Туристическая библиотека
  Главная Книги Статьи Методички Диссертации Отчеты ВТО Законы Каталог Поиск отелей Реклама Контакты
Теория туризма
История туризма
Философия туризма
Право и формальности в туризме
Рекреация и курортология
Виды туризма
Спортивный туризм и альпинизм
Агро- и экотуризм
Экскурсионное дело
Экономика туризма
Менеджмент в туризме
Управление качеством в туризме
Маркетинг в туризме
Инновации в туризме
Транспортное обеспечение в туризме
Государственное регулирование в туризме
Туристские кластеры
ИТ в туризме
Туризм в Украине
Карпаты, Западная Украина
Туризм в Крыму
Туризм в России
101 Отель - бронирование гостиниц
Туризм в Беларуси
Международный туризм
Туризм в Европе
Туризм в Азии
Туризм в Африке
Туризм в Америке
Туризм в Австралии
Краеведение, странове-
дение и география туризма
Музееведение
Замки, крепости, дворцы
Курортная недвижимость
Гостиничный сервис
Ресторанный бизнес
Анимация и организация досуга
Автостоп
Советы туристам
Туристское образование
Другие

<<< назад | зміст | вперед >>>

Савранчук Л.А., Явкін В.Г. Рекреаційна географія

2. Стереотипи рекреаційної діяльності західного відпочинку

2.4. Поїздки до унікальних географічних об’єктів

Важливий напрям західного туризму пов'язаний із поїздками до природно-географічних об’єктів. У туристичному бізнесі такого роду об’єктів задіяно не так уже і багато. Вибір «реальних природних унікумів», як об’єктів відвідування визначається не тільки і не стільки їх унікальністю, скільки наявністю досконалої системи туристичного обслуговування. Без туристичної інфраструктури навіть найчудовіший природний об’єкт – порожнє місце для західного туристичного бізнесу. До теперішнього часу «освоєний» певний набір унікумів, які масово рекламуються на різні лади. Унікальні природні об’єкти дуже «розкидані» по земній кулі. Доповнення новим природним об’єктом потребує колосальних інвестицій. Схоже, в поповненні списку немає реальної потреби. До таких об’єктів входять не тільки Ніагарський водоспад чи Великий каньйон Колорадо, розташовані недалеко від великих міст США та Канади, але й Австралія з її дивними «неземними» ландшафтами, і південь Африки з казкової краси горами, озерами та водоспадами. Характерно, що всі місця такого роду відрізняються високим ступенем доступності і налагодженою системою сервісу: наскільки би вражаючими не були навколишні ландшафти, сервіс повинен відповідати найвимогливішим західним стандартам.

Унікальні природні екскурсії вельми характерні для Австралії. Це частково зумовлено надзвичайною флорою і фауною континенту, а частково – його слабкою освоєністю людиною. Наприклад, багато іноземних туристів не упускають можливості насолодитися абсолютно незвичайним видовищем – «парадом пінгвінів» на острові Пилипа. Поїздка на цей острів сама по собі стає цікавою подорожжю: «супутниками» в дорозі будуть ландшафти регіону. Острів Пилипа – місце унікальне: тут мешкає дуже велика колонія пінгвінів, а, крім того, колонії морських котиків і різних птахів. Туристи стають свідками всесвітньо відомого «параду пінгвінів», який проходить щодня в один і той же час: пінгвіни повертаються у море. Великі групи крихітних пінгвінів квапливо проходять по пляжу повз здивованих спостерігачів.

Прикладом туру до унікального природного регіону є опис екскурсії на півострів Кейп з відвідинами мису Доброї Надії. Півострів Кейп на півдні Африки дуже популярний серед західних туристів. Це подорож з невеликими зупинками в маленьких селищах, які відомі своїми винами і надають мандрівникам немало приємних хвилин. Екскурсія бере початок у Кейптауні і прямує до мису Доброї Надії, де зустрічаються Атлантичний та Індійський океан. Тут туристам видають «сертифікати», які підтверджують перебування на мисі. Тваринний світ регіону представлений багатьма мавпами-бабуїнами. Ці могутні тварини «супроводжують» приїжджаючих туристів. Після мису Доброї Надії екскурсанти перетинають півострів Кейп і зупиняються у місті Саймонтаун. Це місто розташоване на березі океану й оточене мальовничими гірськими ландшафтами. Тут понад 160 років розташовувалася велика британська військово-морська база, а згодом власність ПАР. Місто і сьогодні зберегло морську мілітаристську орієнтацію. Наступні пункти – це низка найстаріших винних ферм південної Африки. Туристів чекає дегустація вин. Ніщо так не допомагає оцінити красу унікального природного об’єкта, як вчасно подана філіжанка ароматної кави або келих чудового вина. Такий закон західних туристичних поїздок подібного роду.

<<< назад | зміст | вперед >>>


Booking.com

© 2002-2018 Все о туризме - образовательный туристический портал
На страницах сайта публикуются научные статьи, методические пособия, программы учебных дисциплин направления "Туризм".
Все материалы публикуются с научно-исследовательской и образовательной целью. Права на публикации принадлежат их авторам.