Туристическая библиотека
  Главная Книги Статьи Методички Диссертации Отчеты ВТО Законы Каталог Поиск отелей Реклама Контакты
Теория туризма
История туризма
Философия туризма
Право и формальности в туризме
Рекреация и курортология
Виды туризма
Спортивный туризм и альпинизм
Агро- и экотуризм
Экскурсионное дело
Экономика туризма
Менеджмент в туризме
Управление качеством в туризме
Маркетинг в туризме
Инновации в туризме
Транспортное обеспечение в туризме
Государственное регулирование в туризме
Туристские кластеры
ИТ в туризме
Туризм в Украине
Карпаты, Западная Украина
Туризм в Крыму
Туризм в России
101 Отель - бронирование гостиниц
Туризм в Беларуси
Международный туризм
Туризм в Европе
Туризм в Азии
Туризм в Африке
Туризм в Америке
Туризм в Австралии
Краеведение, странове-
дение и география туризма
Музееведение
Замки, крепости, дворцы
Курортная недвижимость
Гостиничный сервис
Ресторанный бизнес
Анимация и организация досуга
Автостоп
Советы туристам
Туристское образование
Другие

<<< назад | зміст | вперед >>>

Савранчук Л.А., Явкін В.Г. Рекреаційна географія

2. Стереотипи рекреаційної діяльності західного відпочинку

2.12. Сафарі

Іншим стійким напрямом туристичного бізнесу є африканське сафарі. Традиції сафарі для західних туристів починаються з другої половини XIX ст. Найбільш популярні в цьому відношенні два регіони: Східна Африка (зокрема Кенія, і останнім часом – Танзанія) і Південна Африка (ПА). Сафарі вважається престижним видом відпочинку річного циклу, розрахований не на «середнього» туриста, має елітний характер. У кінці 90-х років минулого століття переважаючим районом для сафарі була ПА у зв’язку зі стабільністю внутрішньодержавного положення країни. Західне телебачення систематично і у великій кількості показувало програми, присвяченій дикій природі Африки. Це сприяло популярності сафарі. Проте відвідини материка часто носять імітаційний характер (імітація розваг багатих колонізаторів минулого століття). Завдяки різниці у курсах валют пересічний західний турист із середніми доходами відчуває себе в Африці багатієм. Імовірно, це важлива причина стійкості даного виду туризму. Особливістю сприйняття західних туристів, що відправляються на африканське сафарі, є безумовна романтизація дикої природи і «чорного» континенту. Африканське сафарі часто «працює» на зміцнення власного соціального статусу західного туриста, тому це престижно. Сафарі у Південній Африці є світовим стандартом цього виду рекреації. З ПА у цьому відношенні може конкурувати тільки Кенія. Південноафриканське сафарі більш цивілізоване та виважене. Західні туристи відвідують один із національних парків або заповідників, де мешкають дикі тварини. У реальності сафарі – достатньо важке заняття, яке вимагає наполегливого тренування, спеціальної підготовки (щеплення від холери, жовтої лихоманки, малярії) й обладнання (зокрема зброї). Найчастіше західним туристам пропонується романтичний, але в той же час не такий виснажливий і небезпечний варіант: коротка (1-3 дні) подорож на комфортабельному автобусі. У ПА багато національних парків, які цікаві по-різному в різні сезони року, де в природних умовах мешкають різні тварини. Залежно від сезону вибирається оптимальний варіант для туристичного візиту.

