Туристическая библиотека
  Главная Книги Статьи Методички Диссертации Отчеты ВТО Законы Каталог Поиск отелей Реклама Контакты
Теория туризма
История туризма
Философия туризма
Право и формальности в туризме
Рекреация и курортология
Виды туризма
Спортивный туризм и альпинизм
Агро- и экотуризм
Экскурсионное дело
Экономика туризма
Менеджмент в туризме
Управление качеством в туризме
Маркетинг в туризме
Инновации в туризме
Транспортное обеспечение в туризме
Государственное регулирование в туризме
Туристские кластеры
ИТ в туризме
Туризм в Украине
Карпаты, Западная Украина
Туризм в Крыму
Туризм в России
101 Отель - бронирование гостиниц
Туризм в Беларуси
Международный туризм
Туризм в Европе
Туризм в Азии
Туризм в Африке
Туризм в Америке
Туризм в Австралии
Краеведение, странове-
дение и география туризма
Музееведение
Замки, крепости, дворцы
Курортная недвижимость
Гостиничный сервис
Ресторанный бизнес
Анимация и организация досуга
Автостоп
Советы туристам
Туристское образование
Другие

Онищук Н.В., Старинець М.С.
Матеріали конференції "Научное пространтство Европы - 2010"

Проблеми надходжень інвестицій в готельному господарстві

Готельне господарство є однією з важливих складових сфери послуг в Україні і ефективне його функціонування сприяє пожвавленню соціально-економічного розвитку країни та окремих її регіонів. Значну роль відіграє готельне господарство у розвитку туризму, як фактору підвищення престижу України в міжнародному співробітництві і є постійним джерелом поповнення валютних надходжень в країну.

На сьогодні найгострішими проблемами, що гальмують розвиток готельного господарства, є недостатність готельних підприємств в окремих регіонах країни, їх недосконала структура за типами та номерним фондом, обмеженість спектру послуг тощо. Ці проблеми зумовило недостатнє інвестиційне фінансування готельних господарств як внутрішніми так і зовнішніми інвесторами. Ось чому розв’язання даного питання є актуальним на сьогодні.

За останні роки в Україні спостерігається позитивна тенденція до стрімкого збільшення інвестиційних надходжень на ринку готельного господарства. Як результат - на теренах України функціонують та гостинно зустрічають гостей всесвітньо відомі мережі готелей “Хаятт Рідженсі Київ” та “Редісон САС”, та ще низка готелів перебувають на стадії будівництва, зокрема “Holliday Inn”, “Hilton, Intercontinental Hotel Group”, “Геленджик Інк”.

готель Хаятт Рідженсі Київ

За даними Держкомстату за 2008 рік обсяг прямих іноземних інвестицій у розвиток діяльності готелів та інших місць для тимчасового проживання становив 183,0 млн. дол. США, що склало 0,9 % від загального обсягу прямих інвестицій в економіку України (основні країни-інвестори: Кіпр - 39,4 млн. дол.; Російська Федерація - 35,8 млн. дол.; Швейцарія - 28,9 млн. дол.; США - 16,6 млн. дол.; Великобританія - 15,0 млн. дол.; Латвія - 11,9 млн. дол.; Казахстан - 10,5 млн. дол.; Австрія - 8,5 млн. дол. На квітень 2009 року в готельну галузь України було вкладено 3,8 млрд. грн. інвестицій. За рахунок будівництва 44 нових. готелів та реконструкції існуючих було введено в експлуатацію 3800 номерів. Більша половина готельних номерів припадає на Львівську, Одеську, Закарпатську, Сумську області.

Фінал чемпіонату Європи по футболу, який пройде в Україні і Польщі в 2012 році, також має істотний вплив на долю нашої готельної індустрії. За даними Ради з питань туризму і курортів, відповідно до вимог УЕФА до 2012 року в нашій країні повинно з`явитися 34 нових, або реконструйованих готелів. Вісімнадцять з них припадає на сегмент чотири і п`ять зірок, а шістнадцять - на нижчу категорію. Передбачається, що для будівництва готелів верхнього цінового сегменту знадобиться 300 млн. дол. На сьогодні відбувається пожвавлення інвестиційної діяльності, але, як показують дані, прямі закордонні інвестиції зросли лише на 3,4%, порівняно з минулим роком. Причинами такого повільного росту інвестиційних надходжень є:

1) відсутність цілісної системи державного управління готельним господарством у регіонах;
2) підпорядкованість закладів розміщення туристів, санаторно-курортних, оздоровчих та рекреаційних закладів, які надають туристичні послуги, різним міністерствам, іншим центральним органам виконавчої влади;
3) нечітке визначення у законодавстві належності підприємств готельного господарства до підприємств, які надають туристичні послуги;
4) недосконалість нормативно-правової бази;
5) повільні темпи зростання обсягів інвестицій у розвиток матеріальної інфраструктури туризму;
6) невідповідність переважної більшості готельних закладів міжнародним стандартам;
7) недостатність державної підтримки та комплексного підходу до реклами національних готельних послуг на внутрішньому та міжнародному ринку туристичних послуг;
8) низький рівень розвитку інформаційної інфраструктури;
9) недосконалість бази даних стосовно об'єктів туристичної сфери.

