Туристическая библиотека
  Главная Книги Статьи Методички Диссертации Отчеты ВТО Законы Каталог Поиск отелей Реклама Контакты
Теория туризма
История туризма
Философия туризма
Право и формальности в туризме
Рекреация и курортология
Виды туризма
Спортивный туризм и альпинизм
Агро- и экотуризм
Экскурсионное дело
Экономика туризма
Менеджмент в туризме
Управление качеством в туризме
Маркетинг в туризме
Инновации в туризме
Транспортное обеспечение в туризме
Государственное регулирование в туризме
Туристские кластеры
ИТ в туризме
Туризм в Украине
Карпаты, Западная Украина
Туризм в Крыму
Туризм в России
101 Отель - бронирование гостиниц
Туризм в Беларуси
Международный туризм
Туризм в Европе
Туризм в Азии
Туризм в Африке
Туризм в Америке
Туризм в Австралии
Краеведение, странове-
дение и география туризма
Музееведение
Замки, крепости, дворцы
Курортная недвижимость
Гостиничный сервис
Ресторанный бизнес
Анимация и организация досуга
Автостоп
Советы туристам
Туристское образование
Другие

<<< назад | зміст | вперед >>>

Савранчук Л.А., Явкін В.Г. Рекреаційна географія

2. Стереотипи рекреаційної діяльності західного відпочинку

2.13. Світові курорти

Історія курортів, особливо заснованих на терапевтичних властивостях води, налічує століття і підтвердження цьому – Романські ванни в Англії, вік яких понад 2000 років. Історики стверджують, що публічні лазні римлян були свого роду розкішними місцями для зустрічей і відпочинку: басейни, оточені доглянутими садами, бібліотеки, мармурові альтанки для філософських бесід. Усе було підпорядковане відновленню фізичного та духовного здоров’я. Ще у XVII ст. були відкриті незвичайні дерматологічні та інші цілющі властивості термальних вод невеликого французького містечка Віші. У минулому столітті навіть Наполеон III відвідував місто, щоб відновити сили і відпочити від військових кампаній. Тепер Віші являє собою комплекс розкішних будівель, що стали вже історичними і нараховують кілька кращих готелів країни. Це найвідоміший курорт з термальними водами не тільки Франції, але і всієї Західної Європи. З 1931 р. на базі мінеральних вод Віші виробляється лінія косметичної продукції по догляду за шкірою обличчя і тіла. І хоча гідротерапія залишається основною, зараз курорт пропонує гостям розлогий комплекс різноманітних відновлювальних і психотерапевтичних процедур – від масажу до консультацій з провідними фахівцями країни. Курорти Віші і Баден-Бадена по кишені далеко не кожному, навіть вельми забезпеченому західному рекреанту (тижневий відновний курс для VIP-ів обходиться у декілька тисяч євро). Саме тому в останні десятиліття у Західній Європі та у Північній Америці активно розвиваються альтернативна мережа невеликих курортів, розташованих, як правило, в достатньо ізольованих і віддалених від великих міст гірських і лісових районах.

Прикладом одного із таких молодих, але стрімко набираючих популярність курортів може служити «Сан-Данс» у штаті Юта, на «дикому» заході США, відомий також, як курорт Роберта Редфорда, який є його власником та ідеологом усього проекту. Це екологічно чистий курорт «нового покоління», свідомо налаштований на збереження та відновлення навколишнього середовища. При його будівництві використовувалися тільки екологічно чисті будівельні матеріали; для декорування кімнат використовувалися предмети побуту аборигенів-індійців; на курорті гостям пропонують страви з місцевих продуктів; курортне фермерське господарство забезпечує екологічно чистими продуктами харчування не тільки кухню «Сан-Данса», але і багато спеціалізованих ресторанів в інших штатах. Розташований за годину їзди від Солт-Лейк-Сіті, курорт не пропонує гостям виняткових лікувальних процедур, але тут приємно провести час з сім’єю чи друзями, зустріти в незвичному оточенні Різдво чи Новий рік. Основна природна пам’ятка регіону – каньйон Прово, пішохідні та верхові (а в зимовий час лижні) прогулянки, які пропонуються відпочиваючим адміністрацією. «Сан-Данс» працює протягом двох сезонів року (літнього і зимового). Усі, понад 110 дерев’яних котеджів, звичайно замовлені завчасно. Це один з найпопулярніших рекреаційних центрів США.

<<< назад | зміст | вперед >>>


Booking.com

© 2002-2018 Все о туризме - образовательный туристический портал
На страницах сайта публикуются научные статьи, методические пособия, программы учебных дисциплин направления "Туризм".
Все материалы публикуются с научно-исследовательской и образовательной целью. Права на публикации принадлежат их авторам.