Туристическая библиотека
  Главная Книги Статьи Методички Диссертации Отчеты ВТО Законы Поиск отелей Реклама Контакты
Теория туризма
История туризма
Философия туризма
Право и формальности в туризме
Рекреация и курортология
Виды туризма
Спортивный туризм и альпинизм
Агро- и экотуризм
Экскурсионное дело
Экономика туризма
Менеджмент в туризме
Управление качеством в туризме
Маркетинг в туризме
Инновации в туризме
Транспортное обеспечение в туризме
Государственное регулирование в туризме
Туристские кластеры
ИТ в туризме
Туризм в Украине
Карпаты, Западная Украина
Туризм в Крыму
Туризм в России
101 Отель - бронирование гостиниц
Туризм в Беларуси
Международный туризм
Туризм в Европе
Туризм в Азии
Туризм в Африке
Туризм в Америке
Туризм в Австралии
Краеведение, странове-
дение и география туризма
Музееведение
Замки, крепости, дворцы
Курортная недвижимость
Гостиничный сервис
Ресторанный бизнес
Анимация и организация досуга
Автостоп
Советы туристам
Туристское образование
Другие

Чабан М.
Матеріали ІІІ Всеукраїнської науково-практичної конференції
«Сучасні тенденції розвитку туризму». - Частина ІІ.
Миколаїв: ВП «МФ КНУКІМ», 2015. - 145 с. - С.131-133.

Психологічний туризм як засіб реабілітації воїнів АТО

реабілітація воїнів АТО Формуванню психічних патологій у військовослужбовців при веденні воєнних дій сприяють такі фактори: потреба вижити в обстановці смертей і руйнувань, почуття провини перед загиблими, негативні враження, морально-психологічна непідготовленість, страх не впоратися з обов'язками, невизначеність і дефіцит інформації, порушення режимів сну, відпочинку та харчування, хвороби, травми і поранення, відсутність у колишньому досвіді запасу можливих відповідних реакцій тощо. При веденні бойових дій у 75% військовослужбовців можуть розвиватися короткочасні психологічні стресові реакції, супроводжувані частковою або повною втратою боєздатності.

Виходячи з вищевикладеного, надання психологічної допомоги військовослужбовцям має бути у пріоритеті наряду із фізичною реабілітацією. Порушення психічної рівноваги не тільки завдає шкоди здоров'ю людей, але у ряді випадків вимагає значного часу на реабілітацію. Досить відзначити, що відновлення психофізіологічних функцій у військовослужбовців, які отримали бойові поранення в Афганістані, закінчувалося тільки через 2-3 місяці після виписки зі шпиталів, тих, хто був свідком загибелі своїх товаришів і сам «дивом залишився живий» відновлювались через 3-5 років.

Військові, що повернулися з АТО, часто стикаються з відсутністю громадської вдячності за чесно виконаний військовий обов'язок. Вони істотно відрізняються від людей з мирних територій. У них зовсім інша система моральних цінностей, інший рівень духовного розвитку, при якому загострюються інтуїтивні відчуття нещирості відносин, фальші, корисливих спрямувань у ставленні до них.

Психологічна реабілітація – це система психологічних, психолого-педагогічних, соціально-психологічних заходів, спрямованих на відновлення або компенсацію порушених психологічних функцій, станів, особистого і соціального статусу людей, які отримали психічну травму. Метою психологічної реабілітації є надання військовослужбовцю допомоги у відновленні оптимального психічного здоров'я для продовження професійної діяльності у мирний час.

Психологічний туризм вченими розглядається як «технологія відновлення і збереження психологічного здоров'я сучасної людини. Це технологія, яка відновлює духовні сили, зміцнює волю, гармонізує енергетичну структуру особистості людини, створюючи, тим самим, сильну, здорову, цілеспрямовану, непідвласну обставинам людину» [1].

Ми дотримуємось визначення Подмаркової І.П., яка розглядає психологічний туризм як «особливий інноваційний вид туризму, що доповнює традиційний турпродукт професійним психологічним супроводом і дозволяє забезпечити не тільки фізичне відновлення організму людини, але й відновлення та / або розвиток її психологічних ресурсів» [2].

Психологічний туризм – це вид відпочинку, коли під час подорожі клієнта супроводжує практикуючий психолог або група психологів-організаторів, які забезпечують програму подорожі і виступають гарантом її проведення. Вони наповнюють програму культурно-масовими заходами (відвідування храмів, культурних та історичних центрів), а також пропонують майстер-класи, семінари або тренінги для духовного та особистісного зростання під час відпочинку. Як правило, тематика тренінгів обговорюється до початку подорожі. Вона може не значно змінюватися, якщо на виїзді у групи є потреба у доповненні або заміні модулів навчання.

Психологічний туризм – перш за все це новий вид відпочинку з глибинним зануренням у ресурсні стани психіки, який виник на перетині захопленості людьми подорожами і психологією, тут переплітається відпочинок (подорож) і розвиток.

Психологічний туризм поєднує одночасно три види діяльності, які корисні і дуже ефективні:

1) відпочинок, як спосіб розслабитися і відновити сили;
2) психологічна розвантаження в супроводі професіоналів;
3) саморозвиток.

Сьогодні є безліч форм психологічного туризму:

- подорожі в гори з провідником і психологом, поїздки на різні курорти, де відпочинок супроводжується цікавими тренінгами;
- екотуризм, де людина занурюється в природу і одночасно вчиться емоційному самоконтролю;
- цивілізований туризм у сучасних містах з екскурсійною програмою, що супроводжується тренінгом.

Ідеальний психологічний туризм це об'єднання відпочинку і подорожей цікавими місцями з самопізнанням. За короткий час людина може, як добре відпочити, так і навчитися, наприклад, медитації, комунікабельності, енергетичному диханню і т.д.

Як правило, після правильно підібраного курсу по поверненню додому людина відчуває прилив енергії, сил, емоційно, фізично і духовно оновлюється, наповнюється свіжими ідеями і готовністю творити і досягати нових цілей. Поліпшується атмосфера як у сім'ї, так і на роботі, адже саме сприйняття життя змінюється, енергетичні ресурси організму відновлюються, неефективні стратегії поведінки коригуються.

Література

1. Дугельная Т. Психологический туризм – дань моде или отдых на все 100% [Электронный ресурс]. – Режим доступа: http://vedeart.com/articles/140-psikhologicheskij-turizm-dan-mode-ili-otdykhna-vse-100.html.
2. Подмаркова И.П. Анализ опыта и перспектив развития психологического туризма в Украине / И.П. Подмаркова // Вісник ДІТБ. - 2013. - №17. - С.168-173.
© 2002-2019 Все о туризме - образовательный туристический портал     каталог туристических сайтов
На страницах сайта публикуются научные статьи, методические пособия, программы учебных дисциплин направления "Туризм".
Все материалы публикуются с научно-исследовательской и образовательной целью. Права на публикации принадлежат их авторам.