Туристическая библиотека
  Главная Книги Статьи Методички Диссертации Отчеты ВТО Законы Каталог Поиск отелей Реклама Контакты
Теория туризма
История туризма
Философия туризма
Право и формальности в туризме
Рекреация и курортология
Виды туризма
Спортивный туризм и альпинизм
Агро- и экотуризм
Экскурсионное дело
Экономика туризма
Менеджмент в туризме
Управление качеством в туризме
Маркетинг в туризме
Инновации в туризме
Транспортное обеспечение в туризме
Государственное регулирование в туризме
Туристские кластеры
ИТ в туризме
Туризм в Украине
Карпаты, Западная Украина
Туризм в Крыму
Туризм в России
101 Отель - бронирование гостиниц
Туризм в Беларуси
Международный туризм
Туризм в Европе
Туризм в Азии
Туризм в Африке
Туризм в Америке
Туризм в Австралии
Краеведение, странове-
дение и география туризма
Музееведение
Замки, крепости, дворцы
Курортная недвижимость
Гостиничный сервис
Ресторанный бизнес
Анимация и организация досуга
Автостоп
Советы туристам
Туристское образование
Другие

Брижак Ю.А.
Збірник матеріалів за результатами IV науково-
практичної конференції студентів та молодих вчених
«Сталий розвиток України: проблеми і перспективи».
Кам'янець-Подільський: Медобори-2006, 2016. - 230 с. - C.115-117.

Розвиток туристичного ринку Австралійсько-Океанійського макрорайону

В даній статті розглянуто особливості розвитку туристичного ринку Австралійсько-Океанського макрорайону.

Ключові слова: туризм, туристичний ринок, рекреація, Австралія, Нова Зеландія.

Постановка проблеми. З розвитком суспільного виробництва, його інтенсифікацією зростає роль організації відпочинку для регенерації та розвитку життєвих сил людини, витрачених у процесі праці. Для цього необхідне сполучення певних умов та ресурсів, а також організація їх використання. Австралія й Океанія є привабливими напрямками міжнародного туризму. У цьому макрорайоні багато видів рекреаційних ресурсів. Природні умови для розвитку рекреації на багатьох островах близькі до ідеальних. Однак значна віддаленість усе ще не дає змогу цьому регіону перетворитися на одну з найпотужніших дестинацій туризму нашої планети.

Аналіз досліджень і публікацій. Аспекти розвитку туристичного Австралійсько-Океанійського макрорайону частково розглянуті в підручниках та навчальних посібниках з рекреаційної географії та туристичних ресурсів світу таких авторів як: П.О. Масляк. та І.В. Смаль, але дане питання не повністю досліджене і потребує подальшого вивчення.

Мета статті: дослідити та проаналізувати розвиток Австралійсько-Океанійського рекреаційного макрорайону, виявити проблеми та перспективи розвитку.

Результати дослідження. Австралійсько-Океанійський макрорайон складається з двох мезорайонів:

1) Австралія та Нова Зеландія;
2) Океанія.

До високорозвинених переселенських країн відносять Австралію та Нову Зеландію. Інші держави Океанії є країнами, що розвиваються. ООН включила до переліку найменш розвинутих країн світу 5 країн Океанії: Вануату, Кірібаті, Західне Самоа, Соломонові Острови, Тувалу Клімат на островах океанічний, переважно субекваторіальний та екваторіальний, на півдні - субтропічний та помірний [1, с.76].

Австралія й Океанія стають усе більш привабливими напрямками сучасного міжнародного туризму. Більша частина населення країни (69%) зайнята у сфері послуг (туризм, банківська справа, кіноіндустрія, телеіндустрія), яка створює 62% ВВП.

Проте у цілому економіка країн Океанії залишається відсталою. Для її подальшого розвитку потрібні значні капіталовкладення. Одним із джерел їх отримання слід вважати розвиток туристської індустрії, яка має необмежені можливості для збільшення міжнародних туристичних потоків [5, с 165].

В Австралійському Союзі існує більше 1000 охоронюваних територій -резерваціональних парків і парків штатів, які займають у цілому трохи більше 3% території країни. До відомих туристичних атракцій нової Зеландії належать курортні зони Раглан і Кафіа. Окрім пляжно - купального відпочинку, дайвінгу і серфінгу вони приваблюють водоспадом Брідал - Вейл - Фаллс (висота - 60м), мінеральними джерелами Тей - Пуйа - Хот - Спрінгс, карстовою печерою Вайтомо, природним парком Те-Коуту, знаного захоплюючими бердвотчинг-турами. Об'єктами Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО в Австралії є:

1) Великий Бар'єрний риф;
2) Область озер Вілландра;
3) Тасманійські пустоші;
4) Заповідники тропічних лісів Східно-центральної Австралії;
5) Тропічні ліси Квінсленда;
6) Шарк-Бей [2, с.74].

Великий Бар'єрний риф

Міста Австралії, незважаючи на невелику історію розвитку, багаті на туристичні атракції. Серед них чільне місце займає столиця країни - Канберра: Австралійський військовий меморіал, Національтна галерея Австралії, Національний музей Австралії, Національна бібліотека Австралії, зоопарк, акваріум, Національний музей динозаврів, театри і багато іншого.

