Туристическая библиотека
  Главная Книги Статьи Методички Диссертации Отчеты ВТО Законы Поиск отелей Реклама Контакты
Теория туризма
История туризма
Философия туризма
Право и формальности в туризме
Рекреация и курортология
Виды туризма
Спортивный туризм и альпинизм
Агро- и экотуризм
Экскурсионное дело
Экономика туризма
Менеджмент в туризме
Управление качеством в туризме
Маркетинг в туризме
Инновации в туризме
Транспортное обеспечение в туризме
Государственное регулирование в туризме
Туристские кластеры
ИТ в туризме
Туризм в Украине
Карпаты, Западная Украина
Туризм в Крыму
Туризм в России
101 Отель - бронирование гостиниц
Туризм в Беларуси
Международный туризм
Туризм в Европе
Туризм в Азии
Туризм в Африке
Туризм в Америке
Туризм в Австралии
Краеведение, странове-
дение и география туризма
Музееведение
Замки, крепости, дворцы
Курортная недвижимость
Гостиничный сервис
Ресторанный бизнес
Анимация и организация досуга
Автостоп
Советы туристам
Туристское образование
Другие

Гірняк Л.І., Мосінг М.-Т.В.
Матеріали V Міжнародної науково-практичної конференції
"Інновації в управлінні асортиментом, якістю та безпекою
товарів і послуг" (м. Львів, 7 грудня 2017 р.)
Львів: Растр-7, 2017. - 368 с. - С.297-299.

Розвиток готельного господарства у Львові: тенденції та перспективи

Готельний ринок України знаходиться на стадії свого становлення і переживає не найкращі часи. Хоча, з точки зору досвіду і ситуації щодо забезпеченості номерним фондом, порівняно з європейськими країнами, він не є насиченим і має передумови до зростання, в умовах вітчизняних реалій, номерів не просто достатньо, а з надлишком.

Починаючи з 2014 р. на готельному ринку України спостерігається період стагнації і навіть спаду, коли завантаженість готелів у столиці сягнула критичних 28%. Анексія Криму, війна на Донбасі і економічна криза стали основними причинами зниження потоку туристів в Україну. У 2014 році кількість туристів, що відвідали нашу країну, знизилась практично в 2 рази у порівнянні з 2013 роком. Так, в 2013 році Україну відвідали 26 млн. туристів, а в 2014 році - тільки 13,4 млн. Роком пізніше цей показник знизився ще на 3%, але вже у 2016 році кількість туристів почала поступово зростати - стрибок склав 9%. Кількість відвідувачів готелів в Україні за 2016 рік зросла на 17% у порівнянні з аналогічним періодом 2015 року, що було пов'язано з відновленням ділового клімату і популяризації бренду України. Хоча, кількість готелів в Україні щороку зростає, на ринок виходять міжнародні компанії, але окупність цих готелів знаходиться на дуже низькому рівні. З 2014 року, коли на ринок вийшов готель Hilton на 262 номери, не було відкрито жодного готелю під управлінням міжнародних операторів за винятком готелю мережі Reikartz в кінці 2016 року.

Reikartz Дворжец Львів

За даними CBRE Ukraine, незначне відновлення зростання економіки і поліпшення ділових настроїв у 2016 р. позначились на поступовому відродження готельного ринку наприкінці 2016 року. Глибокий економічний спад і геополітичний конфлікт з Росією негативно вплинули на готельну індустрію в 2014-2016 роках. Однак, в першому півріччі 2017, тренд відновлення закріпився на тлі зміцнення бізнес-активності.

Бізнес-туризм традиційно формує значну частину попиту на готельні номери у великих містах, а це означає, що тенденція позитивно вплинула на ефективність роботи готельного сегменту в другому півріччі 2017 року.

Особливо виразно це прослідковується у м. Києві. Так, зокрема, в квітні і травні відбулися такі міжнародні події, як «Євробачення-2017», Чемпіонат з комп'ютерних ігор Dota 2 Kyiv Major та Чемпіонат світу з хокею, що сприяло зростанню попиту на проживання, особливо в якісних готелях міста. У той же час, експерти готельного бізнесу відзначають низьку заповнюваність готелів в столиці, оскільки основний потік туристів орієнтується на екотуризм і відвідування Західної України (Закарпаття, Буковина), завдяки їх національній культурі і колориту.

