Туристическая библиотека
  Главная Книги Статьи Методички Диссертации Отчеты ВТО Законы Каталог Поиск отелей Реклама Контакты
Теория туризма
История туризма
Философия туризма
Право и формальности в туризме
Рекреация и курортология
Виды туризма
Спортивный туризм и альпинизм
Агро- и экотуризм
Экскурсионное дело
Экономика туризма
Менеджмент в туризме
Управление качеством в туризме
Маркетинг в туризме
Инновации в туризме
Транспортное обеспечение в туризме
Государственное регулирование в туризме
Туристские кластеры
ИТ в туризме
Туризм в Украине
Карпаты, Западная Украина
Туризм в Крыму
Туризм в России
101 Отель - бронирование гостиниц
Туризм в Беларуси
Международный туризм
Туризм в Европе
Туризм в Азии
Туризм в Африке
Туризм в Америке
Туризм в Австралии
Краеведение, странове-
дение и география туризма
Музееведение
Замки, крепости, дворцы
Курортная недвижимость
Гостиничный сервис
Ресторанный бизнес
Анимация и организация досуга
Автостоп
Советы туристам
Туристское образование
Другие

Галасюк Світлана Сергіївна
Матеріали міжнародної науково-практичної конференції
"Індустрія гостинності в країнах Європи". - Сімферополь, 2008. – С.43-46.

Основні напрями розвитку туристичного ринку Франції

туристичний ринок Франції Успіх Франції як туристичної супердержави обумовлений низкою факторів, головними серед яких є наступні:

- вдале географічне розташування: Франція – єдина країна в Європі, що має вихід як до теплого Середземного морю, так і до холодного Північного (в районі протоки Ла-Манш); крім того, на заході Франція обмивається водами Атлантичного океану;
- на території даної країни знаходяться дві гірські системи – Східні Піренеї й Альпи (з найвищою вершиною Європи – горою Монблан), що дозволяє розвивати зимові види туризму;
- Франція має значну територію, і в той же час невелику по європейських мірках щільність населення – 107 осіб/км², завдяки чому може приймати потужні туристопотоки з інших держав;
- французькі лікувально-оздоровчі курорти, які знамениті ще з XIХ століття, користуються постійною популярністю у туристів зі всього світу;
- Французька Республіка багата різноманітними культурно-історичними визначними пам'ятками, які представляють величезний інтерес для іноземних туристів;
- сучасна Франція – центр ділового співробітництва багатьох країн світу, що сприяє розвитку бізнес-туризму;
- столиця Франції – Париж – незмінно приваблює туристів як місто високої моди, тонких парфумерних ароматів і невигубної романтики.

Таким чином, Франція пропонує різноманітні туристичні продукти практично на будь-який смак.

Внесок туризму в економіку Франції досить значний і характеризується наступними показниками: створює 7% внутрішнього валового продукту країни, забезпечує зайнятість 2,5 млн. осіб.

У рейтингу з популярності туристичних напрямків протягом багатьох років Франції належить 1 місце у світі, по доходах від іноземного туризму – 3 місце, а по видатках – четверте. У цей час Франція має третє за розміром позитивне сальдо туристичного балансу – 17,5 млрд. доларів, поступаючись з цього показника тільки Іспанії, а з 2007 року – і США.

Таким чином, Франція є потужним рецептивним туристичним ринком світу, який характеризується наступними основними рисами:

1. Туристичний імідж держави. Франція є найстарішою туристичною дестинацією у світі. Туризм як явище зародився в цій країні ще в XVIII столітті й на перших порах був доступний тільки аристократам і представникам багатої буржуазії, які приїжджали «освоювати» знамениті французькі курорти Віші, Віттель, Ніццу, Канни, Довіль, Біарриц. У ті часи дуже модно було їздити «на води» – лікуватися та культурно відпочивати. Користувалися попитом також поїздки у Францію з метою вивчення мови (тому що в Європі того часу було модно говорити французькою мовою), а також заради підвищення світського престижу.
2. Різноманітність французького національного турпродукту. Палітра туристичних визначних пам'яток включає можливість відпочинку і розваг на морських і океанічних узбережжях, заняття зимовими видами туризму, культурно-пізнавальні поїздки, сферу ділових інтересів, відомі лікувально-оздоровчі здравниці тощо.
3. Неповторність і розмаїтість всіх регіонів Франції. Кожен регіон даної держави схожий на окрему країну, має свої традиції, звичаї, кухню, навіть іноді свою власну мову або місцевий діалект (крім французької мови багато жителів володіють іспанською; у провінціях на побутовому рівні використовуються такі діалекти: баскський і каталонський – у Піренеях, бретонський – у Бретані, провансальський – у Провансі, німецькі діалекти – в Ельзасі та Лотарингії тощо).
4. Дбайливе відношення до історії й культури та бажання прославити свій край. Всі значні історичні місця у Франції відреставровані й утримуються в ідеальному порядку. Крім того, варто зазначити прагнення самих французів рекламувати свою місцевість як історичну визначну пам'ятку для залучення туристів.
5. Франція – учасниця Шенгенського візового простору, що додатково сприяє росту туристопотоку в цю країну, особливо з європейських держав.
6. Транзитний туризм із Півночі на Південь. Франція знаходиться на перетинанні доріг з Півночі на Південь, завдяки чому в ній розвинений транзитний туризм із основних країн-постачальників європейських туристів – Німеччини та Великої Британії, а також інших північних держав, жителі яких, їдучи на відпочинок в Іспанію та Італію, проїжджають по території Франції, зупиняючись в ній на деякий час.
7. Державна підтримка туризму. Держава визначила одним зі своїх пріоритетів створення найбільш сприятливого і привабливого образу Франції для іноземних туристів.

