Туристическая библиотека
  Главная Книги Статьи Методички Диссертации Отчеты ВТО Законы Поиск отелей Реклама Контакты
Теория туризма
История туризма
Философия туризма
Право и формальности в туризме
Рекреация и курортология
Виды туризма
Спортивный туризм и альпинизм
Агро- и экотуризм
Экскурсионное дело
Экономика туризма
Менеджмент в туризме
Управление качеством в туризме
Маркетинг в туризме
Инновации в туризме
Транспортное обеспечение в туризме
Государственное регулирование в туризме
Туристские кластеры
ИТ в туризме
Туризм в Украине
Карпаты, Западная Украина
Туризм в Крыму
Туризм в России
101 Отель - бронирование гостиниц
Туризм в Беларуси
Международный туризм
Туризм в Европе
Туризм в Азии
Туризм в Африке
Туризм в Америке
Туризм в Австралии
Краеведение, странове-
дение и география туризма
Музееведение
Замки, крепости, дворцы
Курортная недвижимость
Гостиничный сервис
Ресторанный бизнес
Анимация и организация досуга
Автостоп
Советы туристам
Туристское образование
Другие

Борисенко В.В., Коцевич О.А.
Матеріали І Всеукраїнської науково-практичної конференції
"Модернізація економіки в умовах зростання суспільної свідомості:
людинорозмірність, духовність, партнерство, кооперація"
(м. Полтава, 1 листопада 2016 p.). - Полтава: ПУЕТ, 2016. - 231 с. - C.32-34.

Використання функції «Google Street View» як інформаційного інструменту туристичної індустрії

В умовах швидкого процесу глобалізації туристична індустрія модернізує інструменти своєї діяльності, використовує сучасні інформаційні та медіа технології. З'являються нові засоби для проведення екскурсій та отримання інформації як, наприклад, QR технологія, де інформацію про об'єкт та маршрут отримують при скануванні кодів, за допомогою смарт-фонів. Також до сучасних глобальних технологій належить Google Street View (з англійської - перегляд вулиць). Це надсучасна функція компанії Google, за допомогою якої у користувачів є можливість панорамного перегляду вулиць з кутом огляду 360°.

Google Street View

За допомогою функції перегляду вулиць можна побачити пам'ятки і особливості природи з усього світу, відвідати різні музеї, стадіони, ресторани, магазини або просто прогулятися по вулицям міст і селищ. Цей режим доступний в Google Картах, в галереї і в спеціальному додатку «Перегляд вулиць» [1].

Вперше функція стала доступна 25 травня 2007 р. і охоплювала декілька міст Сполучених Штатів. Сьогодні Street View охоплює 52 країни світу, а деталізація покриття ресурсу в окремих регіонах дозволяє переглядати навіть сільські дороги та міські підворітні. З 19 квітня 2012 р. компанія розмістила Street View в чотирьох українських містах, що приймали Чемпіонат Європи з футболу 2012: Київ, Львів, Харків та Донецьк, а також в Одесі. Додатково 14 травня було викладено фотографії стадіонів, що приймали Євро-2012. В 2015 р. автомобілями проекту Street View Google maps було відзнято більшість території України. [2]. Користувачі Google мають можливість додавати власні панорамні зображення, зняті на пристрої та фотоапарати.

В України в 2016 р. запрацювала програма Street View Trusted, яка дозволяє додавати панорами приміщень та бізнес закладів за технологією Street View від Google. Український підрозділ компанії Google спільно з Одеською міською радою та Одеською ОДА запустили сайт з панорамними фотографіями міських двориків. На сайті «Відчуй Одесу» зібрані сферичні панорами, які можна не тільки подивитися, а й почути звуки, характерні для цього міста [3].

Проект підтримали студенти і місцева молодь, що брала участь у квесті і робила фотознімки цікавих двориків Одеси, додаючи їх у Google Maps. Наразі на сайті зібрані панорами більш 30 двориків, які розташовані в центрі міста. Усі їх можна подивитися з кутом огляду в 360°. Тепер любителі міста біля моря можуть зайти на сайт і насолодитися колоритом Одеси, спостерігаючи панорами і слухаючи звуки одеських двориків [4].

Функція Google Street View є невід'ємною частиною для успішної побудови туристичного бізнесу. Для багатьох туристів буває непросто вибрати відповідний ресторан, кафе або готель. Сертифіковані спеціалісти, контакти яких можна знайти на сторінці сайту Google Street View [5], можуть створити на замовлення віртуальний тур, що занурить відвідувача в атмосферу закладу, де він має можливість «прогулятися по готелю чи ресторану», це все заручить довіру потенційних клієнтів і переконає їх вибрати саме цей заклад.

У липні 2015 р. незалежна компанія OXERA провела кількісне дослідження ринку з метою проаналізувати вплив віртуальних турів на підвищення інтересу клієнтів до різних компаній (зокрема, до бронювання номерів в готелях і столиків в ресторанах) [6]. Результати роботи показали, що:

- для пошуку інформації про компанії споживачі в 44 % випадків використовують географічні карти;
- у 41 % випадків пошук закінчується відвідуванням закладу.
- сторінки компаній з фотографіями і віртуальним туром привертають увагу клієнтів в 2 рази частіше, ніж всі інші.

Отже, інвестиції, вкладені у створення віртуального туру, стануть ключовим елементом для подальшого розвитку туристичного бізнесу. У світі існує величезна кількість цікавих місць, розташованих на різних континентах, щоб на власні очі відвідати хоча б найвідоміші з них, потрібно буде витратити все життя, а за допомогою функції Google Street View поширюється можливість віртуально подорожувати по світу не виходячи з дому або офісу.

Список використаних джерел

1. Робота з Google Картами в режимі перегляду вулиць [Електронний ресурс]. - Режим доступу: https://support.google.corn/maps/answer/3093484?lil=ru&ref_topic=6275604.
2. Google Street View [Електронний ресурс]. - Режим доступу: https://uk.wikipedia.org/wiki/Google_Street_View.
3. Відчуй Одесу: відвідай сайт з панорамами місцевих двориків [Електронний ресурс]. - Режим доступу: http://travel.tochka.net/ua/9848-pochuvstvuy-odessu/.
4. Відчуй Одесу [Електронний ресурс]. - Режим доступу: https://experience-odessa.appspot.com.
5. Пошук спеціаліста [Електронний ресурс]. - Режим доступу: https://www.google.com.ua/intl/uk_ua/streetview/.
6. The Benefits of Complete Business Listings [Електронний ресурс]. - Режим доступу: https://www.gybo.com/downloads/verification-benefits.pdf.
© 2002-2019 Все о туризме - образовательный туристический портал     каталог туристических сайтов
На страницах сайта публикуются научные статьи, методические пособия, программы учебных дисциплин направления "Туризм".
Все материалы публикуются с научно-исследовательской и образовательной целью. Права на публикации принадлежат их авторам.