Туристическая библиотека
  Главная Книги Статьи Методички Диссертации Отчеты ВТО Законы Каталог Поиск отелей Реклама Контакты
Теория туризма
История туризма
Философия туризма
Право и формальности в туризме
Рекреация и курортология
Виды туризма
Спортивный туризм и альпинизм
Агро- и экотуризм
Экскурсионное дело
Экономика туризма
Менеджмент в туризме
Управление качеством в туризме
Маркетинг в туризме
Инновации в туризме
Транспортное обеспечение в туризме
Государственное регулирование в туризме
Туристские кластеры
ИТ в туризме
Туризм в Украине
Карпаты, Западная Украина
Туризм в Крыму
Туризм в России
101 Отель - бронирование гостиниц
Туризм в Беларуси
Международный туризм
Туризм в Европе
Туризм в Азии
Туризм в Африке
Туризм в Америке
Туризм в Австралии
Краеведение, странове-
дение и география туризма
Музееведение
Замки, крепости, дворцы
Курортная недвижимость
Гостиничный сервис
Ресторанный бизнес
Анимация и организация досуга
Автостоп
Советы туристам
Туристское образование
Другие

Королюк Ю.А.
Тези Міжнародної науково-практичної конференції.
"Туристичний, готельний і ресторанний бізнес: інновації та тренди".
(м. Київ, 7 квітня 2016 р.) - К.: КНТЕУ, 2016. - 362 с. - С.153-155.

Тренди в туристичному бізнесі

В кінці другого - на початку третього тисячоліття відбувся ряд подій, які кардинально змінили соціально-економічний ландшафт людського життя. Сучасна епоха - це епоха глобалізації, яка змінила весь світоустрій. Рушійною силою цих процесів і економічної глобалізації став один з найважливіших мегатрендів, що визначає траєкторію сучасного світогосподарського розвитку, під яким розуміється істотне збільшення масштабів міжнародного обміну капіталами, послугами, інформацією, людьми, й просторова інтеграція світових ринків.

Тренди в туристичному бізнесі

Проаналізувавши ряд відомих джерел, враховуючи дані WorldTravelMonitorForum, та сучасний туристичний ринок, можна виокремити основні тренди в туризмі:

1. Мобільні технології та соціальні мережі займають вагоме місце в багатьох сферах, в тому числі й в туризмі. Сучасні туристи стали мобільнішими, регулярно «серфять» Інтернет зі своїх гаджетів. Багато агентств зараз просуваються переважно в соціальних мережах [1, с.212].
2. Зміщення сезонності викликають зміни в попиті та його структурі. Стандарти відпусток влітку поступово ламаються.
3. З'являються нові види туризму - гастрономічний туризм, дегустаційні тури, дієтичні, шопінг-тури, тури-детокс, серф-тури та ін. Набувають популярності екстремальні подорожі: на повітряній кулі, подорожі по джунглях, експедиції в Арктику, на Камчатку та у космос [2].
4. Поїздки стали коротшими і частішими. Посткризове переосмислення вплинуло на нових, «легких на підйом» туристів. Ці мандрівники «багаті грошима, але бідні часом». Присвячений на відпочинок час, в XXI столітті, буде і надалі скорочуватися. В результаті їм потрібен туристичний продукт, що включає в себе якомога більше задоволень в мінімальний період часу.
5. З'явився сегмент мандрівників, яким важливо набути знання, зробити висновки. Для цих людей важливо доторкнутись до традиційні кошти держави, зрозуміти її унікальність. Саме на описаних мандрівників зорієнтовані і нещодавно почав жваво розвиватися рух SlowCities - спільнота маленьких міст з населенням до 50 000, які акцентують увагу на своїй неповторності та на збереженні традицій в культурі, архітектурі, їжі (SlowFoods), навколишньому середовищу, і при залученні туристів.
6. Сформувався сегмент туристів, які на сій розсуд влаштовують власну подорож без допомоги турагента. Субтрендом можна назвати турагентства, що зародилися під цим сегментом. На відміну від замовлення туру, сформованого оператором, турист може істотно заощадити.
7. Сформувався специфічний сегмент «здорових і багатих» - LOHAS (Lifestyles of Health and Sustainability). Таким людям подобається екологічний туризм. Ці туристи, перш за все, піклуються про навколишнє середовище. Фахівці з туризму вважають, що це - преміальний сегмент найближчого майбутнього в туристичній галузі [3].

Отже, в новому столітті з'явилися нові туристи та мандрівники, які по-новому планують подорожі, по-іншому проводять час в поїздках, породжують цілий ряд нових трендів, особливо важливих для відділів маркетингу, реклами та розробки турпакетів. Серед них можна виділити наступні: співтовариствам мандрівників довіряють більше, ніж рекламі; партнерство і нові зв'язки стають важливіше, ніж престиж; економити на враженнях нерозумно, а на комфорті - у порядку речей. Основним світовим трендом можна назвати онлайн туризм, який стає все більш популярним. Його продажі складають 590 млрд. доларів, це - 27% світової індустрії туризму. Онлайн і мобільний сегменти індустрії будуть і далі розвиватися. У 2016 році це стане вже мейнстрімом.

Список джерел

1. Мельниченко С.В. Брендинг у туристичному бізнесі: теоретичні аспекти / С.В. Мельниченко, О.Г. Авдан / Туризм в умовах глобалізації: особливості та перспективи розвитку: монографія / під ред. д.е.н., проф. Кизима М.О., к.е.н., проф. Єрмаченка B.C. - X.: ВД «ІнЖЕк», 2012. - С.211-224.
2. Офіційний сайт Всесвітньої туристичної організації (UNWTO World Tourism Organization) [Електронний ресурс]. - Режим доступу: http://www2.unwto.org/.
3. International tourism receipts[Електронний ресурс]. - Режим доступу: http://dtxtq4w60xqpw.cloudfront.net/sites/all/files/pdf/unwto_baroml4_02_apr_excerpt_0.pdf.


Booking.com

© 2002-2018 Все о туризме - образовательный туристический портал
На страницах сайта публикуются научные статьи, методические пособия, программы учебных дисциплин направления "Туризм".
Все материалы публикуются с научно-исследовательской и образовательной целью. Права на публикации принадлежат их авторам.