Туристическая библиотека
  Главная Книги Статьи Методички Диссертации Отчеты ВТО Законы Каталог Поиск отелей Реклама Контакты
Теория туризма
История туризма
Философия туризма
Право и формальности в туризме
Рекреация и курортология
Виды туризма
Спортивный туризм и альпинизм
Агро- и экотуризм
Экскурсионное дело
Экономика туризма
Менеджмент в туризме
Управление качеством в туризме
Маркетинг в туризме
Инновации в туризме
Транспортное обеспечение в туризме
Государственное регулирование в туризме
Туристские кластеры
ИТ в туризме
Туризм в Украине
Карпаты, Западная Украина
Туризм в Крыму
Туризм в России
101 Отель - бронирование гостиниц
Туризм в Беларуси
Международный туризм
Туризм в Европе
Туризм в Азии
Туризм в Африке
Туризм в Америке
Туризм в Австралии
Краеведение, странове-
дение и география туризма
Музееведение
Замки, крепости, дворцы
Курортная недвижимость
Гостиничный сервис
Ресторанный бизнес
Анимация и организация досуга
Автостоп
Советы туристам
Туристское образование
Другие

Кошарний В.О.
Збірник матеріалів ІХ Міжнародної науково-практичної конференції
"Сучасні тенденції розвитку світової економіки" (м. Харків,
26 травня 2017 р.). Том 2. – Харків: ХНАДУ, 2017. - 222 с. - C.55-56.

Розвиток міжнародного туризму в Україні на основі державно-приватного партнерства

Розвиток міжнародного туризму в Україні на основі державно-приватного партнерства Згідно з даними, представленим в прес релізі Всесвітньої туристичної організації (ЮНВТО), у 2015 році число міжнародних туристичних подорожей збільшилася на 4,4% і склало в цілому 1184 млн. [1]. Виходячи з нинішньої тенденції і представлених тут даних, ЮНВТО прогнозує зростання числа туристичних подорожей у 2017 році.

Найбільш високі темпи зростання туристичних подорожей спостерігаються у Азіатсько-Тихоокеанському і Американському регіонах (+4-5%), далі Європейський регіон (+3,5-4,5%). В Африканському регіоні та Близькому Сході також є позитивні тенденції зростання (+2-5%), хоча і з більшою часткою невизначеності [1].

В той же час в Україні вже третій рік поспіль спостерігається спад числа туристичних подорожей. У 2014 році кількість туристів впала на 48,5% в порівнянні з 2013 роком і продовжується знижуватися на 2% щорічно. Так в 2015 році кількість подорожей склала 12,428 млн. туристів, що виразилося в грошовому еквіваленті доходів від туристичної діяльності на суму 1,028 мільйонів доларів [2].

Але на фоні зниження загального числа туристичних подорожей спостерігається зростання внутрішнього туризму в Україні. Найбільш популярними туристичними напрямками в Україні залишаються Карпати та Одеська область.

Для покращення ситуації повинна бути вироблена державна політика в сфері туризму та шлях її впровадження у життя. Зважаючи на те що Україна є асоційованим членом ЕС та членом Ради Європи, було би добре взяти за основу ті програми які втілюють у життя інші країни члени ЮНВТО. Держава в свою чергу повинна виробити программу економічного зростання та розвитку туристичних об’єктів, в зв’язку з зростанням попиту населення на туристичні подорожі та санітарно-курортне лікування.

В умовах економічної кризи, коли держаний бюджет не розрахований на значне вливання інвестицій в цей сектор економіки потрібно виробити модель його розвитку. Найбільш цікавим з прикладної точки зору є Державно-приватне партнерство.

Державно-приватне партнерство вигідно обом сторонам, як державі так і приватним інвесторам. Наприклад держава отримує вигоду у формі прямих інвестицій, розвитку туристичної інфраструктури та створенню нових робочих місць. А приватний бізнес в свою чергу заохочує себе у можливості отримання доходу за рахунок об’єкта який знаходиться у власності держави і переданий у приватну власність шляхом оренди договору концесії.

Зарубіжний досвід показує, що реалізація таких проектів на основі державно-приватного партнерства здійснюється в транспортній сфері (дороги, аеропорти, мости, порти), соціальній сфері (освіта, охорона здоров'я, туризм, освіта), житлово-комунальні послуги (будівництво житла та соціальних об’єктів, теплопостачання та водопостачання).

Програми державно-приватного партнерства, які використовуються в туристичному напрямку, мають на меті розвиток туристичної інфраструктури та туристичних об’єктів, покращенню іміджу України в світі та залучення нових інвестицій в економіку України. Всі ці завдання можна вирішити на основі державно-приватного партнерства.

Перелік посилань

1. Press Release UNWTO Statistic [Electronic source]. – Access mode: http://media.unwto.org/ru/press-release/2016-01-19/chislo-mezhdunarodnykh-turistskikh-pribytii-v-2015-godu-vozroslo-na-4-i-dos.
2. UNWTO Highlights 2016.


Booking.com

© 2002-2018 Все о туризме - образовательный туристический портал
На страницах сайта публикуются научные статьи, методические пособия, программы учебных дисциплин направления "Туризм".
Все материалы публикуются с научно-исследовательской и образовательной целью. Права на публикации принадлежат их авторам.