Туристическая библиотека
  Главная Книги Статьи Методички Диссертации Отчеты ВТО Законы Каталог Поиск отелей Реклама Контакты
Теория туризма
История туризма
Философия туризма
Право и формальности в туризме
Рекреация и курортология
Виды туризма
Спортивный туризм и альпинизм
Агро- и экотуризм
Экскурсионное дело
Экономика туризма
Менеджмент в туризме
Управление качеством в туризме
Маркетинг в туризме
Инновации в туризме
Транспортное обеспечение в туризме
Государственное регулирование в туризме
Туристские кластеры
ИТ в туризме
Туризм в Украине
Карпаты, Западная Украина
Туризм в Крыму
Туризм в России
101 Отель - бронирование гостиниц
Туризм в Беларуси
Международный туризм
Туризм в Европе
Туризм в Азии
Туризм в Африке
Туризм в Америке
Туризм в Австралии
Краеведение, странове-
дение и география туризма
Музееведение
Замки, крепости, дворцы
Курортная недвижимость
Гостиничный сервис
Ресторанный бизнес
Анимация и организация досуга
Автостоп
Советы туристам
Туристское образование
Другие

Альона Безродна
бірник тез наукових доповідей студентів
Бердянського державного педагогічного університету
на Днях науки 17 травня 2018 р. - Том 3. Природничі науки.
Бердянськ: БДПУ, 2018. - 400 с. - C.147-149.

Особливості національного кейтерингу

Актуальність. Кейтеринг - новий напрямок ресторанного бізнесу в Україні і завдяки попиту та його стрімкого розвитку, кейтеринг можна вважати феноменом гостинності в готельно-ресторанній індустрії XXI століття. Зараз стало дуже актуальним використовувати в ресторанній індустрії України західні технології гостинності, щоб зацікавити споживача (гостя) та отримати соціальний і економічний результат. Тема кейтерингу є актуальною, адже по суті це інновація, а все що нове завжди привертає увагу. Доречно підкреслити, що поняття «кейтеринг» американського походження «Cater», що в перекладі означає поставляти провізію, обслуговувати споживачів.

Ступінь досліджуваності проблеми. Дослідженнями кейтерингу займалось багато вчених, серед них Франсін Хайворсен, Гребенюк В.П., Погодін К., Смірнов У.Г., Федотова У., Федцов В.Г., Егертон Р., Уокер Дж. Р., Мазаракі А.А. та інші. Одні вбачали кейтеринг одним із методів збільшення послуг, інші - збільшення прибутку. Мазаракі А.А. розглядає кейтеринг як феномен спілкування людей в улюблених місцях. Він стверджує, що кейтеринг - це прогресивні методи послуг населення України. Інші наголошують (Малюк Л.П.), що кейтеринг - це бізнес-необхідність. Безумовно, наше сьогодення народжує нові форми та ідеї, які чекають нових досліджень.

Мета та методи дослідження. Метою нашої дослідницької роботи є розкриття актуальності виїзного харчування, аналіз широкого поняття кейтерингу, його ролі у сфері комунального і соціального харчування населення України, з'ясування основних причин, які надають кейтерингу заволодіти широким спектром в ресторанній індустрії і стати в Україні на один ряд з іншими країнами з розвиненим кейтеринг-сервісом в галузі гостинності. Методи дослідження: аналіз, узагальнення та систематизація.

Сутність дослідження. Суть кейтерингового обслуговування полягає в тому, що ресторан за спеціальним замовленням (кейтерингова компанія) забезпечує замовнику приготування і доставку готової продукції ресторанного господарства в зазначене місце (додому, в офіс, на робоче місце, у місце відпочинку тощо), а також ресторанне виїзне обслуговування святкового заходу з наданням різних сервісних послуг з обов'язковим виконанням гастрономічних послуг.

кейтеринг

Кейтеринг яскраво вписався в коло новітніх технологій індустрії гостинності. На українському ринку послуг ресторанного господарства кейтеринг-сервіс слід позиціонувати як привабливий і прибутковий вид ресторанного виїзного обслуговування, про що свідчать вітчизняні маркетингові дослідження щодо популярності існуючих в нашій державі таких кейтерингових ресторанних фірм, як «Гетьман-фуршет», «Знак якості», «Фігаро-кейтеринг», «Стелс-Україна», «Оріян-кейтеринг», «Best Catering», «Сіті», «Кактус» та інші. Безумовно, наше сьогодення народжує нові форми та ідеї, які ще чекають нових досліджень. Нашим студентам випадала нагода бути задіяними найкращою кейтеринговою компанією України «Гетьман-Фуршет» для кейтерингового обслуговування бенкету-прийому «золотих» директорів швейцарської фірми «Оріфлейм» на 2 тис. персон. Для бенкету була визначена тематична концепція «Теплий вечір в Бразилії», яка була втілена в одяг персоналу, сервіровку столів, аранжування, меню, обслуговування тощо.

Найбільш цікавим предметом нашого дослідження являється повне сервісне кейтерингове обслуговування, при якому ресторан за спеціальним замовленням (кейтерингова компанія) повністю бере на себе зобов'язання щодо організації виконання замовлення, розробку сценарію проведення заходу, складання меню, приготування страв та напоїв, їх доставку на місце призначення, сервіровку столів, оформлення місця проведення, обслуговування споживачів на рівні ресторанного сервісу.

Висновки. В результаті дослідження можна з упевненістю стверджувати, що кейтеринг - одна із найяскравіших, багатогранних та діномічних сфер ресторанного господарства. Відмінні риси кейтерингу: виняткова мобільність, велика різноманітність кухні, гастрономічних і організаційних ідей, розширений комплекс сучасних, цікавих послуг, багатогранний сервіс. Якщо ресторан вирішив надавати послуги кейтерингу, він буде постійно удосконалювати всі свої робочі моменти, не схожі на попередні. А це вже успіх, своє неповторне «ноу хау»!

Література

1. Погодин Кирил. Кейтеринг. Практическое руководство для владельцев и управляющих. - К.: Издательсий дом «Ресторанные ведомости», 2009.
2. Франсин Хаиворсен. Основы кейтеринга: как организовать выездное ресторанное обслуживание» - К.: Издательский дом «Ресторанные ведомости», 2005.
© 2002-2018 Все о туризме - образовательный туристический портал
На страницах сайта публикуются научные статьи, методические пособия, программы учебных дисциплин направления "Туризм".
Все материалы публикуются с научно-исследовательской и образовательной целью. Права на публикации принадлежат их авторам.