Туристическая библиотека
  Главная Книги Статьи Методички Диссертации Отчеты ВТО Законы Каталог Поиск отелей Реклама Контакты
Теория туризма
История туризма
Философия туризма
Право и формальности в туризме
Рекреация и курортология
Виды туризма
Спортивный туризм и альпинизм
Агро- и экотуризм
Экскурсионное дело
Экономика туризма
Менеджмент в туризме
Управление качеством в туризме
Маркетинг в туризме
Инновации в туризме
Транспортное обеспечение в туризме
Государственное регулирование в туризме
Туристские кластеры
ИТ в туризме
Туризм в Украине
Карпаты, Западная Украина
Туризм в Крыму
Туризм в России
101 Отель - бронирование гостиниц
Туризм в Беларуси
Международный туризм
Туризм в Европе
Туризм в Азии
Туризм в Африке
Туризм в Америке
Туризм в Австралии
Краеведение, странове-
дение и география туризма
Музееведение
Замки, крепости, дворцы
Курортная недвижимость
Гостиничный сервис
Ресторанный бизнес
Анимация и организация досуга
Автостоп
Советы туристам
Туристское образование
Другие

Михалюк А.В.
Материалы Всеукраинской научно-технической конференции
"Устойчивое развитие городов". - Харьков: ХНАГХ, 2010. - 250 с.

Проблеми формування позитивного іміджу України на міжнародній туристській арені

Туризм – це найдинамічніша галузь у світі, чинник економічного та культурного розвитку, захисту навколишнього середовища та історико-культурної спадщини. Вихід України на міжнародну арену як самостійної держави створює сприятливі умови для розвитку всіх напрямків туризму. Кожна країна на міжнародній туристській арені має свій імідж, який і приваблює туристів. Імідж країни базується на різноманітних факторах та може бути як позитивним, так і негативним.

На сьогодення проблема формуванням туристського іміджу України, особливо напередодні проведення Чемпіонату з футболу ЄВРО-2012, є вельми актуально і дає державі прекрасний шанс заявити Європі і всьому світові про власні туристичні можливості та провести вдалу обширну рекламну кампанію.

Туристський імідж країни може бути визначений як сукупність символічно виражених емоційних і раціональних уявлень про своєрідність і специфіку країни, сформованих у результаті власного досвіду або раніше почутого в свідомості реальних і потенційних туристів.

Формування туристського іміджу України має певні особливості, оскільки формувати необхідно два іміджі однієї країни: внутрішній та зовнішній. У внутрішньому іміджі потрібно робити акценти на відкритті українцям власної історії та культури, а рекламу створювати на основі спонукання побачити на власні очі видатні туристичні об'єкти, тим самим стимулюючи внутрішній туризм. При формуванні зовнішнього туристського іміджу іноземних туристів слід інформувати про те, що Україна має свою, окрему від Росії, історію; що на українських землях існувала цивілізація трипільців, яка старша за і єгипетські піраміди, і шумерську цивілізацію; що Київська Русь тягнулася від Балтійського моря до Чорного. Інтуриста неодмінно зацікавлять туристські об'єкти, що занесені до списку Світової спадщини ЮНЕСКО (в Україні їх 4), українська яскрава православна архітектура, етнографічні особливості, мальовнича природа.

В останні роки проблемі створення іміджу країни як туристської дестинації почали приділяти увагу на державному рівні. Так, у Державній програмі розвитку туризму на 2000-2010 рр. створення позитивного образу України як туристичної держави та активізація просування національного туристичного продукту задеклароване як одне з найважливіших напрямів державної політики у туристичній галузі є «створення позитивного образу України як туристичної держави та активізація просування національного туристичного продукту як на внутрішньому, так і на міжнародному ринку туристичних послуг». У жовтні 2008 р. було створене державне підприємство «Національний туристичний офіс» при Міністерстві культури і туризму, яке несе відповідальність за промоушен і маркетинг українського туризму. У рамках III Українського туристичного форуму Асоціація лідерів турбізнесу України разом з Міністерством культури і туризму презентували спільний «Проект підтримки внутрішнього і в'їзного туризму в Україні», який передбачає добровільне відраховувати туроператорами відсотку від продажу на розвиток внутрішнього і в'їзного туризму.

Таким чином, успішне формування туристського іміджу України на міжнародному рівні залежить від декількох основних факторів: зміна відношення до природних та історико-культурних пам'яток громадян України; більш дієві заходи владних структур: Кабінету Міністрів, Президента, Верховна Рада:

- не тільки розробляти необхідні для туристської галузі проекти і програми, але і наполегливо та систематично фінансувати та втілювати їх у життя;
- запровадити пільги для внутрішніх туроператорів, тим самим заохочуючи їх до розвитку та просування вітчизняного турпродукту;
- виділення коштів на реставрацію і підтримання туристських об'єктів у належному стані;
- забезпечення належної рекламної кампанії туристських об'єктів України на міжнародному рівні.
© 2002-2019 Все о туризме - образовательный туристический портал
На страницах сайта публикуются научные статьи, методические пособия, программы учебных дисциплин направления "Туризм".
Все материалы публикуются с научно-исследовательской и образовательной целью. Права на публикации принадлежат их авторам.