Туристическая библиотека
  Главная Книги Статьи Методички Диссертации Отчеты ВТО Законы Каталог Поиск отелей Реклама Контакты
Теория туризма
История туризма
Философия туризма
Право и формальности в туризме
Рекреация и курортология
Виды туризма
Спортивный туризм и альпинизм
Агро- и экотуризм
Экскурсионное дело
Экономика туризма
Менеджмент в туризме
Управление качеством в туризме
Маркетинг в туризме
Инновации в туризме
Транспортное обеспечение в туризме
Государственное регулирование в туризме
Туристские кластеры
ИТ в туризме
Туризм в Украине
Карпаты, Западная Украина
Туризм в Крыму
Туризм в России
101 Отель - бронирование гостиниц
Туризм в Беларуси
Международный туризм
Туризм в Европе
Туризм в Азии
Туризм в Африке
Туризм в Америке
Туризм в Австралии
Краеведение, странове-
дение и география туризма
Музееведение
Замки, крепости, дворцы
Курортная недвижимость
Гостиничный сервис
Ресторанный бизнес
Анимация и организация досуга
Автостоп
Советы туристам
Туристское образование
Другие

<<< назад | зміст | вперед >>>

Савранчук Л.А., Явкін В.Г. Рекреаційна географія

2. Стереотипи рекреаційної діяльності західного відпочинку

2.11. Тематичні парки за межами США

За аналогією зі США тематичні парки останніми роками створюються і у деяких інших країнах. Вони не обов’язково у всьому повторюють американський стандарт: щоб вижити і привабити іноземних туристів, повинні зважати на місцеву специфіку. Міккі-Маус хороший тільки в Діснейленді, і лише там за задоволення спілкування з ним туристи готові викладати чималі гроші. В інших місцях Міккі-Мауси «не приживаються».

Один із прикладів тематичного парку американського типу, але за межами США, дає ПА, де існує одне дивне місто – Сан Сіті (сонячне місто), яке є результатом неймовірної енергії та фантазії Сола Керзнера, південноафриканського архітектора і бізнесмена-мільйонера. Спочатку розважальний комплекс Сан Сіті був розрахований на багатих туристів з усього світу, і, звичайно, на заможну частину місцевого населення. Після початку політичних змін у ПА тематичний парк «демократизувався» і тепер основні його відвідувачі – чорні жителі Йоханензбурга. Комплекс створювався в напівпустельній місцевості, де за час будівництва «виросли» тропічні ліси (звичайно, штучні, але проте, вельми вражаючі). Він охоплює три п’ятизіркових і декілька чотиризіркових готелів, розкішне казино із сотнями гральних автоматів і столів, дуже привабливі у південно-африканському кліматі водні атракціони (у 1992 р. завершено будівництво басейну зі штучними хвилями), численні кінотеатри, ресторани і бари. Усе тут нагадує американські парки розваг з урахуванням африканської природно-географічної специфіки. У Сан-Сіті щорічно проводять конкурси красунь та інші. У Сан Сіті можна почати вчитися грати у гольф. Гольф дуже важливий для західного бізнесмена. Бути членом клубу любителів гольфу має велике значення для ділової кар’єри. Крім активного спорту, можна відвідати зоопарк, позагоряти біля басейну, проглянути новий кінофільм або музичне шоу в одному із театрів. Туристична галузь ПА приносить мільйонні прибутки. Сан-Сіті відвідують щорічно мільйони туристів. Хто відвідує Південну Африку, обов’язково бувають у штучному сонячному місті Сола Керзнера.

Низка тематичних рекреаційних парків за межами США не дуже велика і вельми вразлива. Вона звичайно існує як доповнення до інших рекреаційних об’єктів. Так, поєднання традиційного африканського сафарі з тематичним парком Сан-Сіті в ПА робить ці два напрями туристичного бізнесу країни стійкішими на світовому рекреаційному ринку і привертає більшу кількість додаткових західних туристів за рахунок такої комбінації.

<<< назад | зміст | вперед >>>


Booking.com

© 2002-2018 Все о туризме - образовательный туристический портал
На страницах сайта публикуются научные статьи, методические пособия, программы учебных дисциплин направления "Туризм".
Все материалы публикуются с научно-исследовательской и образовательной целью. Права на публикации принадлежат их авторам.