Туристическая библиотека
  Главная Книги Статьи Методички Диссертации Отчеты ВТО Законы Каталог Поиск отелей Реклама Контакты
Теория туризма
История туризма
Философия туризма
Право и формальности в туризме
Рекреация и курортология
Виды туризма
Спортивный туризм и альпинизм
Агро- и экотуризм
Экскурсионное дело
Экономика туризма
Менеджмент в туризме
Управление качеством в туризме
Маркетинг в туризме
Инновации в туризме
Транспортное обеспечение в туризме
Государственное регулирование в туризме
Туристские кластеры
ИТ в туризме
Туризм в Украине
Карпаты, Западная Украина
Туризм в Крыму
Туризм в России
101 Отель - бронирование гостиниц
Туризм в Беларуси
Международный туризм
Туризм в Европе
Туризм в Азии
Туризм в Африке
Туризм в Америке
Туризм в Австралии
Краеведение, странове-
дение и география туризма
Музееведение
Замки, крепости, дворцы
Курортная недвижимость
Гостиничный сервис
Ресторанный бизнес
Анимация и организация досуга
Автостоп
Советы туристам
Туристское образование
Другие

Машир Н.П., Череп І.П., Фадєєв В.М.
Матеріали ІІІ міжнародної науково-практичної конференції
"Індустрія гостинності в країнах Європи". - 4-6 грудня 2009 р.
Сімферополь: ВіТроПринт, 2009. - 176 с. - С.161-163.

Підвищення рівня обслуговування готельно-туристичних комплексів міста Чернівці

готельно-туристичний комплекс Буковина Серед провідних галузей світу готельна індустрія виступає однією з найдинамічніших у світі. Тільки протягом другої половини ХХ ст. у цій галузі відбулися кардинальні зрушення, що змінили розуміння готелю як тільки місця для ночівлі та вивели готельний сегмент на передові позиції складових туристської галузі.

Готельне господарство є однією з основних складових туристської індустрії Буковини. У Чернівцях на початок 2009 року функціонує 19 готелів, номерний фонд яких становив 848 номерів, розрахованих на 1827 місць. З них чотири найбільших готелі - "Черемош", "Буковина", "Турист" та "Київ" мають місткість понад 50 номерів, інші 15 належать до малих готелів. Всі готелі міста перебувають у приватній власності. Середньорічний коефіцієнт завантаження готелів 40 відсотків. До 600-річчя Чернівців за рахунок відкриття малих приватних готелів та апартаментів, реконструкції наявних приміщень і добудов в існуючих кількість місць у готелях збільшено на 41%, а кількість комфортних номерів "люкс" та "напівлюкс" зросла у 2,6 рази.

Головною метою підвищення рівня сервісу туристично-готельних комплексів Чернівців є передбачення удосконалення матеріально-технічної бази існуючих та будівництво нових сучасних готелів, підвищення якості обслуговування відповідно до вимог міжнародних стандартів.

Була впроваджена програма підвищення якості послуг у готелях міста Чернівці "Обслуговування клієнтів", яка складається з кількох компонентів: семінарів для власників і директорів з питань стандартів сервісу, навчання, заохочення і оцінки персоналу, професійних тренінгів для персоналу (технологія роботи адміністраторів, покоївок, барменів, офіціантів), а також комплексних навчально-консультаційних проектів, що виконуватимуться на замовлення з метою незалежної оцінки якості послуг та їх вдосконалення.

Власники готелів запровадили навчання обслуговуючого персоналу іноземним мовам, а також вдосконалили механізм проходження студентами ЧТЕІ КНТЕУ на базі своїх об’єктів виробничої практики та покращення якості своїх веб-ресурсів, впровадили електронну систему бронювання місць та квитків на засоби транспортного сполучення, вжиті запобіжні заходи для забезпечення безперебійної життєдіяльності готелів (автономне водо-, енерго- та теплопостачання, цілодобове чергування ремонтно-технічного персоналу), більш оперативно застосовували світовий позитивний досвід готельного господарства, посилили контроль за роботою персоналу та активніше реагують на скарги та пропозиції своїх клієнтів.

