Туристическая библиотека
  Главная Книги Статьи Методички Диссертации Отчеты ВТО Законы Каталог Поиск отелей Реклама Контакты
Теория туризма
История туризма
Философия туризма
Право и формальности в туризме
Рекреация и курортология
Виды туризма
Спортивный туризм и альпинизм
Агро- и экотуризм
Экскурсионное дело
Экономика туризма
Менеджмент в туризме
Управление качеством в туризме
Маркетинг в туризме
Инновации в туризме
Транспортное обеспечение в туризме
Государственное регулирование в туризме
Туристские кластеры
ИТ в туризме
Туризм в Украине
Карпаты, Западная Украина
Туризм в Крыму
Туризм в России
101 Отель - бронирование гостиниц
Туризм в Беларуси
Международный туризм
Туризм в Европе
Туризм в Азии
Туризм в Африке
Туризм в Америке
Туризм в Австралии
Краеведение, странове-
дение и география туризма
Музееведение
Замки, крепости, дворцы
Курортная недвижимость
Гостиничный сервис
Ресторанный бизнес
Анимация и организация досуга
Автостоп
Советы туристам
Туристское образование
Другие

Ожгібесов В.М.
«Житомирщина молода», 29 квітня 2004 р.

Педагоги вчаться туризму

З першими весняними днями учнівська молодь області почала активно готуватися до районних і обласних змагань з туризму та краєзнавства, до здійснення туристських подорожей та краєзнавчих експедицій.

Цього року Житомирським обласним центром туризму, краєзнавства, спорту та екскурсій учнівської молоді (ЖОЦТКСЕУМ) управління освіти і науки Житомирської облдержадміністрації заплановано проведення у травні в с. Денишах Житомирського району 45-х обласних змагань учнівської молоді зі спортивного туризму на дистанціях "Смуга перешкод" та "Крос-похід", а у жовтні, в селі Барашівці - обласних змагань зі спортивного орієнтування.

Слід відзначити, що минулого року ЖОЦТКСЕУМ, завдяки постійній підтримці начальника управління освіти і науки облдержадміністрації В. Ю. Арешонкова та заступника начальника А.В.Паламарчука, значно покращив свою матеріально-технічну базу. Було придбано багато спеціального спортивно-туристського спорядження, що дало можливість провести 12 змагань різного рангу, в яких узяли участь біля трьох тисяч учнів загальноосвітніх шкіл, професійно-технічних училищ, студентів коледжів та вищих навчальних закладів області та міста Житомира. За підсумками цих змагань близько 500 учасників виконали нормативи спортивних розрядів.

У цьому році, при сприянні управління екології та природних ресурсів в Житомирській області, заплановано також проведення перших обласних еколого-геологічних змагань учнівської молоді.

З метою якісної підготовки учнівських команд до змагань, ЖОЦТКСЕУМ у березні та квітні були проведені обласні семінари-практикуми для вчителів - керівників спортивно-туристських, туристсько-краєзнавчих, екологічних та геологічних гуртків. У семінарах взяли участь майже 150 педагогів зі всіх районів і міст області та міста Житомира.

Більшість - це вчителі географії та фізичного виховання, але були й історики, біологи і навіть математики. Всіх їх поєднує небайдуже ставлення до дітей, з якими вони працюють, та бажання виховати в них справжні людські якості засобами туризму і краєзнавства, справжніми ентузіастами яких вони є.

Яскравий приклад такого ставлення Олег Ігорович Гарбар, вчитель історії Миролюбівської загальноосвітньої школи Житомирського району. З дітьми туризмом займається на громадських засадах у позаурочний час. Минулої весни він звернувся у ЖОЦТКСЕУМ з пропозицією провести велосипедний похід першої категорії складності по місцях бойової слави по Житомирській області. Центр підтримав ініціативу сільського вчителя і результат перевищив всі сподівання. Цей похід посів перше місце у Першості області на кращу туристсько-краєзнавчу подорож. Всім учасникам походу були присвоєні спортивні розряди. Підсумком походу стала підготовка роботи "Буймирська трагедія" на обласний краєзнавчий зліт учасників Всеукраїнської експедиції "Краса і біль України", де вона посіла 3-є місце і була направлена на Всеукраїнський тур експедиції. І, нарешті, у заочній Першості України на кращу туристсько-краєзнавчу подорож велосипедний похід учнів Миролюбівської школи здобув 3-тє місце, а це вже серйозне досягнення!

А от ще один приклад - вчитель фізичного виховання Стрибізької загальноосвітньої школи Червоноармійського району Валентин Іванович Тимощук заснував на базі школи спортивно-туристський клуб "Компас". Великий ентузіаст, справжній фахівець, він зумів перетворити звичайний спортивний зал на полігон для тренувань з техніки туризму, обладнавши його спеціальними саморобними тренажерами. На цих тренажерах тренуються діти та проводяться змагання у зимовий період. До речі, в планах ЖОЦТКСЕУМ є проведення зимової Першості області з техніки пішохідного туризму на базі Стрибізької школи. Таке ставлення педагога дає свої результати. Його вихованці - постійні переможці та призери обласних та Всеукраїнських змагань зі спортивного туризму, "Котигорошко" та "Школа безпеки".

Саме на таких справжніх, небайдужих педагогів і сподіваються працівники ЖОЦТКСЕУМ, коли планують їх фахову підготовку на семінарах-практикумах. Підсумком такої підготовки у 2003 році стало присвоєння тридцяти педагогам звання "Суддя зі спорту 3-ї категорії", а одинадцяти - "Суддя зі спорту 2-ї категорії" управлінням з питань фізичної культури, спорту і туризму Житомирської облдержадміністрації.

На цих семінарах-практикумах керівники туристсько-краєзнавчих, екологічних та геологічних гуртків вивчали все, що необхідно знати для підготовки команд до перших обласних еколого-геологічних змагань і самі проходили по карті еколого-геологічний маршрут та виконували всі практичні завдання під керівництвом працівників екскурсійно-краєзнавчого відділу М.В. Сачук та А.О. Лаптєвої.

Керівники гуртків спортивного туризму, окрім теоретичних занять по вивченню правил змагань та техніки безпеки, особисто долали навчально-тренувальну смугу перешкод, до якої входили такі дуже складні етапи, як "Навісна переправа через яр глибиною 15 м", "Спуск зі скелі по вертикальних перилах" та "Підйом вільним лазінням на скелю висотою 20 м". До того ж, вони самі наводили переправи, що значно ускладнювало завдання. Фахівці спортивно-туристського профілю А.І. Марченко, А.І. Кедись, В.Ф. Віслоцький, Р.В. Слободянюк забезпечили якісне проведення семінару з дотриманням правил техніки безпеки.

Отже, перевірка фахової підготовки педагогічного туристсько-краєзнавчого активу області відбулася. Будемо сподіватися, що вихованці педагогів на майбутніх районних і обласних змаганнях та у мандрівках також продемонструють високий рівень тренованості та порадують високими досягненнями.
© 2002-2019 Все о туризме - образовательный туристический портал
На страницах сайта публикуются научные статьи, методические пособия, программы учебных дисциплин направления "Туризм".
Все материалы публикуются с научно-исследовательской и образовательной целью. Права на публикации принадлежат их авторам.