Туристическая библиотека
  Главная Книги Статьи Методички Диссертации Отчеты ВТО Законы Каталог Поиск отелей Реклама Контакты
Теория туризма
История туризма
Философия туризма
Право и формальности в туризме
Рекреация и курортология
Виды туризма
Спортивный туризм и альпинизм
Агро- и экотуризм
Экскурсионное дело
Экономика туризма
Менеджмент в туризме
Управление качеством в туризме
Маркетинг в туризме
Инновации в туризме
Транспортное обеспечение в туризме
Государственное регулирование в туризме
Туристские кластеры
ИТ в туризме
Туризм в Украине
Карпаты, Западная Украина
Туризм в Крыму
Туризм в России
101 Отель - бронирование гостиниц
Туризм в Беларуси
Международный туризм
Туризм в Европе
Туризм в Азии
Туризм в Африке
Туризм в Америке
Туризм в Австралии
Краеведение, странове-
дение и география туризма
Музееведение
Замки, крепости, дворцы
Курортная недвижимость
Гостиничный сервис
Ресторанный бизнес
Анимация и организация досуга
Автостоп
Советы туристам
Туристское образование
Другие

Кайлюк Є.М., Кравець О.М.
Вісник ДІТБ. Серія: Економіка, організація і управління підприємствами
(в туристичній сфері). - 2007. - №11. - С.241-243.

Ефективність стажування у закордонних країнах при підготовців фахівців з анімації

анімація Мотивація здійснення подорожей різноманітна: люди подорожують у справах, з метою взяти участь у конференції або відвідати університетський кампус, відпочити на курорті тощо. До вибору виду відпочинку кожна людина підходить з такою ж серйозністю, як і до планування будь-якої справи або до здійснення особистих цілей. Те, що людина ставить перед собою якусь мету і прагне її досягти, вимагає від неї кращої організації вільного часу. Саме цим і покликані займатися анімаційні служби у сфері гостинності.

Динамічна та потужна індустрія гостинності включає надання різноманітного асортименту товарів і послуг, а також взаємодію з великою кількістю гостей. Незалежно від того, службовець безпосередньо контактує зі споживачами (працює у фронт-хаусі) чи виконує свої обов’язки “за лаштунками” (у бек-хаусі), реалії його праці такі: він має можливість значно впливати на досвід людей, з якими взаємодіє, на їх враження, що можуть стати „моментами істини” і зберігатися в пам’яті на протязі усього життя [2, с.3].

Метою статті є визначення питань ефективності стажування студентів у закордонних країнах під час підготовки фахівців у сфері туризму та гостинності. Відповідно до мети дослідження наводяться основні види анімації, які задовольняють різні потреби відпочиваючих, вимоги до учасників молодіжних анімаційних програм у готелях стосовно культурного дозвілля відпочиваючих.

Слово „анімація” (від лат. anіma – душа, повітря, вітер) означає наснагу, натхнення, залучення до руху, активної діяльності, стимулювання життєвих сил. Це поняття вживається в багатьох сферах людської діяльності – мультиплікації, бізнесі, індустрії туризму і гостинності тощо.

В анімації використовуються активні види відпочинку, до яких відносяться рухливі спортивні ігри, плавання, біг, лижі, піші прогулянки, аеробіка, скелелазіння, туристські походи, і пасивні – читання, риболовля, садівництво, комп'ютерні ігри, відвідування стадіонів, концертів, виставок, музеїв, огляд пам'ятників архітектури, історії і культури тощо.

У сфері гостинності виділяють наступні основні види анімації, що задовольняють різні потреби відпочиваючих.

Анімація в русі – задовольняє потреби сучасної людини в русі шляхом залучення до участі в рухливих спортивних іграх, заняттях аеробікою, відвідуванні дискотек і просто заняття елементарною фіззарядкою;

Анімація через спілкування – задовольняє потреби людини в спілкуванні з іншими людьми;

Анімація через залучення до культури – задовольняє потреби людей у духовному розвитку за допомогою відвідування музеїв, пам'ятників культури, історії й архітектури, покупки сувенірів, особливо виготовлених місцевими умільцями тощо;

Творча анімація – задоволення потреби людини у творчості, спілкуванні з людьми, близькими за духом, за професією, шляхом диспутів, обміні інформацією, взаємозбагачення один одного;

Реабілітаційна анімація – задоволення потреби людини у психологічному розвантаженні від повсякденної утоми за допомогою контакту з природою, участі в турпоходах, морських прогулянках тощо [2, с.11].

Правильно організована анімація не залишає гостя без належної уваги – він постійно зайнятий заходами, що надають йому задоволення, викликають позитивні емоції, формують прекрасний настрій і спонукають повертатися до таких емоцій знову і знову. Додаткові послуги, що надаються туристові і дозволяють, поряд з добре організованими проживанням, харчуванням, створити найкомфортніші умови для відпочинку мають назву анімаційних готельних послуг. Анімаційна послуга дозволяє залучити туриста до активної дії шляхом особистого контакту аніматора з туристом. Взаємодія туриста з аніматором здійснюється відповідно до заздалегідь розробленої програми. При цьому турист сам обирає більш прийнятні для нього заходи, від яких одержує максимальне задоволення і позитивні емоції.