Багатьом відвідувачам Чернівців та Буковини добре відомий готельно-туристичний комплекс "Буковина", збудований в 1964 р. Це сучасна споруда, розташована в центрі міста, поруч із прекрасним парком та стадіоном.

З 1996 року дбайливо вдосконалювали готель “Буковина” організація "НАДІНА" ЛТД та керівник підприємства пан Чинуш В.М. За короткий проміжок часу змінилася стратегія розвитку об’єкта, і в грудні 2000 року був створений готельно-туристичний комплекс "Буковина". Основне завдання власника готелю: підняти якість готельного обслуговування в регіоні до рівня світових стандартів, перетворити готель "Буковина" на візитну картку нашого краю. І це майстерно вдалося господарю комплекса. Готель став улюбленим місцем перебування видатних людей, славетних гостей міста: політиків, бізнесменів, артистів, письменників, культурних діячів, зарубіжних гостей і безлічі туристів.

Милує око розмаїття квітів та витонченість зовнішнього оздоблення споруди, тамує в трепеті подих від віковічних ялин перед будівлею, чарує неба синь над Буковиною, і гостинно відчиняються двері до зустрічі з незвіданим. У готельному комплексі "Буковина", який є окрасою старовинного міста, туристам подобаються комфортабельні сучасні номери, яких налічується 150, з кондиціонером та Internet-зв’язком, і просторий конференц-зал, ресторан “Чернівці”, декілька барів і коктейль-бар з широким вибором напоїв та страв, і сауна, і зал для більярду, і комплекс побутових послуг, і туристична агенція, і навіть меблевий цех. У разі потреби завжди можна скористатися перукарнею, пральнею, хімчисткою та автостоянкою, яка працює цілодобово.

Висококваліфікований персонал гостинно зустрічає відвідувачів і створить всі умови для справжнього комфорту. У стильному ресторані "Чернівці" можна провести вечір із друзями, влаштувати ділову зустріч чи сімейне торжество. Його затишна атмосфера, "жива" музика, вишукані страви приваблюють не лише чернівчан, а й численних гостей нашого краю. Бажаючі можуть відпочити в мальовничому літньому ресторанчику серед альпійських гірок і фонтанів, де плюскоче риба.

"Буковинська корчма" зачаровує надзвичайним колоритом. Тут туристів пригощають приготовленими за стародавніми буковинськими стравами.

Турбюро, що функціонує при готельному комплексі, пропонує туристам:

- екскурсії по місту, області, по Західній Україні, а також по монастирям, замках та природним заповідникам;
- відправку туристичних груп та індивідуалів у різні країни світу;
- лікування та оздоровлення у різних курортах світу;
- зимовий та літній відпочинок у Буковинських Карпатах в Румунії та Болгарії.

Гостинність – одна з чудових рис буковинців, про яку в давнину із захопленням писали мандрівники. Гостей на Буковині шанували, частували і оберігали.

Працівники готельного комплексу "Буковина" шанують кожного гостя, пишаються кожним приїжджим і завжди раді відвідувачам. Більшість туристів вже переконалися в гостинності буковинського краю.

Маркетингове дослідження готельно-туристичного комплексу “Буковина” показало, що кількість іноземних туристів становить:

- Німеччини – 900 чоловік;
- США – 190 чоловік;
- Австрія – 715 чоловік;
- Білорусь – 650 чоловік;
- Молдови – 360 чоловік;
- Румунії – 410 чоловік;
- Польщі – 1580 чоловік;
- інші країни - 1190 чоловік.

Однією з основних умов що підвищило конкурентоздатність готелю є відмінне обслуговування клієнтів. Дирекція комплексу не тільки покращила матеріально технічну базу готелю, але й підвищили кваліфікацію менеджерів, всіх працівників підприємств готельного сервісу, покращили якість веб-ресурсів та запровадили участь власників готелів у фінансуванні спільних ініціатив, проводили обговорення та вирішення проблемних питань по всіх аспектах розвитку туристичної галузі.


Booking.com

© 2002-2018 Все о туризме - образовательный туристический портал
На страницах сайта публикуются научные статьи, методические пособия, программы учебных дисциплин направления "Туризм".
Все материалы публикуются с научно-исследовательской и образовательной целью. Права на публикации принадлежат их авторам.