На відміну від столиці для Львова характерною є тенденція зростання кількості не лише бізнес-туристів, а й відпочиваючих. На зростання зовнішніх туристичних потоків мали вплив такі чинники, як організація міжнародних фестивалів якісного європейського рівня, реалізація Програми розвитку туристичної галузі міста, часткове підписання Угоди про асоціацію з ЄС, збільшення кількості авіамаршрутів в місто.

Не зважаючи на те, що Львів є одним з лідерів в Україні за кількістю готелів (109 у 2016 p.), середній річний показник по заповнюваності становить 60%, в низький сезон - 20-30%, а у пікові сезони - 80-90%. Це доволі непогані показники. Більш того, експерти запевняють, що існуючої пропозиції недостатньо і місто надзвичайно потребує недорогих, але мережевих, готелів.

Представлені у місті готелі належать до усіх категорій і надають більше 6 тис. місць для розміщення гостей, свідчать дані Львівської міськради. Однак, у цю статистику входять далеко не всі львівські готелі. Підрахувати точний обсяг ринку неможливо, оскільки не всі готельєри повідомляють про себе місцевій владі і не всі реєструються на українських і міжнародних сайтах. Наприклад, на сайті Львівської міськради зареєстровано 44 готелі і 21 хостел, на doroga.ua - 16 готелів та 13 хостелів, на booking.com - 53 готелі, 43 хостели, 37 апартаментів і п'ять гостьових будинків.

За три останні роки у місті з'явилось 15 нових готелів, а номерний фонд зріс на 502 номери відповідно. Однак, лише у 4 нових готелів номерний фонд налічує понад 50 одиниць: «Гелікон» (55), Ibis (77), Rius (52) і Taurus (93).

Найбільше нових готелів з'явилося в категоріях budget, economy і midscale. Найвищий приріст номерного фонду спостерігався в готелях категорій economy, midscale і upper midscale (no 186 одиниць в перших двох категоріях і 135 одиниць в останній). У категорії budget, незважаючи на появу 4 нових об'єктів, номерний фонд зменшився на 5 одиниць внаслідок припинення функціонування готелю «Власта» на 150 номерів.

Кількість готелів в категоріях upscale та upper upscale залишилась незмінною, а високоякісних об'єктів, що відповідають міжнародним стандартам категорії luxury, на вересень 2017 року у Львові не було зафіксовано.

Середньорічна заповненість готелів великого формату з досить високою якістю послуг досягла рівня 68-73%. Менш професійні готелі в середньому за рік заповнюються на 35-55%. Дані показники у Львові є вищими за середні по Україні.

У серпні 2017 року середня вартість номера категорії «стандарт» у львівських готелях сегмента budget склала 17 дол. з ПДВ на добу, в economy - 35 дол., midscale - 48 дол., upper midscale - 93 дол., upscale - 115 дол. , upper upscale - 140 дол.

Список львівських готельних проектів, заявлених до реалізації у найближчий час, налічує 11 готелів. На вересень 2017 року зафіксовано 9 об'єктів на стадії будівництва або реконструкції. Ще 2 об'єкти знаходяться на стадії архітектурного проекту і на даний момент вірогідність їх реалізації відзначається як невисока.

Список використаних джерел

1. Кушнир Н. Львов гостиничный: свой для своих // ABCnews. - 2016. [Электронный ресурс] - Режим доступа: http://abcnews.com.ua/ru/projects/obzor-ghostinits-vo-l-vovie.
2. Прогноз развития гостиничного рынка Украины в 2016 году [Электронный ресурс] - Режим доступа: https://mresearcher.com/2016/03/prognoz-razvitiya-gostinichnogo-ryka-ukrainy-v-2016-godu.html.
3. Обзор гостиничного рынка Киева // MConsulting Group. - 2016. [Электронный ресурс] - Режим доступа: http://m-cg.com.ua/kyiv-hotels-2016-2017/.
© 2002-2019 Все о туризме - образовательный туристический портал     каталог туристических сайтов
На страницах сайта публикуются научные статьи, методические пособия, программы учебных дисциплин направления "Туризм".
Все материалы публикуются с научно-исследовательской и образовательной целью. Права на публикации принадлежат их авторам.