Туристическая библиотека
  Главная Книги Статьи Методички Диссертации Отчеты ВТО Законы Каталог Поиск отелей Реклама Контакты
Теория туризма
История туризма
Философия туризма
Право и формальности в туризме
Рекреация и курортология
Виды туризма
Спортивный туризм и альпинизм
Агро- и экотуризм
Экскурсионное дело
Экономика туризма
Менеджмент в туризме
Управление качеством в туризме
Маркетинг в туризме
Инновации в туризме
Транспортное обеспечение в туризме
Государственное регулирование в туризме
Туристские кластеры
ИТ в туризме
Туризм в Украине
Карпаты, Западная Украина
Туризм в Крыму
Туризм в России
101 Отель - бронирование гостиниц
Туризм в Беларуси
Международный туризм
Туризм в Европе
Туризм в Азии
Туризм в Африке
Туризм в Америке
Туризм в Австралии
Краеведение, странове-
дение и география туризма
Музееведение
Замки, крепости, дворцы
Курортная недвижимость
Гостиничный сервис
Ресторанный бизнес
Анимация и организация досуга
Автостоп
Советы туристам
Туристское образование
Другие

Миронов Ю.Б., Свидрук І.І.
Матеріали І Всеукраїнської науково-практичної Інтернет-
конференції «Наука III тисячоліття: пошуки, проблеми,
перспективи розвитку» (м. Бердянськ, 20-21 квітня 2017 р.)
Бердянськ: БДПУ, 2017. - Ч.1. - 354 с. - С.133-135.

Особливості просування туристичних веб-сайтів у мережі Інтернет

За сучасних умов розвитку телекомунікацій та Інтернет-технологій діяльність туристичних компаній набуває особливої специфіки: сьогодні не достатньо створити привабливий туристичний продукт та найняти персонал для його продажі, необхідно також гідно представити його в мережі Інтернет (у тому числі і на власному веб-сайті). Це обумовлено тим фактом, що мережа стала для туристів одним з головних джерел для пошуку інформації про туристичні напрямки, пропозиції туристичних компаній та відгуки про них. Головне завдання туристичного веб-сайту та пов’язаних з ним ресурсів (соціальних мереж, мобільних додатків) – продавати туристичні послуги. Тому питання про способи просування туристичних веб-сайтів є дуже актуальним.

На основі інтегрування науково-теоретичного викладу питань просування та наробку практиків [2, с.21], розроблено класифікацію методів управління просуванням веб-сайтів (рис. 1).

Розглянемо детальніше кожен з цих методів та визначимо особливості їх застосування для туристичних веб-ресурсів.

Методи управління просуванням веб-сайтів
Рис. 1. Методи управління просуванням веб-сайтів (авторська розробка)

Пошукове просування. Пошукове просування туристичних веб-сайтів здійснюється на основі технологій пошукової оптимізації (від англ. SEO – search engines optimization), які передбачають внутрішню та зовнішню оптимізацію.

Внутрішня оптимізація – це перш за все робота з контентом, тобто текстовим і графічним наповненням веб-сайту; це інформація, яку побачать та прочитають відвідувачі на сторінках сайту). Основні вимоги до контенту – це його достатність, зрозумілість та унікальність (неповторність). Велику увагу варто приділити унікальності текстів, тобто їх відмінності від текстів на сайтах конкурентів. За нашими дослідженнями, неунікальні тексти значно перешкоджають пошуковому просуванню, більше того, в такому випадку, він взагалі може зникати із результатів пошуку, що пов’язано з алгоритмами роботи пошукових систем Гугл, Яндекс та інших.

Варто відзначити, що за сучасних умов обов’язковою є наявність мобільної версії туристичного веб-сайту або наявності у нього так званого адаптивного дизайну (який здатен автоматично пристосовуватися до екранів різних розмірів), оскільки з кожним днем щораз більше користувачів шукають інформацію в мережі Інтернет саме з допомогою мобільних пристроїв (телефонів, планшетів). За даними Gemius, у лютому 2016 року понад 5,7 млн. українців були користувачами мобільного Інтернету, що становило 28,2% усіх Інтернет-користувачів України [3].

