Туристическая библиотека
  Главная Книги Статьи Методички Диссертации Отчеты ВТО Законы Каталог Поиск отелей Реклама Контакты
Теория туризма
История туризма
Философия туризма
Право и формальности в туризме
Рекреация и курортология
Виды туризма
Спортивный туризм и альпинизм
Агро- и экотуризм
Экскурсионное дело
Экономика туризма
Менеджмент в туризме
Управление качеством в туризме
Маркетинг в туризме
Инновации в туризме
Транспортное обеспечение в туризме
Государственное регулирование в туризме
Туристские кластеры
ИТ в туризме
Туризм в Украине
Карпаты, Западная Украина
Туризм в Крыму
Туризм в России
101 Отель - бронирование гостиниц
Туризм в Беларуси
Международный туризм
Туризм в Европе
Туризм в Азии
Туризм в Африке
Туризм в Америке
Туризм в Австралии
Краеведение, странове-
дение и география туризма
Музееведение
Замки, крепости, дворцы
Курортная недвижимость
Гостиничный сервис
Ресторанный бизнес
Анимация и организация досуга
Автостоп
Советы туристам
Туристское образование
Другие

<<< назад | зміст | вперед >>>

Савранчук Л.А., Явкін В.Г. Рекреаційна географія

2. Стереотипи рекреаційної діяльності західного відпочинку

2.10. Відвідини рідкісних історичних і культурних об’єктів

Дуже великий і стійкий ринок щорічних туристичних поїздок – це відвідини історичних і культурних об’єктів. Залежно від моди, найбільш популярними можуть бути китайські, індійські, російські чи інші об’єкти. Останніми роками особливо привабливими для західних туристів стали китайські об’єкти.

Китай час від часу був закритий для іноземних туристів. Тому у періоди «відкритих дверей» спостерігався справжнісінький туристичний бум. Для західних туристів найцікавіші відвідини всесвітньовідомих визначних пам’яток Китаю: в першу чергу це Гугон – заборонене місто, яке є об’єктом паломництва для жителів Китаю і західних туристів. Місто побудоване у XIV ст. і практично не змінилося з того часу. Тільки над центральним входом у місто з’явився портрет Мао Дзе Дуна. З VI ст. заборонене місто було притулком для імператорів двох династій Мінь і Цзінь. Оригінальні споруди збереглися з XIV ст. Сьогодні Гугон представляє світовий стандарт китайської архітектури і культури.

Одним із символів Пекіна є храм Неба, що знаходиться у парку Тіантан і являє собою шедевр архітектури епохи Мінь. Храм з парком побудовані у XV ст. Це китайська філософія, втілена в камені (аналог єгипетських пірамід). Стародавня обсерваторія Китаю теж побудована у XIV ст., устаткування якої пограбовано французами і німцями у 1900 р. Пекінський університет – один із вищих навчальних закладів, який підтримує високий науковий та освітній рівень країни.

Наступними пам’ятками є Великий китайський мур та імператорські поховання. Китайський мур оглядається за 70 км. від Пекіна, де висоти рельєфу на 100 м. вищі, ніж у Пекіні. Стіна має висоту 8 м. і ширину 6,5 м. Спроектована так, щоб на ній могли вільно розминутися п’ять вершників. У даний час від одного краю стіни до іншого спокійно розташовуються 15 туристів. Ця дивна і велична споруда тягнеться приблизно від 5 до 10 тис. км. Стіна легко розпізнається на супутникових знімках з космосу. Будівництво її почалося до нашої ери і продовжувалося протягом декількох століть. Стіна була покликана охороняти Китай від сусідів-кочівників і служити як дорога уздовж кордону. Велика китайська стіна збереглася не всюди. Деякі ділянки реконструйовані. Біля них туристів чекають розваги: поїздка на верблюді та продаж сувенірів.

Імператорські поховання розташовані в 50 км. від Пекіна. Тут знаходяться основні поховання імператорів династій Мінь і Цінь (з ними ховали вбитих дружин). Імператорські могили містять безліч матеріальних цінностей – скарби особливого роду для сучасних археологів. Перші поховання Мінь датуються початком XV ст. Тут поховані тринадцять із шістнадцяти імператорів цієї династії, тому місце також носить назву «Тринадцять похованих». Поряд з гробницями розташовані дванадцять гігантських кам’яних тварин, кожна з яких символізує місяць року за східним гороскопом. Могили охороняються тваринами, половина з яких лежать (відпочивають), а інша шестірка постійно стоїть на варті. Могили імператорів справляють не менш грандіозне враження ніж єгипетські піраміди. Вони мають розгалужені внутрішні ходи. Для їх будівництва залучалася велика кількість людей. Наприклад, при спорудженні мавзолею імператора Ван було зайнято близько 500 тис. людей. Будівництво гробниці звичайно розпочиналося ще за життя імператора, щоб він особисто міг стежити за роботами і контролювати їх якість.

Відзначені історичні і культурні об’єкти Китаю складають обов’язковий набір екскурсій для іноземних туристів. У країні є багато інших популярних і цікавих місць. Обов’язковий і природний супутник усіх туристичних об’єктів – чудовий за якістю і найдешевший туристичний сервіс.

<<< назад | зміст | вперед >>>


Booking.com

© 2002-2018 Все о туризме - образовательный туристический портал
На страницах сайта публикуются научные статьи, методические пособия, программы учебных дисциплин направления "Туризм".
Все материалы публикуются с научно-исследовательской и образовательной целью. Права на публикации принадлежат их авторам.