Туристическая библиотека
  Главная Книги Статьи Методички Диссертации Отчеты ВТО Законы Каталог Поиск отелей Реклама Контакты
Теория туризма
История туризма
Философия туризма
Право и формальности в туризме
Рекреация и курортология
Виды туризма
Спортивный туризм и альпинизм
Агро- и экотуризм
Экскурсионное дело
Экономика туризма
Менеджмент в туризме
Управление качеством в туризме
Маркетинг в туризме
Инновации в туризме
Транспортное обеспечение в туризме
Государственное регулирование в туризме
Туристские кластеры
ИТ в туризме
Туризм в Украине
Карпаты, Западная Украина
Туризм в Крыму
Туризм в России
101 Отель - бронирование гостиниц
Туризм в Беларуси
Международный туризм
Туризм в Европе
Туризм в Азии
Туризм в Африке
Туризм в Америке
Туризм в Австралии
Краеведение, странове-
дение и география туризма
Музееведение
Замки, крепости, дворцы
Курортная недвижимость
Гостиничный сервис
Ресторанный бизнес
Анимация и организация досуга
Автостоп
Советы туристам
Туристское образование
Другие

Христоріз Д.О.
Збірник матеріалів за результатами IV науково-
практичної конференції студентів та молодих вчених
«Сталий розвиток України: проблеми і перспективи».
Кам'янець-Подільський: Медобори-2006, 2016. - 230 с. - C.158-161.

Розвиток сфери гостинності в місті Кам'янці-Подільському

Постановка проблеми. Сфера гостинності як важлива соціальна, економічна та культурна категорія - одна з фундаментальних складових туристичної індустрії. Історія сфери гостинності тісно пов'язана з розвитком культури, подорожей та туризму, вона відображає характерні культурні риси різних епох і народів втілені у типах засобів розміщення, методах обслуговування і моделі гостей, які користувалися засобами розміщення [2, с.145-375].

Результати дослідження. Головними чинниками становлення та розвитку сфери гостинності є:

- соціальні;
- економічні;
- культурні;
- науково-технічний прогрес;
- політичний;
- природно-ресурсний.

Гостинність - сфера готельного й ресторанного бізнесу є провідним чинником і базою величезної індустрії туризму.

Індустрія гостинності є найважливішим елементом соціальної сфери. Вона відіграє важливу роль у підвищенні ефективності громадського виробництва, та відповідно, росту життєвого рівня населення.

Слово "гостинність" (фр. hospice) - притулок подорожніх, благодійний дім.

Термін "гостинність" введений в 1982 р. на конференції національних асоціацій готелів і ресторанів ЄЕС [1, с.375-451].

Розвиток готельного господарства в Україні сьогодні стримується низкою чинників :

- економічна криза;
- недоліки в роботі фінансово-банківської системи;
- обмежена платоспроможність населення;
- недосконала податкова система. Гостинність кам'янчан - міф чи риса характеру?

А чи знаєте Ви, що на гербі древнього міста Кам'янця-Подільського зображене сяюче сонце з шістнадцятьма променями?

Саме тому його жителі такі привітні, гостинні і відкриті. Вони завжди підкажуть дорогу, розкажуть про місця і пам'ятники, не залежно від того, звідки ви приїхали, на якій мові говорите. В Кам'янці-Подільському гармонійно злилися воєдино декілька народностей, місцеві жителі володіють декількома мовами і шанують будь-яку національність.

І якщо ви проведете декілька годин в компанії місцевого жителя, повірте, Ви знайдете не просто нового знайомого, а й гарного друга.

Це історично закладено в нас, ми любимо приймати гостей з будь-якого куточка світу [9, с.154-141].

герб Кам'янця-Подільського Чому так, або історія нашого герба. У дуже давні часи люди, у тому числі і наші предки-язичники, поклонялися небу і небесним світилам. Сонце було символом родючості. Його змальовували на скелях, стінах печер, предметах. Деякі староруські міста мали герби вже в X столітті, їх змальовували на прапорах, друці, грошових знаках. В середині XII століття територія історичного Поділля входить до складу Галицької Русі, а в 1199 р. - Галицько-волинського князівства. Вже тоді сяюче золоте сонце на блакитному фоні було символом нашого краю. Згодом, коли Поділля увійшло до складу Польщі (1434 р.), сонце стає гербом Подільського воєводства.