Метою зовнішньої оптимізації сайту є покращення позицій туристичного веб-сайту у результатах пошуку пошукових систем за рахунок зовнішніх факторів. Такими зовнішніми факторами можуть бути гіперпосилання на сайт компанії зі сторінок інших сайтів (найкраще, якщо це будуть сайти туристичної тематики).

До характерних особливостей пошукового просування туристичних веб-сайтів засобами зовнішньої оптимізації можна віднести:

1) доволі великий перелік пошукових запитів, які в основному відповідають різним напрямкам подорожей та видам туризму;
2) сезонність попиту (особливо це відчутно для тих компаній, котрі займаються суто пляжним чи гірськолижним відпочинком);
3) великий відсоток інформаційних запитів, які часто складно відділити від комерційних, адже часто люди шукають туристичну інформацію не тому, що хочуть кудись поїхати, а просто заради цікавості [1].

Соціальне просування. Соціальні мережі в сучасних умовах є місцем скупчення величезної чисельності користувачів Інтернету, які при правильному інформуванні можуть зацікавитися послугами певної туристичної компанії. Варто відзначити, що користувачі соціальних мереж дуже тісно пов'язані між собою. В мережі їх об'єднують спільні друзі, новини, фото, відео. Перебуваючи в мережі, користувачі діляться інформацією між собою. У зв'язку з цим при просуванні в соціальних мережах виникає ефект вірусного маркетингу, який дає чудові результати. Ще однією перевагою соціального просування є те, що спілкування з користувачами здійснюється через звичні та зрозумілі для більшості осіб інтерфейси соціальних мереж.

Цілеспрямована реклама. Даний метод передбачає виконання робіт по просуванню туристичного веб-сайту в мережі Інтернет такими засобами:

1) контекстна реклама, яка являє собою текстову рекламу, що відповідає або тематиці веб-сайту чи конкретної сторінки, на якій вона розміщена, або зацікавленням користувача. Завдяки тому, що за допомогою контекстної реклами можна отримати цільового відвідувача, який з великою долею вірогідності стане клієнтом, купивши товар, контекстна реклама має перевагу над багатьма іншими видами реклами;
2) банерна реклама, яка передбачає розміщення на веб-сайтах рекламних медійних банерів різного формату, оплата за які як правило здійснюється у залежності від кількості показів. Доцільно розміщувати таку рекламу на популярних веб-ресурсах, і лише у тому випадку, якщо основна частина їх аудиторії може зацікавитися туристичним послугами;
3) реклама в традиційних засобах масової інформації та зовнішня реклама. На нашу думку, даний вид реклами є досить ефективним, тому що дуже багато користувачів Інтернету також знайомляться з інформацією традиційних засобів реклами, а також є багато людей, що не є користувачами Інтернету.

Оглянуті вище особливості просування туристичних веб-сайтів обумовлюють необхідність інтеграції наукових підходів та практичного досвіду діяльності туристичних компаній для ефективного застосування кожного із розглянутих методів.

Література

1. Просування туристичного сайту [Електронний ресурс]. – Режим доступу: http://seolife.in.ua/2012/09/prosuvannya-turystychnoho-sajtu.html.
2. Свидрук І.І. Методи та інструменти управління просуванням Інтернет-магазинів / І.І. Свидрук, Ю.Б. Миронов // Торгівля, комерція, підприємництво. – 2012. – Вип.14. – С.20-24.
3. Число Интернет-пользователей в Украине превысило 20 млн. [Електронний ресурс]. – Режим доступу: http://ko.com.ua/chislo_internet-polzovatelej_v_ukraine_prevysilo_20_mln_114799.


Booking.com

© 2002-2018 Все о туризме - образовательный туристический портал
На страницах сайта публикуются научные статьи, методические пособия, программы учебных дисциплин направления "Туризм".
Все материалы публикуются с научно-исследовательской и образовательной целью. Права на публикации принадлежат их авторам.