Туристическая библиотека
  Главная Книги Статьи Методички Диссертации Отчеты ВТО Законы Каталог Поиск отелей Реклама Контакты
Теория туризма
История туризма
Философия туризма
Право и формальности в туризме
Рекреация и курортология
Виды туризма
Спортивный туризм и альпинизм
Агро- и экотуризм
Экскурсионное дело
Экономика туризма
Менеджмент в туризме
Управление качеством в туризме
Маркетинг в туризме
Инновации в туризме
Транспортное обеспечение в туризме
Государственное регулирование в туризме
Туристские кластеры
ИТ в туризме
Туризм в Украине
Карпаты, Западная Украина
Туризм в Крыму
Туризм в России
101 Отель - бронирование гостиниц
Туризм в Беларуси
Международный туризм
Туризм в Европе
Туризм в Азии
Туризм в Африке
Туризм в Америке
Туризм в Австралии
Краеведение, странове-
дение и география туризма
Музееведение
Замки, крепости, дворцы
Курортная недвижимость
Гостиничный сервис
Ресторанный бизнес
Анимация и организация досуга
Автостоп
Советы туристам
Туристское образование
Другие

<<< назад | зміст | вперед >>>

Савранчук Л.А., Явкін В.Г. Рекреаційна географія

2. Стереотипи рекреаційної діяльності західного відпочинку

2.1. Відвідини великих міст

Приклади найбільш відвідуваних західними туристами великих міст такі.

Вічне місто Рим розташувалося на семи пагорбах у долині Тібру. Об’єднує стародавній, сучасний, католицький Рим. Історія Риму налічує дві з половиною тисячі років. Він знав періоди безприкладної величі, але бували періоди, коли місто ледве жевріло. Найбільш видатні місця, які вважаються обов’язковими для відвідин туристами зі всього світу: Форум, Колізей, площа Венеції, статуя й арка імператора Костянтина, Терми, Іспанські сходи, площа Поле Кольорів. Усі об’єкти знаходяться у межах пішохідної досяжності від центру міста.

Флоренція. Місто засноване Юлієм Цезарем і відігравало особливу роль в історії Італії. Пов’язане з іменами Леонардо да Вінчі, Мікеланджело і Рафаеля. Це одне з найбільш відомих і привабливих міст Західної Європи. Візит у Флоренцію – візит у живий музей Італії епохи Відродження. Найбільш популярні історичні пам’ятки Флоренції: галерея Уффіци, музей Сант-Марко, капела Медічі, собор Санта Марія, могили Галілея і Мікеланджело, дзвонова башта XIV століття, галерея «Академія», де зберігається велика кількість скульптур Мікеланджело, зокрема відомий Давид.

Лондон – одне з унікальних міст світу. Традиційна оглядова екскурсія займає, як мінімум, пів-дня і стає насиченою ілюстрацією до курсів шкільної історії і англійської мови. Одна з перших зупинок на шляху туриста – Тауер, видатна пам’ятка старовини Британії. Потім надходять черга знайомства зі старим лондонським Сіті – фінансовим центром могутньої у минулому Британської імперії. Саме звідси велося управління економікою майже половини світу. Після цього туристи прямують до Вестмінстера – справжнього центру влади у Британії з XI до XVI століття. Він служив резиденцією поколінням британських монархів, тепер тут влаштувався уряд країни. У районі Вестмінстерського палацу розташовані багато відомих площ Лондона: Трафальгарська площа із пам’ятником лорду Нельсону, Національна галерея, Вестмінстерське абатство, площа Парламенту та інші. Обов’язковий у програмі перебування у Лондоні невеликий круїз по Темзі й екскурсія до музею воскових фігур мадам Тюссо. Тут можна знайти зображення видатних людей усіх часів і народів.

Нью-Йорк – одне з найбільших міст світу. Іноземним туристам найцікавіший острів Манхеттен. Оглядається нижній Манхеттен, найбільш відомий великий фінансовий район світу. Туристи відвідують знамениту Уолл стріт, через яку проходить найбільше фінансових операцій країни. Морський порт – один із найбільших у світі: щорічно він приймає і обслуговує більше 30000 суден. Під час екскурсій туристи також знайомляться з парком Беттері, Китайським містом, маленькою Італією та іншими районами острова. Нью-Йорк – це не тільки величезна агломерація будівель, значна частина яких потребує ґрунтовного ремонту. Це місто, де є багато цікавого для іноземних туристів: театри, незліченні крамниці з низькими цінами та певним рівнем сервісу і багато іншого. Дуже популярна морська екскурсія на катері по річці Гудзон і навколо острова Манхеттен. Екскурсія займає близько трьох годин і надає дивовижну можливість подивитися на місто з боку Атлантичного океану. «Той, хто не бачив Нью-Йорк з боку океану, той не бачив його взагалі». Цей крилатий вислів ілюструється тим, що класична панорама хмарочосів – обов’язкове видовище для будь-якого іноземного туриста у США.

Сан-Франциско – одне з найбільш своєрідних міст світу. Тут розташувалося безліч офісів американських корпорацій і незліченна кількість офісів мало не всіх великих компаній країни. Визначають, що це найгарніше місто у США. Місто вирізняється дивно приємним кліматом (середньорічна температура +150С; зима і літо сонячні, м’які). Тут не буває холодів: взимку температура дуже рідко опускається нижче +100С. Мікроклімат міста – один із кращих у світі. Щорічно Сан-Франциско відвідує 15 млн. туристів. Туризм є статтею прибутків номер один. Він приносить місту біля 4 млрд. доларів на рік. Більша частина туристів одразу і назавжди розділяють любов місцевих жителів до цього гарного міста. У Сан-Франциско є багато архітектурних пам’яток. Місто – шедевр архітектури, незважаючи на те, що періодично його руйнують землетруси. Усі старі та неміцні споруди знищуються, найцінніші будівлі швидко відновлюють, наступні будують ще ліпше. У результаті створене дивовижне місто, яке у змозі протистояти 9-бальним землетрусам.

Подорожі у великі міста привертають увагу мільйонів західних туристів. Це пояснюється тим, що рекреація не завжди є втечею від стресів міського життя (з рідного, великого чи маленького міста, з достатньо стресовими умовами). Західні туристи прямують у ще більші міста, незважаючи на більш стресові умови. Сенс подорожей полягає у збільшенні різноманітності, тимчасовій зміні основного місця проживання на інше і пов'язаній з цим зміні видів діяльності і вражень. Оригінальною і найпривабливішою рисою мандрівок до великих міст є те, що вони надають широкий спектр можливостей для проведення вільного часу і є реальний вибір видів анімацій. Навіть коли цей перелік має стандартний характер, він не тисне на туриста жорсткою обумовленістю, як у разі відпочинку на березі теплого моря, далеко від великих населених пунктів.

<<< назад | зміст | вперед >>>


Booking.com

© 2002-2018 Все о туризме - образовательный туристический портал
На страницах сайта публикуются научные статьи, методические пособия, программы учебных дисциплин направления "Туризм".
Все материалы публикуются с научно-исследовательской и образовательной целью. Права на публикации принадлежат их авторам.