Туристическая библиотека
  Главная Книги Статьи Методички Диссертации Отчеты ВТО Законы Каталог Поиск отелей Реклама Контакты
Теория туризма
История туризма
Философия туризма
Право и формальности в туризме
Рекреация и курортология
Виды туризма
Спортивный туризм и альпинизм
Агро- и экотуризм
Экскурсионное дело
Экономика туризма
Менеджмент в туризме
Управление качеством в туризме
Маркетинг в туризме
Инновации в туризме
Транспортное обеспечение в туризме
Государственное регулирование в туризме
Туристские кластеры
ИТ в туризме
Туризм в Украине
Карпаты, Западная Украина
Туризм в Крыму
Туризм в России
101 Отель - бронирование гостиниц
Туризм в Беларуси
Международный туризм
Туризм в Европе
Туризм в Азии
Туризм в Африке
Туризм в Америке
Туризм в Австралии
Краеведение, странове-
дение и география туризма
Музееведение
Замки, крепости, дворцы
Курортная недвижимость
Гостиничный сервис
Ресторанный бизнес
Анимация и организация досуга
Автостоп
Советы туристам
Туристское образование
Другие

Черяпкіна А.О.
Матеріали конференції "Перспективные научные исследования - 2014"

Особливості розвитку міжнародного туристського ринку в 21 столітті

Міжнародний туризм - це специфічна галузь (різновид) послуг, міжнародні переміщення людей або подорожі, які становлять специфічну категорію міжнародної торгівлі. Мета туризму - відпочинок і розвага людей в обмежений період часу, хоча останнім часом відомо, що значна частина фахівців поєднує ділові (службові) поїздки з відпочинком в інших країнах.

Основними чинниками розвитку міжнародного туризму необхідно вважати наявність туристських ресурсів, міжнародне становище, політику урядів [2].

Група розвинених країн залишається лідером в міжнародних подорожах. Найбільший з них - США, далі йдуть Франція, Італія, Іспанія, Великобританія, Німеччина, Австрія, Швейцарія. Виріс туризм і в східному Середземномор'ї: в Туреччині, на Кіпрі, через політичну нестабільність, загрози терактів останнім часом знизився туризм в Ізраїлі.

Лідером серед виїзних напрямків залишається Туреччина, при цьому популярність цієї країни на міжнародному ринку туризму продовжує зростати. Це пояснюється високими туристичними можливостями Туреччини, «безвізового» і адекватним співвідношенням ціни і якості турпослуг, що і привертає в цю країну велике число туристів з різним рівнем доходів.

Як стабільний туристський регіон: характеризується Єгипет, який займає друге місце в рейтингу найбільш популярних туристичних напрямків, співвідношення попиту і пропозиції порівняно постійне. У даної країни є і постійні шанувальники - туристи, захоплені дайвінгом. Вартість тижневого туру в 3* готелі з напівпансіоном на Червоному морі [1].

міжнародний туризм

Ще недавно популярні курорти Кіпру в теперішній час втрачають популярність. Це пояснюється тим, що після введення на острові візового режиму Кіпр втратив конкурентоспроможність порівняно з Туреччиною, Єгиптом і Тунісом. У більшості країн, що розвиваються зростання індустрії туризму гальмують не недоліки інфраструктури, а брак коштів на розвиток даної галузі. Наприклад, в Африці, Південній і Західній Азії часто відсутнє пряме повітряне сполучення з основними центрами попиту на туристичні послуги, а незадовільний стан дорожньо-транспортної мережі відображає низький рівень соціально-економічного розвитку в цілому.

Удосконалення транспорту та інформаційних технологій, наприклад, поява реактивних літаків і впровадження автоматизованої системи бронювання (АСВ), докорінно змінило міжнародну індустрію туризму і знизило дорожні витрати.

На початку нового тисячоліття туризм утвердився як основна галузь економіки, що забезпечує приплив іноземної валюти і створення робочих місць.

У теперішній час найбільш перспективними видами туризму на світовому туристичному ринку, що ростуть випереджальними темпами, є:

- культурно-пізнавальний туризм, що охоплює 10% загального міжнародного потоку туристів;
- активні види туризму: спортивний і пригодницький (популярні);
- спеціалізований туризм (екологічний, науковий, навчальний, подієвий, лікувально-оздоровчий і ін.);
- круїзний - морські і річкові круїзи, в 2006р. брало участь понад 12 млн.
- діловий туризм, що охоплює так звану індустрію MICE (ділові зустрічі, конференції)[3].

В рамках аналізу розвитку світового готельного бізнесу можна виділити певні тенденції:

- демократизація: керівники готелів намагаються зацікавити не тільки VIP-клієнтів з високою платоспроможністю, але і клієнтський сектор середнього достатку;
- посилення спеціалізації готелів: прагнення завоювати певну вузько-спеціалізовану категорію клієнтів: такий спосіб вдається спрощувати роботу служби маркетингу та готельного менеджменту, орієнтуючись на обмежене за певною характеристикою коло потенційних клієнтів;
- глобалізація готельного бізнесу: готелі, що об’єднались в консорціум, легше зберігають лідируючі позиції на ринку;
- зрощування готельного бізнесу з іншими сферами обслуговування: в готелях доступні не тільки номерний фонд, але і ресторанні, розважальні і спортивні комплекси. Готелі вищого класу продовжують зберігати свій відсоток клієнтів орієнтованих на розкіш, престиж, імідж готелю;
- повальне в провадження нових інформаційних технологій в управлінні і навчанні персоналу готелю, у веденні фінансових звітів, в системі бронювання номерів;
- актуалізація екологічної направленості готелю: дана тенденція не тільки є актуальною, вона очікувано буде приносити відчутні прибутки в готельній індустрії. Серед останніх змін у сфері клієнтських очікувань можна відмітити зростання інтересу до екзотичних, екологічно спрямованих курортних комплексів.

Література

1. Кифяк В.Ф. Організація туристичної діяльності в Україні: навч. посіб. / В.Ф.Кифяк. - Чернівці: Книги - ХХІ, 2003. - 300 с.
2. Мальська М.П. Міжнародний туризм і сфера послуг: підруч. / М.П. Мальська, Н.В. Антонюк, Н.М. Ганич. - К.: Знання, 2008. - 661 с.
3. Миронов Ю.Б. Використання маркетингу у сфері туризму / Ю.Б. Миронов // Молодь і ринок. - 2002. - №1. - С.57-60.
© 2002-2019 Все о туризме - образовательный туристический портал
На страницах сайта публикуются научные статьи, методические пособия, программы учебных дисциплин направления "Туризм".
Все материалы публикуются с научно-исследовательской и образовательной целью. Права на публикации принадлежат их авторам.