Державною програмою розвитку туризму на 2002-2010 роки передбачається здійснення комплексу заходів, щодо створення умов для реалізації інвестиційних проектів. Крім того, під час виконання Програми проводитиметься робота із залучення коштів іноземних і вітчизняних інвесторів для розвитку готельної інфраструктури, здійснення заходів державної підтримки рекламно-інформаційної діяльності, розроблення інноваційних проектів і проведення наукових досліджень з питань гостинності. До речі, сьогодні в Україні з’являються нові напрямки діяльності, що вдосконалюють і прискорюють процеси будівництва і реконструкції. Одним із цих напрямків є девелопмент. Визначимо, що девелоперська компанія - організація, що отримує прибуток від створення та розвитку об’єктів нерухомості, забезпечує просування і реалізацію проекту у сфері нерухомості. Девелоперські компанії в Україні займають одне з основних положень, і в процесі реалізації інвестиційних проектів у сфері нерухомості девелопери є ключовою ланкою. Вони об’єднують учасників інвестиційного процесу для досягнення спільної мети - використання об’єкту нерухомості задля задоволення власних потреб. Також девелопер виступає як автор ідеї проекту, покупець права на земельну ділянку під забудову, організатор проектування об’єкта, фінансує сам або залучає необхідні ресурси.

Розглянемо ситуацію стосовно інвестиційних надходжень в мережу готелів Premier Hotels. Компанія VS Energy (ВС Енерджі Інтернейшнл Україна), що володіє мережею готелів Premier Hotels, інвестувала в розвиток мережі в 2009 році 200 мільйонів доларів. Мережа готелів Premier Hotels створена в Україні в 2003 році і об'єднує шість готелів чотирьох і п'ятизіркових готелів: «Прем'ер-палац» в Києві, «Ореанда» в Ялті, «Дністер» в Львові, «Лондонська» в Одесі, «Старий» в Мукачево і «Космополітові» в Харкові. Управляє мережею Premier Hotels ТОВ «Прем'єр Інтернейшнл».

В готель Premier Palace за 2009 рік інвестовано 1 мільйон доларів для реконструкції, в першу чергу, його 158 номерів, планується також будівництво ще 152 номерів цього готелю. Взагалі за 2006-2009 рік було вкладено більше 60 мільйонів доларів. Ці дані показують, що інвестування даного готелю, та самої мережі готелів Premier Hotels відбувається швидкими темпами, але не всі готелі України на сьогодні мають змогу розвиватися за рахунок надходжень інвестицій, тому розвиток готельної інфраструктури відбувається повільно.

Готельне господарство України в умовах євроінтеграційних процесів потребує глибокого докорінного перетворення та розвитку, в якому вирішальну роль відіграють закордонні та внутрішні інвестиції, адже саме вони забезпечать швидкий та якісний розвиток сфери гостинності в Україні. Сьогодні однією з проблем для готельної індустрії є повільне надходження інвестицій, що призводить до нехватки засобів розміщення в Україні, їх поганої оснащеності та невідповідного рівня обслуговування. Одним із перспективних напрямків розвитку в Україні готельного господарства є девелопмент, що здійснює інвестування в будівництво засобів розміщення. Незважаючи на те, що девелоперські компанії хоч і молоді учасники на ринку нерухомості вони цілком самостійно мають змогу обслуговувати інвестиційні проекти у сфері нерухомості.

Список використаних джерел

1. Державна програма розвитку туризму на 2002-2010 роки, затверджена постановою Кабінету Міністрів України від 29 квітня 2002 р. - №583.
2. Закон України "Про туризм" (№324/95-ВР) від 15.09.1995 р.
3. Борщевський В.В. Іноземні інвестиції як чинник регіонального розвитку // Фінанси України. - 2007. - №10.
4. Беліма М. Регіональний розвиток України та прямі іноземні інвестиції // Економіка, Фінанси, Право. - 2006. - №12.
5. http://www.ukrstat.gov.ua/.


Booking.com

© 2002-2018 Все о туризме - образовательный туристический портал
На страницах сайта публикуются научные статьи, методические пособия, программы учебных дисциплин направления "Туризм".
Все материалы публикуются с научно-исследовательской и образовательной целью. Права на публикации принадлежат их авторам.