Туристическая библиотека
  Главная Книги Статьи Методички Диссертации Отчеты ВТО Законы Каталог Поиск отелей Реклама Контакты
Теория туризма
История туризма
Философия туризма
Право и формальности в туризме
Рекреация и курортология
Виды туризма
Спортивный туризм и альпинизм
Агро- и экотуризм
Экскурсионное дело
Экономика туризма
Менеджмент в туризме
Управление качеством в туризме
Маркетинг в туризме
Инновации в туризме
Транспортное обеспечение в туризме
Государственное регулирование в туризме
Туристские кластеры
ИТ в туризме
Туризм в Украине
Карпаты, Западная Украина
Туризм в Крыму
Туризм в России
101 Отель - бронирование гостиниц
Туризм в Беларуси
Международный туризм
Туризм в Европе
Туризм в Азии
Туризм в Африке
Туризм в Америке
Туризм в Австралии
Краеведение, странове-
дение и география туризма
Музееведение
Замки, крепости, дворцы
Курортная недвижимость
Гостиничный сервис
Ресторанный бизнес
Анимация и организация досуга
Автостоп
Советы туристам
Туристское образование
Другие

Калугіна Ю.Г.
Збірник наукових праць молодих учених, аспірантів та студентів.
Одеса: Одеська національна академія харчових технологій, 2015. - C.312-314.

Фешн-кафе - перспективний сегмент ресторанного ринку України

Ресторанне господарство в Україні - це сфера людської діяльності, що в останні роки стрімко розвивається. У теперішній час, в умовах високої конкурентної боротьби на ринку ресторанних послуг, перед рестораторами постає питання впровадження в практику інновацій. Введення інновацій у підприємствах ресторанного господарства сприяє зростанню попиту споживачів, забезпечує престиж підприємства та швидке вирішення виробничих проблем.

Можна сміливо стверджувати, що сучасна індустрія ресторанного бізнесу постійно розвивається під впливом різних факторів внутрішнього та зовнішнього середовища. Не дивлячись на загальну економічну кризу в країні, слід відзначити значні перспективи розвитку національної ресторанної галузі за рахунок неповної насиченості ринку. В свою чергу, підставою для майбутніх позитивних тенденцій розвитку сфери ресторанного господарства України є впровадження інновацій.

Однією із перспективних інновацій в ресторанному бізнесі являється розробка і впровадження нових концепцій підприємств галузі. У теперішній час можна прослідкувати існування різноманітних концептуальних закладів ресторанної галузі на локальному ринку, що створюють конкурентне середовище, яке сприяє підвищенню рівня якості, залученню більшої кількості споживачів і, як результат, збільшенню прибутку. Нами розроблена концепція і пакет інноваційних пропозицій для нового і нетипового для ресторанної галузі України підприємства - фешн-кафе.

Сьогодні, фешн-індустрія розвивається великими темпами, так само як і ресторанна індустрія. На сьогодні, багато кафе та ресторанів надають свої зали для проведення модних показів, фешн-вечірок та after-party. Але зали сучасних українських закладів ресторанного господарства не пристосовані для проведення таких заходів: вони не обладнані подіумом для проведення показів, галереями для проведення фешн-виставок, гримерними, необхідним освітленням, аудіо-відео-апаратурою і технічними засобами для організації фешн-показів. Тому, серед слабких сторін підприємств ресторанного господарства типу «фешн-кафе» можемо виділити такі: низька співпраця із фешн-каналами, відсутність місць для проведення показів та відсутність розуміння світових стандартів моди в організації концептуального дизайну.

Фешн-кафе - це особливе місце. Це місце відпочинку й роботи креативної, неординарної, а й часто богемної публіки. У такому закладі збираються люди, які так або інакше замішані в індустрії моди, або хоча б хочуть стати її частиною, оскільки там вони мають можливість завести важливі знайомства. Насамперед - модельні агенти знаходять нові обличчя для своїх модельних агентств, журналісти можуть у неформальній обстановці взяти інтерв'ю у дизайнерів та блогерів, а фешн-фотографи мають змогу показати свою майстерність та познайомитись із дизайнерами та моделями. Фешн-кафе можна назвати у своєму роді клубом по інтересам, оскільки люди, які збираються там, цінують одну і ту ж річ - моду. Фешн-кафе часто стають стартовою площадкою для починаючих дизайнерів, стилістів, моделей. Серед основної аудиторії - фешн-блогери, дизайнери, стилісти, журналісти, модельні агенти, фешн-редактори, моделі, скаути, фешн-фотографи та інші.

