Туристическая библиотека
  Главная Книги Статьи Методички Диссертации Отчеты ВТО Законы Каталог Поиск отелей Реклама Контакты
Теория туризма
История туризма
Философия туризма
Право и формальности в туризме
Рекреация и курортология
Виды туризма
Спортивный туризм и альпинизм
Агро- и экотуризм
Экскурсионное дело
Экономика туризма
Менеджмент в туризме
Управление качеством в туризме
Маркетинг в туризме
Инновации в туризме
Транспортное обеспечение в туризме
Государственное регулирование в туризме
Туристские кластеры
ИТ в туризме
Туризм в Украине
Карпаты, Западная Украина
Туризм в Крыму
Туризм в России
101 Отель - бронирование гостиниц
Туризм в Беларуси
Международный туризм
Туризм в Европе
Туризм в Азии
Туризм в Африке
Туризм в Америке
Туризм в Австралии
Краеведение, странове-
дение и география туризма
Музееведение
Замки, крепости, дворцы
Курортная недвижимость
Гостиничный сервис
Ресторанный бизнес
Анимация и организация досуга
Автостоп
Советы туристам
Туристское образование
Другие

Антонюк В.В.
Матеріали IV Всеукраїнської науково-практичної конференції
«Сучасні проблеми і перспективи економічної динаміки»
(м. Умань, 30 листопада - 1 грудня 2017 р.)
Умань: ВПЦ «Візаві», 2017. - 364 с. - C.327-328.

Інноваційні та перспективні шляхи розвитку курортних готелів

На сьогодні процеси глобалізації зачепили всі сфери світової економіки, в тому числі світовий ринок готельних послуг, який зазнає істотної трансформації, починаючи з другої половини XX ст. Це багато в чому визначається виникненням і просторовим поширенням інновацій.

курортний готель

Готельний бізнес в останні десятиліття дуже сильно змінився в результаті впровадження інновацій. Основними тенденціями його розвитку є [1]:

- утворення готельних ланцюгів;
- поглиблення спеціалізації готельних закладів;
- розвиток мережі малих підприємств;
- введення комп'ютерних технологій;
- орієнтація на екологічність;
- збільшення місткості деяких нових готелів.

У глобалізації готельного бізнесу Україна поки що робить перші кроки. Відомі світові готельні ланцюги почали активно освоювати український готельний ринок у зв'язку з проведенням фінальних матчів європейського чемпіонату з футболу у 2012 році. Перший готель міжнародної мережі «Radisson» був побудований в 2005 р. у дипломатичній зоні Києва.

У діяльності закладів гостинності керівники готелів використовують найрізноманітніші способи залучення відвідувачів.

У наш час вже нікого не здивуєш шикарною обробкою номерів з видом на океан. Сьогодні любителі люкс-подорожей воліють побачити екстравагантні форми і унікальні розташування. Готелі майбутнього будуть розташовані не на землі - вони будуть приховані в глибинах океану, і будуть ширяти в космосі над мегаполісами [2].

Підводні готелі під назвою Water Discus ("Водний диск") уже відкрилися на Мальдівах і у Флориді. Але найбільш масштабний проект буде втілено в Дубаї.

Як повідомляє CNN, розкішна будівля складатиметься із двох основних дисків. Верхній, із рестораном, СПА-салоном, вертолітним майданчиком і відкритим басейном, розташується над поверхнею моря, а нижній - на 30-метровій глибині. Ці частини буде з'єднано п'ятьма колонами. Готельні номери - загалом 21 розкішна кімната - міститимуться в нижньому диску.

На верхніх дисках передбачено вертолітний майданчик NASA доручило команді студентів Массачусетського технологічного інституту придумати те, що в один прекрасний день може бути використано мандрівниками на Марсі [3].

Готель призначений для заміни Міжнародної космічної станції і скорочення витрат NASA. У кожному номері, де зупинятимуться гості, - і взагалі у всьому готелі, відкриються приголомшливі види на Землю. Готель буде включати: бар і ресторан; тренажерну залу і стіну з панорамними проекціями поверхонь Місяця або Марса.

Вартість туру оцінюється в 5 мільярдів доларів на два тижні, готель планують побудувати і ввести в експлуатацію до 2025 року.

Отже, у наш час готельна індустрія являє собою галузь із високим рівнем конкуренції. В умовах сьогоднішньої конкуренції підприємства індустрії гостинності, якщо вони хочуть вижити, не можуть більше опиратися на традиційні неефективні консервативні форми культури виробництва.

Обґрунтовуючи той чи інший варіант інноваційної стратегії, необхідно враховувати й те, що вона має відповідати загальній стратегії розвитку готелю, бути прийнятною для нього за рівнем ризику й передбачати готовність ринку до сприйняття нововведень.

Список використаних джерел

1. Юрченко О. Інновації в готельному бізнесі на сучасному етапі / О. Юрченко // Вісник Львівського університету. Серія: Міжнародні відносини. - 2014. - Вип.34. - С.292-300.
2. Чорненька Н.В. Організація туристичної індустрії: Навчальний посібник / Н.В. Чорненька. - К.: Атіка, 2006. - 264 с.
3. Как выглядит гостиница будущего [Електронний ресурс]. - Режим доступу: http://tourlib.net/statti_otdyh/gostinica-buduschego.htm.
© 2002-2019 Все о туризме - образовательный туристический портал
На страницах сайта публикуются научные статьи, методические пособия, программы учебных дисциплин направления "Туризм".
Все материалы публикуются с научно-исследовательской и образовательной целью. Права на публикации принадлежат их авторам.