Туристическая библиотека
  Главная Книги Статьи Методички Диссертации Отчеты ВТО Законы Каталог Поиск отелей Реклама Контакты
Теория туризма
История туризма
Философия туризма
Право и формальности в туризме
Рекреация и курортология
Виды туризма
Спортивный туризм и альпинизм
Агро- и экотуризм
Экскурсионное дело
Экономика туризма
Менеджмент в туризме
Управление качеством в туризме
Маркетинг в туризме
Инновации в туризме
Транспортное обеспечение в туризме
Государственное регулирование в туризме
Туристские кластеры
ИТ в туризме
Туризм в Украине
Карпаты, Западная Украина
Туризм в Крыму
Туризм в России
101 Отель - бронирование гостиниц
Туризм в Беларуси
Международный туризм
Туризм в Европе
Туризм в Азии
Туризм в Африке
Туризм в Америке
Туризм в Австралии
Краеведение, странове-
дение и география туризма
Музееведение
Замки, крепости, дворцы
Курортная недвижимость
Гостиничный сервис
Ресторанный бизнес
Анимация и организация досуга
Автостоп
Советы туристам
Туристское образование
Другие

<<< назад | зміст | вперед >>>

Савранчук Л.А., Явкін В.Г. Рекреаційна географія

2. Стереотипи рекреаційної діяльності західного відпочинку

2.7. Поїздки до теплого моря в літній час

Великий і стійкий потік західних туристів пов'язаний з відпочинком на березі теплих морів у літній час. Він припадає на червень, липень і серпень. Для західних європейців найпривабливіші курорти Середземноморського узбережжя Греції, Італії, Іспанії й Атлантичного узбережжя Португалії, а також острови Атлантичного та Індійського океанів. Залежно від об’єктивних причин деякі з них можуть мати перевагу над іншими, проте в цілому орієнтація саме на ці регіони дуже стійка.

Для жителів Північної Америки (США, Канади) відпочинок біля теплого моря асоціюється з Флоридою, Мексикою, островами Карибського басейну і Тихого океану. Істотна відмітність поведінки північноамериканських туристів полягає у тому, що в їх річному рекреаційному циклі немає так яскраво вираженого піку поїздок до теплих морів саме в літній час. У ці місяці погодні умови у традиційних місцях їх приморського відпочинку дуже спекотні і вологі, створюючи реальний дискомфорт. Тому сезон відпочинку більш «розтягнений» протягом року у порівнянні із Західною Європою. Особливо популярні поїздки на острови Карибського басейну у зимовий час, на різдвяні та новорічні канікули. В основному це стосується туристів з північно-східних штатів США, Канади, які насолоджуються чудовим контрастом сніжної холодної зими рідних місць і м’якої теплої зими Карибського басейну. Основний потік бажаючих подорожувати «із зими до літа» дають великі міста: Нью-Йорк, Бостон, Монреаль та інші.

На західному ринку літнього приморського відпочинку триває жорстка боротьба між різними регіонами і безпосередніми виробниками рекреаційних послуг. Список традиційних центрів приморського відпочинку досить обмежений і не особливо зростає. Пересічному західному туристу навряд чи прийде у голову ризикувати літньою відпусткою і їхати у нове, незнайоме місце. Вибір падає тільки на добре відомі місця. Фактично ринок літнього приморського відпочинку вельми стабільний і давно «поділений». У зв’язку з цим важливо враховувати, що залучення сюди нових територій – надзвичайно складна справа, що передбачає довготривалі масштабні інвестиції, у тому числі в агресивній рекламі нових центрів.

Таким територіям, як АР Крим необхідні колосальні інвестиції у вдосконалення рекреаційної інфраструктури, щоб привести територію у відповідність зі стандартами західних користувачів. Важливо усвідомлювати, що далеко не завжди інвестиції означають тільки будівництво 4 і 5-зіркових готелів. Набагато важливіше створення великої кількості альтернативних місць проведення часу – десятків, сотень різноманітних кав’ярень і ресторанів, розважальних і торгових центрів, прокладання нових маршрутів: пішохідних, верхових, автобусних і морських екскурсій та багато чого іншого.

<<< назад | зміст | вперед >>>


Booking.com

© 2002-2018 Все о туризме - образовательный туристический портал
На страницах сайта публикуются научные статьи, методические пособия, программы учебных дисциплин направления "Туризм".
Все материалы публикуются с научно-исследовательской и образовательной целью. Права на публикации принадлежат их авторам.