Аніматор у сфері гостинності – це людина, що займається організацією культурного дозвілля відпочиваючих: організовує рухливі ігри на відкритому повітрі вдень та проводить цікаві конкурси, вечірки, шоу і дискотеки ввечері [3].

В індустрії туризму та гостинності в умовах сьогодення аніматор користується попитом. Слід зазначити, що серед аніматорів – велика кількість студентів з різних країн світу, які проходять стажування за молодіжними анімаційними програмами у готелях щодо організації культурного дозвілля відпочиваючих. Основні вимоги до учасників програми:

- вік – від 18 років;
- елементарні артистичні, танцювальні або спортивні навички;
- знання європейської мови на розмовному рівні (англійської, німецької, італійської, французької);
- наявність закордонного паспорта;
- бажання навчитися новому й уміння працювати в команді.

Для деяких студентів анімація – спосіб заробити гроші, для інших – можливість весело провести канікули, „подивитися світ”, вдосконалити знання іноземної мови. Але перш за все, для усіх – це можливість одержати і перевірити свої знання в сфері готельного бізнесу і туризму на практиці. „Милі організатори” (gentіe organіzateur), як їх стали називати останнім часом, з великим ентузіазмом розважають гостей, які прибули на відпочинок з різних країн світу. Володіючи декількома іноземними мовами, а також маючи музичну, хореографічну або спортивну освіту, вони своєю працею створюють висококатегорійним готелям світову популярність. Саме тому підготовці майбутніх аніматоров приділяється увага з боку навчальних закладів та громадських об’єднань.

Так, у Франції „Середземноморський клуб”, що включає 105 туристських сіл, має декілька шкіл інструкторів з організації дозвілля гостей. Ці навчальні заклади набирають учнів з числа досвідчених, комунікабельних, зовнішньо привабливих людей, які наслідують філософію високої моралі і поваги до людської особистості. За сталою традицією випускників цих шкіл називають джио. Відмінна риса „Середземноморського клубу” – тісне співробітництво відпочиваючих і персоналу, що робить відпустку у цій системі привабливою і бажаною. Концепція сервісу, заснована на інтернаціоналізмі, дозволяє клубові щорічно приймати понад 2 млн. туристів, а обсяг продажів пакетів послуг оцінюється в 1,6 млрд.. американських доларів.

На пострадянському просторі ініціатором підготовки фахівців з анімації є Російська міжнародна академія туризму (РМАТ), що тісно співпрацює з ЮНЕСКО, здійснюючи спільну програму UNІTWІN (ЮНІТВІН) / UNESCO Chaіrs з орієнтацією на необхідність розвитку туристської освіти відповідно до її специфіки в різних країнах світу. Так, в РМАТ функціонують такі кафедри, як кафедра бізнес-анімації, кафедра фізичного виховання і спорту, кафедра спортивно-культурного розвитку в туризмі. Вони відповідно до підписаної з університетом Пантсон-Сорбона Париж-1 угоди співпрацюють у розробці навчальних планів за наступними спеціалізаціями з туризму: „Туризм – культура – навколишнє середовище”, „Міжнародне готельне господарство” та „Туристські проекти, розвиток”. Між партнерами здійснюється обмін професорами і студентами, інформацією і документацією, спільно готуються кадри для культурного і наукового туризму, а надалі планується створення відділень і кафедр як у Росії, так і в інших країнах СНД.

Останніми роками великого розвитку досягла туристська анімація на Середземноморському узбережжі Туреччини, Іспанії та Франції. Тут питанням анімації приділяється найбільша увага. Оскільки ринок засобів розміщення, що пропонує свої послуги для відпочинку, сьогодні дуже великий, кожне підприємство постійно прагне підвищити якість і кількість наданих послуг. Анімаційні послуги за наявності готової інфраструктури відпочинку і розваг не вимагають занадто великих витрат, проте приносять економічний ефект – задоволений клієнт завжди повертається.

У зв’язку із цим постає гостра необхідність у підготовці спеціалістів-аніматоров, покликаних внести елементи новизни в обслуговування гостей, підвищити престиж засобів розміщення, санаторіїв, туристських центрів та інших організацій, пов'язаних із прийомом, розміщенням та обслуговуванням туристів і відпочиваючих , що значною мірою сприятиме розвиткові індустрії туризму та гостинності в Україні.

Література

1. Уокер Дж.Р. Управление гостеприимством. Вводный курс: Учеб. для студ. вузов, обучающихся по спец. 061122 «Гостиничный менеджмент» и специальностям сервиса 230000 / Джон Р. Уокер; Пер. с англ. В.Н. Егорова. – М.: ЮНИТИ-ДАНА, 2006. – 880 с.
2. Байлик С.И. Вступление в анимацию гостеприимства: Учеб. пособие. – Х.: Прапор, 2006. – 160 с.
3. http://www.chemodan.com.ua/egypt/egy_anim.
© 2002-2019 Все о туризме - образовательный туристический портал
На страницах сайта публикуются научные статьи, методические пособия, программы учебных дисциплин направления "Туризм".
Все материалы публикуются с научно-исследовательской и образовательной целью. Права на публикации принадлежат их авторам.