Туристическая библиотека
  Главная Книги Статьи Методички Диссертации Отчеты ВТО Законы Каталог Поиск отелей Реклама Контакты
Теория туризма
История туризма
Философия туризма
Право и формальности в туризме
Рекреация и курортология
Виды туризма
Спортивный туризм и альпинизм
Агро- и экотуризм
Экскурсионное дело
Экономика туризма
Менеджмент в туризме
Управление качеством в туризме
Маркетинг в туризме
Инновации в туризме
Транспортное обеспечение в туризме
Государственное регулирование в туризме
Туристские кластеры
ИТ в туризме
Туризм в Украине
Карпаты, Западная Украина
Туризм в Крыму
Туризм в России
101 Отель - бронирование гостиниц
Туризм в Беларуси
Международный туризм
Туризм в Европе
Туризм в Азии
Туризм в Африке
Туризм в Америке
Туризм в Австралии
Краеведение, странове-
дение и география туризма
Музееведение
Замки, крепости, дворцы
Курортная недвижимость
Гостиничный сервис
Ресторанный бизнес
Анимация и организация досуга
Автостоп
Советы туристам
Туристское образование
Другие

<<< назад | зміст | вперед >>>

Савранчук Л.А., Явкін В.Г. Рекреаційна географія

2. Стереотипи рекреаційної діяльності західного відпочинку

2.2. Відвідини міст, що пережили свою славу та розквіт

Невичерпний західний туристичний напрям пов'язаний з поїздками до невеликих історичних населених пунктів. Це, як правило, міста, що пережили пік своєї слави. Такого типу поїздки для західних туристів асоціюються з власною Батьківщиною у Західній Європі.

У Західній Європі до такого типу туристичних об’єктів можна віднести м. Брюге, яке ще називають бельгійською або північною Венецією. Мережа каналів і ансамблі середньовічних споруд створюють незабутнє враження: туристи подумки переносяться у середньовічну Європу, адже час зупинився у цьому місті. Брюге живе у кількох вимірах – минулому і сучасному. Воно – ідеальне місце для пішохідних прогулянок і подорожей каналами: вузькі вулиці, мости через канали, затишні майдани, овочевий і рибний ринки, антикварні крамниці. Це одне з середньовічних міст Європи, яке найліпше збереглося. Воно вигідно розташувалося на перетині річок і моря, що стало чинником бурхливого розвитку міста з XIII століття, коли тут виникла найбільша у Європі ліга купців і моряків. Тут створена перша у Європі фондова біржа. Місто стало важливим центром мистецтв, коли Ян ван Ейк уперше в історії Європи почав малювати олійними фарбами. У Брюге знаходиться найвища (116 м) церква Бельгії. Її внутрішнє облаштування чудове: особливу увагу привертає Мадонна роботи Мікеланджело. Практично все у Брюге пов’язане з туристичним бізнесом. Це мережа готелів, ресторанів та інших закладів, необхідних для сучасного обслуговування вимогливих західних туристів, що зростає і модернізується.

Іншим прикладом міста, яке пережило свій розквіт і тепер активно відвідується західними туристами, може бути китайський Сучжоу. Це дивне місто розташоване за годину їзди від Шанхаю. Історія Сучжоу, одного з найстаріших міст не тільки Китаю, але і всього світу, налічує 2,5 тисячі років. Воно завжди виконувало значну роль у регіоні, але стало особливо швидко рости після завершення будівництва великого Китайського каналу, який простягнувся з півночі країни і став альтернативою ненадійних морських шляхів. Китайці – погані мореплавці і бояться великих морських просторів. При цьому вони дуже працелюбні, готові до виконання гігантських проектів. Саме тому вони створили надійний водний шлях на своїй території. Канал є такою ж величною спорудою, як і Велика китайська стіна, але, на відміну від останньої, продовжує активно використовуватись дотепер. Після того, як Сучжоу, розташований далеко від моря, несподівано став великим портом, він перетворився на центр торгівлі, в якому розмістилися великі зернові склади, налагоджено виробництво якісного шовку. Своїх сучасних розмірів місто досягло уже у XII столітті. Збігаються зі старими картами і вулиці у центральній частині міста. Стара частина оточена стіною, яка чудово збереглася; тут розташовано багато оригінальних будівель. Сучжоу – китайський Ренесанс, який можна порівняти тільки з Брюге. В описі міста знаменитим мандрівником Марко Поло багато знаків оклику. Вже у 1276 р. у місті було 6000 мостів, безліч храмів. Тепер у Сучжоу збереглися найдавніші зразки китайської архітектури різних часів. З XIV століття місто стало відомим у Китаї центром виробництва шовку. Воно перетворилося у центр науки та мистецтв, тут оселялися аристократи. Піку розвитку місто досягло у XVI столітті. І тепер ця «Венеція Сходу» приваблює туристів палацово-парковими комплексами (понад 100 садів і парків), кожний з яких – справжній витвір мистецтва. У сучасному Китаї Сучжоу залишається важливим центром мистецтв, де розташовані Інститут мистецтв і ремесел із потужним колективом майстрів з каліграфії, художників, музикантів. У музеї інституту туристи оглядають найменшу у світі фігуру Будди (3 мм). Інший експонат – «ієрогліфічні слогани», написані на волоску панди (бамбукового ведмедя). Це філігранно стильна робота. Під час прогулянок по місту туристи затримуються на мосту через головний канал, звідки відкривається один із найчарівніших і романтичних краєвидів. Китай – видатна країна з великою культурою, а також велика і дешева крамниця. Відвідини Сучжоу для багатьох іноземних туристів залишають найяскравіші спогади про Китай.

До цього типу туристичних поїздок відносять і відвідування палацово-паркових комплексів. Класичний приклад їх – Версаль, найбільший архітектурний шедевр, всесвітньо відомий і найпопулярніший туристичний об’єкт Франції. Версаль – зосередження цікавої історії, яка стає набагато атрактивнішою після його відвідин. Тут знаходяться палац XVII століття, збудований для Людовіка XIV і є неперевершеним витвором архітектури. У палаці зберігаються чудові твори живопису і скульптури. Чарівний палацовий парк – світовий стандарт ландшафтної архітектури XVII-XVIII століть, який має значну кількість копій. Саме тому палац і парки Версаля здаються нам дивно знайомими: туристи могли бачити аналогічне у Санкт-Петербурзі, Відні, на півдні Німеччини і в багатьох інших місцях світу, але у Версалі вони знайомляться з оригіналом. Відвідування Версаля – обов’язковий пункт у програмі перебування всіх іноземних туристів у Парижі.

<<< назад | зміст | вперед >>>


Booking.com

© 2002-2018 Все о туризме - образовательный туристический портал
На страницах сайта публикуются научные статьи, методические пособия, программы учебных дисциплин направления "Туризм".
Все материалы публикуются с научно-исследовательской и образовательной целью. Права на публикации принадлежат их авторам.