Туристическая библиотека
  Главная Книги Статьи Методички Диссертации Отчеты ВТО Законы Каталог Поиск отелей Реклама Контакты
Теория туризма
История туризма
Философия туризма
Право и формальности в туризме
Рекреация и курортология
Виды туризма
Спортивный туризм и альпинизм
Агро- и экотуризм
Экскурсионное дело
Экономика туризма
Менеджмент в туризме
Управление качеством в туризме
Маркетинг в туризме
Инновации в туризме
Транспортное обеспечение в туризме
Государственное регулирование в туризме
Туристские кластеры
ИТ в туризме
Туризм в Украине
Карпаты, Западная Украина
Туризм в Крыму
Туризм в России
101 Отель - бронирование гостиниц
Туризм в Беларуси
Международный туризм
Туризм в Европе
Туризм в Азии
Туризм в Африке
Туризм в Америке
Туризм в Австралии
Краеведение, странове-
дение и география туризма
Музееведение
Замки, крепости, дворцы
Курортная недвижимость
Гостиничный сервис
Ресторанный бизнес
Анимация и организация досуга
Автостоп
Советы туристам
Туристское образование
Другие

Дунець І.В., Бойчук Х.Я., Глеб Х., Сторож Я.Б.
Матеріали ІІ Всеукраїнської науково-практичної конференції
"Інформаційні технології в освіті, техніці та промисловості"
(м. Івано-Франківськ, 6-9 жовтня 2015 р.). - 266 c. - C.38-39.

ІТ іновації у діяльності кейтерингової компанії

кейтеринг У жорстких сучасних умовах не кожному вдається правильно харчуватися. Якщо поснідати чи повечеряти можна вдома, то з обідами справи йдуть складніше. Не кожен роботодавець облаштовує їдальню для співробітників, а йти в ресторан або кафе не завжди зручно, та й часу не вистачає. Вихід є - виїзні обіди або кейтерінг.

Кейтеринг - галузь громадського харчування, пов'язана з наданням послуг на віддалених точках, що включає всі підприємства і служби, що надають підрядні послуги з організації харчування співробітників компаній і приватних осіб в приміщенні і на виїзному обслуговуванні, а також здійснюють обслуговування заходів різного призначення і роздрібний продаж готової кулінарної продукції [1].

Системи автоматизації торгівлі - це найважливіший елемент успіху будь-якої компанії, що спеціалізується на продажу товарів. Вони дозволяють збільшити ефективність роботи компанії за рахунок скорочення витрат, пов'язаних з продажем і складуванням товарів, зменшення витрат на зарплату, підвищення точності обліку, тощо.

При виконанні замовлень кейтеринговим компаніям необхідно враховувати масу найрізноманітніших нюансів. Тому для організації бездоганного кейтерингу необхідно мати велику базу даних і використовувати автоматизацію управлінських процесів [2]. Аналіз програмного забезпечення для потреб кейтерингу показав, що є цілий ряд англомовних, здебільшого американських програм, які, на жаль, поки не українізовані і не повністю пристосовані для нашого ринку. Деякі підприємства використовують такі зарубіжні продукти з метою автоматизації бізнес-процесів всередині компанії (програми CRM та Intalev), дехто розробляє свої програмні модулі. Більшість же кейтерингових компаній використовує автоматизовані системи розрахунку й обліку продуктів в основному ресторанному виробництві.

Перспективність розвитку ринку кейтерингу, включення даної послуги в діяльність багатьох ресторанів і готелів, з одного боку, і підвищення вимогливості клієнтів з іншого, дозволяє прогнозувати підвищення вимогливості замовників, зростання конкуренції і посилення ключових професійних гравців цього ринку. Тому із збільшенням клієнтської бази та загального обороту на ринку кейтерингу, відповідним підприємствам доведеться впроваджувати автоматизовані технології роботи з клієнтами, що враховують особливості напрямку діяльності. Вітчизняним розробникам програмного забезпечення для ресторанного бізнесу необхідно включити відповідний модуль в свої продукти [3].

Застосування нових інформаційних технологій дозволяє вирішити завдання управління компанією на якісно новому рівні, забезпечити інформаційну підтримку прийняття рішень з урахуванням мережевих інформаційних технологій, власне на базі інформаційного документообігу, автоматизованої обробки і відображення даних, а також на платформі сучасних інструментальних програмних засобів.

Існують три шляхи створення та розгортання таких програмних систем:

- побудова програмної системи на основі ERP-систем (SAPR3 та ін.);
- придбання розповсюджених програмних продуктів у даній області;
- розробка, впровадження і супровід власних програмних комплексів.

Кожен із зазначених напрямків має недоліки і переваги. Недоліком першого підходу, крім край високої вартості ліцензії на ERP-систему, є значна складність процесів інсталяції і адаптації системи, що неминуче веде за собою необхідність проведення консалтингової підтримки, супроводу й додаткової інженерно-технічної підтримки . Вирішення цих питань збільшує часові затрати на впровадження інформаційної системи та впливає на додаткову вартість.

Вже розроблені й широко розповсюдженні програмні продукти (другий підхід), відрізняються низькою вартістю, однак їх впровадження стримує наявність жорстко регламентованих бізнес-процесів в межах представленої системи без урахування специфічних особливостей документообігу й діловодства.

Третій шлях - розробка власної програмної системи, адаптованої під систему управління та специфіку певної фірми. Даний напрям є більш оптимальний й гнучкий з економічної, прикладної, інженерно-технічної точок зору, тощо [4].

З проведеного огляду та аналізу видно, що доцільніше було б для початку вибрати одну досить велику фірму чи підприємство, де багато співробітників, і обслуговувати його, поки проект не окупиться, потім набирати обертів і залучати нових клієнтів на сусідів. На початку їх буде не так багато, як хотілося б, але якщо готувати смачно і апетитно, то досить залучити в одному офісі хоча б двох чоловік, і незабаром їх кількість збільшиться в рази. І найголовніше - правильно організувати роботу кухні, поставку свіжих продуктів харчування та улагодити проблеми логістики.

Список використаних джерел

1. Халворсен Ф. Основи кейтерингу: як організувати виїзне обслуговування / Ф. Халворсен. - М.: Ресторанные ведомости, 2005. - 304 с.
2. Погодин К.С. Кейтеринг. Практическое руководство для владельцев и управляющих / К.С. Погодин. - М.: Ресторанные ведомости, 2009. - 176 с.
3. Мэттел Б. Кейтеринг. Руководство по эффективному управлению бизнесом / Б. Мэттел. - М.: BBPG, 2012. - 368 с.
4. Scanlon N.L. Catering Management. - 4th Edition / N.L. Scanlon. - John Wiley and Sons, 2013. - 262 р.
© 2002-2019 Все о туризме - образовательный туристический портал
На страницах сайта публикуются научные статьи, методические пособия, программы учебных дисциплин направления "Туризм".
Все материалы публикуются с научно-исследовательской и образовательной целью. Права на публикации принадлежат их авторам.