Туристическая библиотека
  Главная Книги Статьи Методички Диссертации Отчеты ВТО Законы Каталог Поиск отелей Реклама Контакты
Теория туризма
История туризма
Философия туризма
Право и формальности в туризме
Рекреация и курортология
Виды туризма
Спортивный туризм и альпинизм
Агро- и экотуризм
Экскурсионное дело
Экономика туризма
Менеджмент в туризме
Управление качеством в туризме
Маркетинг в туризме
Инновации в туризме
Транспортное обеспечение в туризме
Государственное регулирование в туризме
Туристские кластеры
ИТ в туризме
Туризм в Украине
Карпаты, Западная Украина
Туризм в Крыму
Туризм в России
101 Отель - бронирование гостиниц
Туризм в Беларуси
Международный туризм
Туризм в Европе
Туризм в Азии
Туризм в Африке
Туризм в Америке
Туризм в Австралии
Краеведение, странове-
дение и география туризма
Музееведение
Замки, крепости, дворцы
Курортная недвижимость
Гостиничный сервис
Ресторанный бизнес
Анимация и организация досуга
Автостоп
Советы туристам
Туристское образование
Другие

Бережанський замок

29.01.2014

В Україні, а саме в місті Бережани Тернопільської області, знаходиться надзвичайно цікава пам'ятка оборонної архітектури - Бережанський замок. Його спорудження датується 1554 роком. Цей замок ще називають "Східним Вавелем" і вважають однією із найвизначніших захисних споруд епохи Ренесансу.

Бережанський замковий комплекс вважається однією із самих визначних пам'яток міста. В ті часи замкова споруда була головною резиденцією родини Синявських. Попри свою ефективну оборонну здатність замок відзначався ще і палацовими корпусами, виконаних у високомистецькому архітектурному стилі.

Бережанський замок

Особливою красою виділявся "Новий палац", який знаходився на периметрі східного муру. У переписі 1762 року описується 14 парадних залів. Кожен зал палацу мав свою персональну назву, яка відповідала його мистецькому оформленню. Так по причині розпису стелі, на якій зображено події битви під Віднем у 1683 році, ця зала отримала назву "віденської". В результаті свого інтер'єрного оформлення отримали свої назви "кармазинова" і "золота" зали. Також у палаці знаходилися інші кімнати з оформленням батальних сцен - "Битва під Хотином 1621 рік", "Битва під Журавнем 1676 рік". На третьому поверсі палацу знаходилася картинна галерея. Особливий інтерес викликала портретна тематика. Тут налічувалося 48 портретів польських королів, серед яких портрети Миколи Потоцького, портрети власника замку Миколи-Гієроніма Синявського та його дружини Цецилії, яка походила з роду Радзивилів, воєначальника Яна Хоткевича. Серед цих портретів також знаходилися зображення українського гетьмана Івана Мазепи та російського царя Петра І.

Довершує архітектурний комплекс замку каплиця, основа якої була споруджена в 1551 році. Скульптурні зображення та ліпнину в 1620 році виконав відомий на той час митець Йоган Пфістер.

У прибудованій східній частині каплиці знаходилися надгробки родини Синявських: Миколи Синявського та його сина Гієроніма, дружини Гієроніма Анни та Яна Синявського. Надгробок Анни Синявської був виконаний львівським скульптором Германом Ван Гутте. Особливу мистецьку цінність отримав парний надгробок Миколи та Гієроніма Синявських, виконаного в стилі школи північного ренесансу.

Завдяки своїм фортифікаційним можливостям, які були поєднані з величною архітектурою споруд, замковий комплекс був добре відомим на теренах тогочасної Європи. Свого часу замок відвідали такі монарші особи як польський король Август ІІ, угорський князь Ференц Ракоці та російський цар Петро І.

Бельгійський мандрівник Ульріх фон Вердум описав замковий комплекс як значну мистецьку та оборонну споруду. Польський поет Юліуш Словацький порівнював замок "з золотими палатами королеви Бони", а професор Ян Зубрицький вважав, що Бережанський замок рівний Ва вельському замку. І це насправді було не лише голе ствердження, це було визнання прекрасного оборонно-житлового архітектурного ансамблю.

Сьогодні замковий архітектурний комплекс являється головною пам'яткою Державного історико-архітектурного заповідника у місті Бережани.


Booking.com

© 2002-2018 Все о туризме - образовательный туристический портал
На страницах сайта публикуются научные статьи, методические пособия, программы учебных дисциплин направления "Туризм".
Все материалы публикуются с научно-исследовательской и образовательной целью. Права на публикации принадлежат их авторам.