сайта публикуются научные статьи, методические пособия, программы учебных дисциплин направления "Туризм".
Все материалы публикуются с научно-исследовательской и образовательной целью. Права на публикации принадлежат их авторам.