Фешн-кафе можливо класифікувати як концептуальне кафе, різновид арт-кафе, оскільки окрім сервісу та кухні, особлива увага приділяється атмосфері та розважальній програмі. Тому ми в першу чергу провели дослідження та конкурентний аналіз сегменту ринку арт-кафе в Україні. Можна сказати, що заклади такого типу на національному ринку почали з'являтися досить недавно, але за останні роки їх кількість стрімко зростає [1; 2]. Це свідчить про те, що такий тип кафе користується великим попитом як у українців, так і у туристів. Зараз, такий концептуальний тип підприємства як арт-кафе ми бачимо майже у кожному місті України. Найбільша їх кількість у туристських містах, таких як Львів, Одеса, Київ, Харків. Деякі з цих арт-кафе вже є всеукраїнські відомими. Серед них такі арт-кафе, як «У маленькому Брюселлі» у Києві; «Квартира 35» у Львові; «Вихід» у Одесі, та інші. Отже, можна сказати що відкриття арт-кафе в нашій країні є досить перспективним шляхом для інвестування капіталу.

арт-кафе «Квартира 35» у Львові

Ми провели дослідження ринку арт-кафе у місті Одеса, і виявили, що у нашому місті успішно діють більш ніж тридцять арт-кафе. Серед найбільш відомих: «True man», «Тунель», «Вихід», «Шкаф», «HUB гостинна» та «Music Hall». Тому сміливо заявляємо, що Одеса є одним із найперспективніших міст України для відкриття концептуальних арт-кафе для молоді, в тому числі фешн-кафе.

Для того, щоб наглядно довести це, ми провели он-лайн анкетування серед людей різного віку (переважно молоді). У анкетуванні приймало участь більш ніж сто респондентів. Найбільша кількість опитуваних зійшлися на думці, що найбільш важливі критерії у концептуальному кафе це атмосфера, наявність так званих «фішок» та «родзинок», дизайн інтер'єру. Це свідчить про те, що одеситам та гостям нашого міста до вподоби місця із неординарною та нестандартною концепцією.

Крім того, було проведено аналіз конкурентоспроможності арт-кафе м. Одеси та зроблено їх порівняльний аналіз. Під час складання аналізу, були застосовані такі показники, як: дизайн інтер'єру, місце розташування, розважальні програми, рівень цін, кваліфікація персоналу, різноманіття меню та інші [3]. Було визначено, що найбільш конкурентоспроможними сторонами арт-кафе є специфічний дизайн інтер'єру, низький рівень цін та найголовніше - велике різноманіття розважальних заходів. Отже, під час розробки концепції фешн-кафе рестораторам потрібно робити акцент саме на ці аспекти.

Також, складання SWOT-аналізу допомогло нам виявити слабкі та сильні сторони щодо відкриття такого типу закладу ресторанного господарства як фешн-кафе. Щодо слабких сторін підприємства, були висвітлені такі: кризова ситуація у країні, невеликий бюджет та низька туристична активність. Серед сильних сторін були виділені наступні: стрімкий розвиток індустрії моди в Україні, нестандартна і нова концепція закладу, попит на послуги фешн-кафе, майже повна відсутність конкурентів у цьому сегменті.

Виходячи з даних досліджень, можна зробити наступні висновки:

- відкриття в Україні такого типу підприємства ресторанного господарства як фешн-кафе є актуальним, адже є достатньо багато творчих людей які цікавляться індустрією моди;
- фешн-кафе буде мати значний попит та приноситиме дохід, найголовніше завдяки нестандартним додатковим послугам, а саме: проведення модних показів, фешн-вечірок, after-party та фешн-семінарів.

Отже, розробка фешн-кафе є перспективною інновацією у ресторанному бізнесі країни.

Література

1. П'ятницъка Г.Л., П'ятницъка Н.О. Менеджмент громадського харчування: Підручник для студентів вищих навчальних закладів. - К.: КНТЕУ, 2001. - 654 с.
2. П'ятницъка Г.Т. Ресторанне господарство України: ринкові трансформації, інноваційний розвиток, структурна переорієнтація. - К: КНТЕУ. - 2007. - 465 с.
3. Бородина В.В. Ресторанно-гостиничный бизнес. - М.: Книжный мир, 2001. - 165 с.
© 2002-2019 Все о туризме - образовательный туристический портал
На страницах сайта публикуются научные статьи, методические пособия, программы учебных дисциплин направления "Туризм".
Все материалы публикуются с научно-исследовательской и образовательной целью. Права на публикации принадлежат их авторам.