Туристическая библиотека
  Главная Книги Статьи Методички Диссертации Отчеты ВТО Законы Каталог Поиск отелей Реклама Контакты
Теория туризма
История туризма
Философия туризма
Право и формальности в туризме
Рекреация и курортология
Виды туризма
Спортивный туризм и альпинизм
Агро- и экотуризм
Экскурсионное дело
Экономика туризма
Менеджмент в туризме
Управление качеством в туризме
Маркетинг в туризме
Инновации в туризме
Транспортное обеспечение в туризме
Государственное регулирование в туризме
Туристские кластеры
ИТ в туризме
Туризм в Украине
Карпаты, Западная Украина
Туризм в Крыму
Туризм в России
101 Отель - бронирование гостиниц
Туризм в Беларуси
Международный туризм
Туризм в Европе
Туризм в Азии
Туризм в Африке
Туризм в Америке
Туризм в Австралии
Краеведение, странове-
дение и география туризма
Музееведение
Замки, крепости, дворцы
Курортная недвижимость
Гостиничный сервис
Ресторанный бизнес
Анимация и организация досуга
Автостоп
Советы туристам
Туристское образование
Другие

<<< назад | зміст | вперед >>>

Савранчук Л.А., Явкін В.Г. Рекреаційна географія

2. Стереотипи рекреаційної діяльності західного відпочинку

2.15. Круїзи і туристичні потяги

Чимала кількість західних туристів обирає в якості щорічного відпочинку круїзи і подорожі на туристичних потягах. Круїзи також вельми популярні серед молодих північно-американців, як весільні подорожі. Туристичні потяги – розвага елітарна (зважаючи на їх ціну), тому основні клієнти тут – люди середнього і старшого віку.

Круїзи можна поділити на річкові, морські й океанічні, з двома видами маршрутів: «порт А – порт В» або «порт – об’єкт – порт». Як правило, круїзи цікаві не стільки самі по собі, скільки у поєднанні з іншими формами рекреації. Так, круїз по Рейну – найчастіше річковий «винний» тур із зупинками у невеликих німецьких містечках з давніми традиціями виноробства. Круїз по Нілу – поїздка до Каїру для огляду унікальних пам’яток історії та культури Давнього Єгипту – пірамід і сфінксів.

Круїзи по Середземному морю обов’язково передбачають відвідування великих портів і огляд культурно-історичних пам’яток. Певною мірою це і форма торгового туризму. Океанічні круїзи – нерідко подорожі до екзотичних тропічних островів з дво-триденним відпочинком на пляжах під час зупинок. Останніми роками з’явилися круїзи в Антарктичні води – яскравий приклад подорожей у район із самими екстремальними природними умовами. Крім подорожей на величезних круїзних судах типу «Морської принцеси», яка вміщує більше тисячі відпочиваючих, вельми популярні і міні-круїзи на приватних яхтах – власних або орендованих на декілька днів або тижнів. Такі міні-круїзи розвинені практично у всіх місцях, де тільки є відповідні водні простори: і на півдні Німеччини (Боденське озеро), і на Блакитному узбережжі Франції, і в Іонічному й Егейському морях. Цей вид відпочинку деколи більше схожий на спортивне заняття (адже для самостійного управління навіть невеликою яхтою потрібні відповідні навики і непогана фізична підготовка). Свідоцтвом популярності якого є щорічні міжнародні змагання.

Подорожі на туристичних потягах – достатньо дороге задоволення. Як правило, такий потяг являє собою «готель на колесах» найвищого класу. Купе для пасажирів складаються з декількох секторів – «вітальні», спального та гігієнічного. Обов’язковий вишуканий, але прибраний вагон-ресторан, де часто працюють найкращі місцеві кухарі. Цей вид відпочинку розвинений переважно у колишніх колоніях Великобританії: Індії, на півдні Африки. Відповідний цьому також інтер’єр потягів: ностальгійний колоніальний стиль кінця позаминулого – початку минулого століття. Час прийняття їжі відповідає консервативним британським стандартам: перший, другий сніданок, обід, чай о 17.00, вечеря у супроводі вже забутих ритуалів і атрибутів: коктейлів, гавайських сигар, смокінгів, вечірніх суконь.

Мандрівки на турпотягах звичайно короткочасні – від однієї до трьох діб – і є складником інших, довших турів. Так, при відвідинах Південної Африки західні туристи часто користуються послугами «Blue Train» – турпотяга, що регулярно курсує між Преторією і Кейптауном: подорож займає добу, маршрут проходить через найбільш мальовничі місця ПА. Інший подібний потяг привозить туристів з Йоханенсбурга до водоспаду Вікторії. Потяг з Південної Африки (ПА) до Зімбабве відзначається тим, що органічно вписується у загальну атмосферу турів до водоспаду Вікторія. Після прибуття на місце туристи зупиняються у вишуканому і романтичному, недавно відреставрованому готелі «Вікторія-Фолс». Інтер’єр відрізняється елегантними плетеними меблями, старовинними картами на стінах, підготовкою персоналу, грою оркестру в обідній залі (мелодії фокстроту) – все це нагадує про минулу колоніальну велич. Турпотяг посувається по рейках залізниці, прокладеної століття тому «від Кейптауна до Каїра», не покидаючи меж Британської імперії. Висадивши туристів біля водоспаду, потяг прямує далі на північ, перетинаючи бурхливу Замбезі у безпосередній близькості до самого водоспаду. Залізничний міст став уже невід’ємною частиною класичного краєвиду, заради якого у Зімбабве з року в рік приїжджають десятки тисяч туристів.

Описані вище види рекреації – круїзи і турпотяги, а також відпочинок на відомих курортах – важлива складова західного туристичного бізнесу. Їх стійка популярність переважно базується на тому, що пропоновані рекреаційні послуги максимально відповідають фіксованим «брендам» цих видів відпочинку у масовій свідомості, а також очікуванням і вимогам безпосередніх споживачів цих послуг [13].

<<< назад | зміст | вперед >>>


Booking.com

© 2002-2018 Все о туризме - образовательный туристический портал
На страницах сайта публикуются научные статьи, методические пособия, программы учебных дисциплин направления "Туризм".
Все материалы публикуются с научно-исследовательской и образовательной целью. Права на публикации принадлежат их авторам.