Державне регулювання сферою туризму Франції здійснює нещодавно створене Міністерство з туризму, яке має дуже розгалужену структуру керування. Функцію формування туристичної політики у складі Міністерства з туризму покладено на Дирекцію по туризму. До інших підрозділів центрального державного органу управління туризмом відносяться:

- «Maison de la France» («Будинок Франції»), який займається просуванням французького національного турпродукту по усьому світі. «Maison de la France» по суті є асоціацією, яку утворюють місцеві туристичні адміністрації, туристичні фірми, засоби розміщення, окремі туристичні об'єкти – музеї, замки, парки, гольф-клуби тощо (усього більше 800 членів усіляких рівнів) на підставі угоди про партнерство. Державне фінансування забезпечує ледве більше половини всіх видатків «Maison de la France», інші кошти залучаються з боку приватних компаній.
- «ODIT France», який займається експертизою й аналітикою туристичного ринку, робить прогнози та рекомендації про те, які заходи варто проводити для розвитку галузі.
- «Національне Агентство з відпускних чеків», яке є аналогом Фонду соціального страхування. Через нього близько 6 млн осіб щорічно отримують можливість відпочити по спеціальних ваучерах.

Всі ці підрозділи субсидіюються в основному державою. Але також вони одержують допомогу й від регіонів, департаментів, місцевої туристичної влади та, звичайно, від приватних компаній, працюючих у сфері туризму.

Регіональний рівень державного управління туризмом у Франції представлений комітетами з туризму, створеними місцевими урядами в окремих провінціях Франції. Все фінансування таких органів влади виходить від регіональної ради. Займаються комітети з туризму в першу чергу просуванням регіону і розробкою схем подальшого розвитку туризму. Зокрема, саме з регіональних комітетів у вищі державні структури управління туризмом надходять відомості про поточний стан і можливі перспективи розвитку галузі в регіоні.

По всій країні працюють близько 3600 «Офісів туризму» всіх рівнів. З одного боку, вони субсидіюються громадами й комунами. З іншого боку, у проведенні різних заходів їх підтримують комерційні структури. Частина бюджету формується за рахунок податку на проживання в кожному конкретному місті. Другу частину їхнього бюджету складають платні послуги: екскурсії, путівники, брошури, фотоальбоми, сувеніри. Всі виручені «Офісами туризму» кошти надходять до місцевого бюджету.

Однак, незважаючи на високий рівень розвитку французького рецептивного туристичного ринку, тут існує ряд проблем, найважливішими з яких є наступні:

- Туристичному іміджу країни шкодять безладдя, які періодично виникають у Франції, національні страйки та терористичні акти екстремістських організацій. Перед французькою туристичною галуззю стоїть завдання стабілізації довіри туристів до своєї дестинації.
- Середня тривалість перебування іноземних туристів у країні падає. Головною причиною цього є значне збільшення короткострокових розважальних відвідувань замість тривалої рекреаційної подорожі. Так, наприклад, спостерігається падіння відвідуваності, особливо в міжсезоння, ніколи престижного Блакитного берега, що пов'язано із занадто великим підвищенням вартості обслуговування, а також зі зниженням рівня обслуговування з боку місцевого персоналу.
- На французькому туристичному ринку намітилася тенденція до невідповідності ціни та якості турпродукту. Франція є дорогою країною для тих туристів, які бажали б провести в ній свою відпустку, тобто залишатися на значну кількість днів.

У теперішній час органи державного управління туризмом Франції, всерйоз стурбовані скороченням туроднів обслуговування в'їзного туристопотоку, приймають комплекс заходів щодо реклами Франції за рубежем як туристичного напрямку №1 у світі, і займаються більш активним просуванням на світовий ринок туристичних продуктів своєї країни.


Booking.com

© 2002-2018 Все о туризме - образовательный туристический портал
На страницах сайта публикуются научные статьи, методические пособия, программы учебных дисциплин направления "Туризм".
Все материалы публикуются с научно-исследовательской и образовательной целью. Права на публикации принадлежат их авторам.