Туристическая библиотека
  Главная Книги Статьи Методички Диссертации Отчеты ВТО Законы Каталог Поиск отелей Реклама Контакты
Теория туризма
История туризма
Философия туризма
Право и формальности в туризме
Рекреация и курортология
Виды туризма
Спортивный туризм и альпинизм
Агро- и экотуризм
Экскурсионное дело
Экономика туризма
Менеджмент в туризме
Управление качеством в туризме
Маркетинг в туризме
Инновации в туризме
Транспортное обеспечение в туризме
Государственное регулирование в туризме
Туристские кластеры
ИТ в туризме
Туризм в Украине
Карпаты, Западная Украина
Туризм в Крыму
Туризм в России
101 Отель - бронирование гостиниц
Туризм в Беларуси
Международный туризм
Туризм в Европе
Туризм в Азии
Туризм в Африке
Туризм в Америке
Туризм в Австралии
Краеведение, странове-
дение и география туризма
Музееведение
Замки, крепости, дворцы
Курортная недвижимость
Гостиничный сервис
Ресторанный бизнес
Анимация и организация досуга
Автостоп
Советы туристам
Туристское образование
Другие

<<< назад | зміст | вперед >>>

Савранчук Л.А., Явкін В.Г. Рекреаційна географія

2. Стереотипи рекреаційної діяльності західного відпочинку

2.8. Подорожі в регіони з екстремальними умовами

Наступні подорожі – це відвідини місць, які відрізняються екстремальними природними умовами. Обов’язковий західний стандарт сервісу. Найбільш яскравим прикладом формування таких рекреаційних потоків дає Намібія. Щороку її відвідують понад 300 тис. іноземних туристів, які залишають тут понад 100 млн. доларів США. Серед іноземних туристів громадяни ПА, Німеччини. Країна інвестує великі кошти у будівництво готелів, казино й інше. Визначною пам’яткою Намібії є місто Швакопмунд, яке має німецькі корені (у колоніальні часи він був єдиною німецькою гаванню у Намібії). За винятком останніх модернізацій, у місті збереглося багато старих, дуже гарних будівель, чудові парки і сквери; залізнична станція 1901 р., бари кінця дев’ятнадцятого століття і багато типово німецьких рис, що притаманні їх поселенням у всьому світі. Місто є пунктом перебування туристів «ностальгійного» типу. Від Німеччини ця місцевість відрізняється значною кількістю піску і пальм уздовж доріг. У місті розташовані чудові пляжі (найширші у світі), які поступово переходять у пустелю Наміб. Клімат тут вельми сприятливий для життя та відпочинку. Околиці міста відрізняються наявністю оригінальної рослини – вельвічії. Це унікум Намібії: окремі рослини можуть мати вік до 2 тисяч років. Посадки вельвічії оточені «місячними ландшафтами», що починаються безпосередньо за межею міста. Відвідини Швакопмунда іноземними туристами супроводжуються екскурсіями. Одна з найбільш традиційних – на найбільшу у світі уранову шахту «Рессінг» (відкрите добуття). Шахта працює цілодобово, без вихідних і свят.

Інша обов’язкова екскурсія – у найкращу гавань Намібії – Велвісбей. Природні гавані на цій території велика рідкість. Околиці Велвісбей відрізняються наявністю великих колоній птахів (200 тис. фламінго), інших птахів. Людина створила величезні дерев’яні платформи для птахів, призначені для збору гуано. Декілька подібних споруд постачають щорічно тисячі тонн гуано.

Місто Людеріц є містом з минулого (з Німеччини XIX ст.). Колоніальне місто не зачепило бурхливе XX століття. Тут збереглися притаманні німецькому містечку в африканській колонії кав’ярні, бари, церкви , будівлі з живими квітами на вікнах і балконах. Це «місто-примара» розташоване у пустелі Наміб, що є найважчою для людини фізико-географічною областю світу. Місцевий туристичний бізнес забезпечує туристів сервісом, інформацією на рівні європейських вимог (туристичні буклети, карти, інше). На околицях міста пустеля підходить до океану, де мешкають одночасно пінгвіни, тюлені, різні птахи (фламінго, страуси).

Недалеко від Людеріца розташоване покинуте місто Колманськоп. У минулому це був великий центр видобутку діамантів з фундаментальними будинками для службовців та їх родин, гімназіями, театром. Після Першої світової війни були знайдені нові родовища діамантів, які виявилися більш продуктивними. Місто почало занепадати і у 1956 р. останні мешканці покинули його. Туристи можуть побачити безлюдні вулиці, по яких гуляє гарячий вітер пустелі Наміб, і наполовину занесені піском будівлі . Ділові туристи знайдуть у Намібії в околицях Людеріца найбільші і найбагатші родовища діамантів (родовище Шпергебейт). Самодіяльне подорожування в цій місцевості заборонене. За цим слідкують члени озброєного патруля гірничодобувної компанії. Для відвідин розробок потрібні спеціальні дозволи. Маршрути подібних поїздок ретельно узгоджуються з адміністрацією гірничорудної компанії, яка надає необхідний супровід для візитів на діамантові родовища. Стійкий потік іноземних туристів до Намібії є прикладом адаптації та використання екстремальних природних умов з рекреаційною метою.

<<< назад | зміст | вперед >>>


Booking.com

© 2002-2018 Все о туризме - образовательный туристический портал
На страницах сайта публикуются научные статьи, методические пособия, программы учебных дисциплин направления "Туризм".
Все материалы публикуются с научно-исследовательской и образовательной целью. Права на публикации принадлежат их авторам.