Привабливість для Південної Африки базується на унікальній флорі і фауні цього регіону. Тут ростуть 22 тис. видів рослин, що перевершують флору США, незважаючи на значно більшу (у 7 разів) площу країни. У ПА росте 10% світових видів рослин. Флористична провінція місцевості Кейпа являє собою район із переважанням сукулентів, які квітнуть весною після періоду дощів. На півострові Кейпа під час квітування представлена найбільша кількість кольорів квітів у світі. Фауна Південної Африки багата й унікальна. Більшість тварин можна побачити у національних парках (парк Крюгера, Калахарі-Джемсбок парк, заповідник Сабі-Сабі). У горах розташовані приватні природні заповідники та національні парки. Серед тваринного світу ПА виділяють так звану велику «африканську п’ятірку» звірів (лев, леопард, слон, чорний носоріг та буйвол). Незвичне подібне поєднання тварин на такій обмеженій території. Південна Африка займає перше місце в світі за кількістю африканських слонів, друге місце за кількістю білих носорогів і третє місце за кількістю бегемотів; тут найвищі у світі жирафи та найшвидші у світі гепарди. Однак побачити все це дуже непросто. Єдиний реальний варіант сафарі – послуги туристичних компаній у його організації. З тваринами в ПА пов’язано багато проблем. Потребують охорони білі і чорні носороги. Необхідна регуляція стада слонів – швидке збільшення поголів’я може загрожувати дрібним населеним пунктам, сільськогосподарським угіддям і населенню.

Різноманітний і унікальний світ птахів Південної Африки (900 видів), 113 з них ендемічні, тобто зустрічаються тільки в цій частині земної кулі. У Південній Африці проживає найбільший у світі літаючий птах – орел. Дивовижні фламінго Південної Африки (тут їх великі колонії). Південна Африка має найбільше у світі поголів’я страусів (найбільший нелітаючий птах). Страусів додатково розводять на спеціалізованих фермах з метою отримання делікатесного м’яса, гігантських яєць, страусиного пір’я, яке періодично входить у моду. Серед стандартних сувенірів з Південної Африки – яйце страуса, прикрашене оригінальним розписом або різьбленням. Для туристів створені ферми, де можна подивитися зблизька на екзотичних тварин (крокодилячі ферми).

У Південній Африці багато чудових парків. Вражає паркова архітектура. Велика кількість сонця, зацікавленість білих людей у створенні тінистих місць, дешева робоча сила творять дива. У Південно-Африканських містах велика кількість квітучих і вічнозелених ділянок. Туристи звичайно відвідують міські ботанічні сади: у Йоханенсбурзі, Дурбані, Кірстенбоші (провінція Кейп). Контраст між європейською зимою та південно-африканським літом разючий.

Кенія і Танзанія пропонують мандрівникам пожити декілька днів у реальній віддаленості від центрів цивілізації у таборах, де інколи немає світла. Число охочих до подібного виду відпочинку зростає, що свідчить про те, що організатори іноземного туризму вивчають попит. Туристичні табори часто розташовані прямо у савані і є приватними закладами. З вікон помешкання можна бачити зебр та інших тварин. Важливе для туристів і знайомство з місцевим побутом. Часто це імітація традиційних африканських помешкань з солом’яними дахами і глиняною підлогою. Втім, меблі там цілком сучасні, ванни у всіх кімнатах для гостей створюють комфорт. Альтернативним варіантом є зупинка в пансіонах, які відтворюють колоніальний побут, з прогулянками верхи на конях.

Сафарі у Танзанії поєднується з мандрівкою на острів Занзібар – унікальне за красою і самобутністю мусульманське поселення біля берегів Африки. Сафарі є важливим напрямом західного туристичного бізнесу. Воно пов’язане, в основному, з двома «фіксованими» місцями: Кенією і Південною Африкою. Залежно від політичної ситуації та безпеки у цих країнах основний потік західних туристів прямує в одну з них. Під час подорожей спрацьовує жорсткий стандарт в організації сафарі: відхилення від маршруту та імпровізації у поїздці не мають мати місця. Отже, сафарі – це не тільки дикі тварини, але і додаткові розваги у вигляді знайомства з культурою та історією Африки, а також особливий вид торговельного туризму: дерев’яні маски і прикраси, плетені корзини і глиняний посуд, домоткані тканини, навіть списи та щити – все це незмінно присутнє в багажі західних туристів, які повертаються з Африки.

<<< назад | зміст | вперед >>>


Booking.com

© 2002-2018 Все о туризме - образовательный туристический портал
На страницах сайта публикуются научные статьи, методические пособия, программы учебных дисциплин направления "Туризм".
Все материалы публикуются с научно-исследовательской и образовательной целью. Права на публикации принадлежат их авторам.