Нова Зеландія - одне з найбажаніших місць для проведення відпустки згідно з опитуванням журналу Conde Nast Traveler, що спеціалізується на дорогих подорожах. У 2008 р. Нова Зеландія займала перше місце в цьому опитуванні, в 2009 - опустилася на друге. Нова Зеландія стала першою країною, що почала співпрацю з Google Earth по створенню туристичної карти країни в Google.

У столиці Нової Зеландії Веллінгтоні об'єктами туризму є Національний музей, Національна художня галерея, Морський музей, зоопарк і ботанічний сад. В Окленді (колишня столиця), крім Меланезійського музею, є Військовий музей, Художня галерея, зоопарк і ботанічний сад.

Культура Австралії та Океанії - це поєднання британських поселенців з культурою корінних жителів і переселенців з різних островів Тихого океану. Особливо цікавить туристів багата і розмаїта традиційна культура маорі: неповторне мистецтво вирізьблення по дереву й інших природних матеріалах. Плетиво, мистецтво татуювання, легенди, міфи і сказання, групові танці та бойові ритуали.

Зараз Австралія має високорозвинену економіку, за своїм рівнем зіставну з економікою західноєвропейських країн. В останні роки до одного з перспективних секторів економіки Австралії можна віднести туризм.

У Австралійсько-Океанійському макрорайоні за останнє десятиліття потік туристів збільшився більш ніж на два рази. З кожним роком рекреаційна діяльність, а точніше туристична індустрія, перетворюється у все більш прибуткову діяльність. На Таїті рекреаційно-туристична галузь зайняла друге місце (після експорту кокосового горіха) по надходженню іноземної валюти. На Гавайських островах в цій галузі зайнято більш ніж третина працездатного населення, і вона є більш прибуткова ніж експорт цукрового тростини або бананів [3, с.54].

Значна кількість острівних країн Океанії існує за рахунок міжнародного туризму. Федеративні Штати Мікронезії, Палау, Фіджі вже тривалий час асоціюються у західного споживача із туристичним «раєм» - блакитні лагуни з чистою водою і теплим піском пляжів, коралові рифи,ю екзотична флора і фауна манять до себе тисячі мандрівників. Але відсутність на багатьох островах в Океанії постійного населення через нестачу питної води і ресурсів першої необхідності ускладнює розвиток туристичної індустрії. Десятки і сотні кілометрів ідеальних пляжів чекають свого часу.

На заваді інтенсифікації використання потужного природного потенціалу Австралії та Океанії стоїть їх віддаленість від головних споживчих туристичних ринків. Але розвиток круїзного туризму, авіаційного транспорту і цінова політика провідних авіа перевізників з кожним роком все більше нівелюють цей негативний чинник [4, с.68].

Розвитку туристичного ринку Австралії перешкоджає багато проблем:

- по-перше, це значна віддаленість Австралії від головних світових центрів цивілізації і високорозвинених країн. Приблизно, 30% і більше вартості поїздки до Австралії припадає на вартість перевезення. Саме дорожнеча перевезень і зупиняє багатьох потенційних туристів, змушуючи вибирати для відпочинку ближчі до свого місця проживання місця;
- по-друге, стереотипи про Австралію: поширена думка про те, що в Австралії нічого немає крім кенгуру, коал, акул і пустель.

Однією із тенденцій розвитку туризму в Австралії є використання диких, незайманих цивілізацією територій. Туристів все більше приваблюють малодосліджені райони. Так, популярним є ексклюзивний тур до Центральної Австралії, де можна побачити скелю Айрес Рок, складену з особливих геологічних порід червоно кольору тощо.

Висновки. Австралійсько-Океанійський макрорайон має усі необхідні умови для розвитку туризму та рекреаційної діяльності. Наявний значний природній, історичний та культурний потенціал. За останні десятиліття туризм посів чільне місце в економіці країн Океанії та Австралії. Проте, однією з головних перешкод розвитку туристичного ринку все ж є значна віддаленість від основних ринків споживачів даних послуг. Однак ексклюзивність туристичних ресурсів даного регіону робить його конкурентноздатним серед інших туристичних дестинацій.

Список використаних джерел

1. Александрова А.Ю. Международный туризм: Учеб. пособие для студентов вузов, обучающихся по геогр. специальностям / А.Ю. Александрова. - М.: Аспект Пресс, 2001. - 464 с.
2. Масляк П.О. Рекреаційна географія: навч. посіб. / П.О. Масляк. - К.: Знання, 2008. - 343 с.
3. Любіцева О.О. Ринок туристичних послуг / О.О. Любіцева. - К.: Альтпрес, 2003. - 435 с.
4. Смаль І.В. Основи географії рекреації та туризму: навч. посіб. / I.В. Смаль. - Ніжин: Вид-во Ніжинського державного педагогічного університету, 2004. - 105 с.
5. Стафійчук В.І. Рекреалогія: навч. посіб. / В.І. Стафійчук. - Львів: Знання, 2005. - 259 с.


Booking.com

© 2002-2018 Все о туризме - образовательный туристический портал
На страницах сайта публикуются научные статьи, методические пособия, программы учебных дисциплин направления "Туризм".
Все материалы публикуются с научно-исследовательской и образовательной целью. Права на публикации принадлежат их авторам.