Лише зображалося воно не на блакитному фоні, а на білому. У старовинному польському виданні «Корона Польська», (1728 р.) подається такий опис герба Подільського воєводства: «Герб його - золоте сонце на білому полі». Чому на білому? Може, тому, що білий колір (разом з червоним) - один з національних кольорів Польщі. Як сказав про ці кольори польський поет: «червоний - те від крові, білий - Святий».

Зображення герба Поділля зустрінете на деяких пам'ятниках архітектури Кам'янця-Подільського. Сяюче сонце, вирізане на кам'яній плиті, посміхається вам з фронтону ратуші, що знаходиться на Центральній площі в Старому місті, воно ніби зустрічає дорогих гостей. Приїжджайте і переконаєтеся в тому, що Кам'янець-Подільський - це місто на камені, але з величезною гостинною душею [3, с.154-171].

У Кам'янці-Подільському "В одному місті - цілий світ".

Кам'янець-Подільський чи не єдине місто в Україні де мир і злагода прописані історією. Сьогодні в архітектурі, звичаях і традиціях, мистецтві, стосунках між жителями місто демонструє можливість поєднати в одному місці цілий світ.

Ніщо так не сприяє атмосфері довіри, спокою і щирій бесіді, як філіжанка кави, особливо, якщо вона буде випита в місті, де вперше на теренах сучасної України з'явивився турецький напій. За науковими дослідженнями, вже на 1681 рік у Кам'янці було 10 кав'ярень (у Відні першу кав'ярню відкрили лише через два роки!). 333 роки кам'янчани приховували традиції кавоваріння.

Кам'янець-Подільський місто настільки мальовниче, що в ньому кожен четвертий житель - художник, який малює рідні куточки.

У Львові та Кам'янці-Подільському у XIX столітті активно діяли товариства атлетичної гімнастики. У кращих традиціях минулого наші атлети займалися під одним гаслом «Схід і Захід разом» [1, с.143-154].

Головна героїня Кам'янця - Стара фортеця. І все це - в одному місті!

У Кам'янці-Подільському туристи можуть покататись на електромобілі...

Кам'янчан та гостей міста очікує нова туристична розвага - екскурсії на електромобілі. Всього за декілька місяців влада Кам'янця-Подільського провела перемовини з одеськими підприємцями. Щодо запровадження в Старому місті нового виду екскурсійних подорожей.

Як повідомляв радник міського голови Володимир Хмелюк, що два електромобілі запрацюють в місті вже під час відкриття туристичного сезону, так і сталося.

Цей проект діє згідно з музеєм-заповідником, який надає для туристів професійних екскурсоводів.

"Ми дуже раді, що такий проект запрацював та зробив популярним екологічний транспорт".

У Кам'янці-Подільському є дуже гарна вишиванка..

Вартість креативного перехрестя не змінилася від того, що воно стало не сірим одноманітним, а кольоровим. А ось тривали роботи на три дні довше ніж планувалося.

Нам приємно,що наше місто уже має і дуже гарні перехрестя у формі вишиванки [3, с.196-212].

ТОП-11 місць, які потрібно відвідати у Кам'янці; Кам'янець-Подільський займає третє місце в Україні за кількістю пам'яток архітектури після Києва та Львова. Я пропоную ТОП-11 пам'яток, які ви обов'язково повинні відвідати у Кам'янці-Подільському.

1. Старий замок ХII-ХІХ ст. - одне з 7 чудес України, головний та величний форпост середньовічного міста, історія якого сповнена таємниць та чисельних легенд.
2. Ратуша (Польський магістрат), XV - XIX ст. - є найстарішою ратушею, серед усіх, що збереглись на території України. Яскравий приклад поєднання різних архітектурних стилів, серед яких домінуючим є готичний. В будівлі Ратуші знаходяться музейні експозиції "Музей історії Магдебурзького права", "Музей грошей", "Суд середньовічного Кам'янця".
3. Комплекс кафедрального костелу Святих Апостолів Петра та Павла, XV-XIX ст. - пам'ятка архітектури, діючий костел, який поєднує культурні та релігійні надбання християнства та мусульманства.
4. Верхня Польська брама: Кушнірська вежа, XVI ст. і Вітряна брама, XVIII ст. - фортифікаційна споруда, збудована польським королем Стефаном Баторієм, реставрована та розширена королем польським Станіславом Августом в 1785році. Виконувала захисну функцію міста з північного боку.
5. Нижня Польська брама, XV-XVI ст - унікальна гідротехнічна оборонна споруда, яка не мала рівних в тогочасній Європі. Сформована на основі давньоруської кам'яної стіни 13 ст.
6. Комплекс Домініканського костелу, XV-XVIII ст. - «Перлина Поділля», як його окреслювали поети. В турецький період саме тут турками був збудований перший в місті фонтан.
7. Дзвіниця Вірменського собору, XVI ст. - архітектурна домінанта вірменських кварталів, збудована в стилі Відродження. Виконувала функцію культової та оборонної споруди.
8. Замковий міст, XIV-XVII ст. - найдавніша інженерна споруда в Україні. Це монолітна споруда, яка з'єднує острів Старого міста з фортецею; насправді являє собою саркофаг, який приховує в середині середньовічний арковий міст
9. Брама руська, XV-XVIII ст. - оборонно-гідротехнічна споруда, обладнана шлюзами для підняття рівня води у річці Смотрич, що робило місто неприступним
10. Хрестовоздвиженська церква, XVIII ст. - перлина українського дерев'яного зодчества, «іграшкова» дерев'яна будівля, яка разом з величними скелями утворює дивовижний архітектурно-природній ансамбль.
11. Казарми фортеці, XVIII ст. - величезні споруди, збудовані для розміщення військового гарнізону. Автором проекту казарм був польський військовий архітектор Станіслав Завадський. Будівництво здійснювалось під керівництвом коменданта фортеці Яна де Вітте.

Ратуша в Кам'янець-Подільському

Індустрія гостинності - це індустрія, що працює на благо людей. Це потужний механізм, що активно функціонує та розвивається, вимагаючи при цьому максимальної підтримки з боку держави та великих інвестицій.

Висновки. В сучасних ринкових умовах і розвитку туристичної галузі потрібно більше приділяти уваги роботі і зв'язкам з іноземними туристами. А для цього потрібно вкладати гроші в інфраструктуру і якісне обслуговування готельно-туристичних комплексів.

Отже, тема даної роботи є актуальною на сьогодні, так як на основі розвитку сучасної індустрії гостинності визначено нами проблеми організації туризму успішного його проведення в Україні.

Список використаних джерел

1. Башнянин Г.І. Політична економіка / Г.І. Башнянин. - К.: Ніка-Центр Ельга, 2000. - 528 с.
2. Борисов Е.В. Економічна теорія / Е.В. Борисов. - М.: Юрайт, 1998. - 478 с.
3. Гальчинський А.С. Основи економічної теорії / А.С. Гальчинський, П.С. Єщенко, Ю.І. Палкін. - К.: Вища школа, 1995. - 471 с.
4. Макконнелл К.Р., Брю С.Л. Экономикс: принципы, проблемы и политика / К.Р. Макконнел, С.Л. Брю. В. 2 т. Пер. с англ. - М., 1996.
5. Несторук І.Л. Бібліотека економіста / І.Л. Несторук. - Харків: Центр-Абетка, 2014. - 124 с.


Booking.com

© 2002-2018 Все о туризме - образовательный туристический портал
На страницах сайта публикуются научные статьи, методические пособия, программы учебных дисциплин направления "Туризм".
Все материалы публикуются с научно-исследовательской и образовательной целью. Права на публикации принадлежат их авторам.