Туристическая библиотека
  Главная Книги Статьи Методички Диссертации Отчеты ВТО Законы Поиск отелей Реклама Контакты
Теория туризма
История туризма
Философия туризма
Право и формальности в туризме
Рекреация и курортология
Виды туризма
Спортивный туризм и альпинизм
Агро- и экотуризм
Экскурсионное дело
Экономика туризма
Менеджмент в туризме
Управление качеством в туризме
Маркетинг в туризме
Инновации в туризме
Транспортное обеспечение в туризме
Государственное регулирование в туризме
Туристские кластеры
ИТ в туризме
Туризм в Украине
Карпаты, Западная Украина
Туризм в Крыму
Туризм в России
101 Отель - бронирование гостиниц
Туризм в Беларуси
Международный туризм
Туризм в Европе
Туризм в Азии
Туризм в Африке
Туризм в Америке
Туризм в Австралии
Краеведение, странове-
дение и география туризма
Музееведение
Замки, крепости, дворцы
Курортная недвижимость
Гостиничный сервис
Ресторанный бизнес
Анимация и организация досуга
Автостоп
Советы туристам
Туристское образование
Другие

Ожгібесов В.М.
«Пульс-норма», 11 травня 2006 р.

Дійти до обрію

Як мандрують люди? З якою метою? Що таке туризм? Однозначної відповіді на такі питання немає, адже це дуже різноманітний вид людської діяльності. Деякі вважають себе туристами, мандруючи літаками та потягами на курорти, інші - здійснюючи ділові або екскурсійні поїздки автобусами. Мабуть, їх думка має право на існування, але тільки з одним застереженням - вони пасивні туристи. А який туризм активний? У чому різниця? Таким є спортивний туризм з активними способами пересування - пішки, на лижах, велосипедах, плавзасобах, при яких людина безпосередньо застосовує свої фізичні здібності, спеціальні знання, навички та досвід.

Той, хто "захворів" спортивним туризмом з дитинства, ніколи вже йому не зрадить, адже саме на туристській стежині, долаючи труднощі похідного життя та власні вади, людина набуває впевненості у своїх силах, загартовується морально і фізично, знімає стреси та відпочиває від марноти життя.

Саме спортивний туризм є ефективним засобом залучення дітей та юнацтва до здорового способу життя, виховання у них патріотизму та високих загально-людських моральних якостей. Дітям дуже подобається ходити у туристські походи. Спочатку в одноденні навчально-тренувальні, а потім, з набуттям досвіду, у багатоденні - ступеневі та категорійні. Під час походів юнаки та дівчата орієнтуються на місцевості, долають природні перешкоди, облаштовують бівуак, готують їжу в польових умовах, спілкуються з природою та між собою, відчуваючи себе однією командою, здатною пройти обраний маршрут.

Спортивний туризм - колективний вид спорту, який потребує певної організації та навчання. Саме такі заняття відбуваються в гуртках позашкільних навчальних закладів. Єдиним в області профільним туристсько-краєзнавчим позашкільним навчальним закладом є Житомирський обласний центр туризму, краєзнавства, спорту та екскурсій учнівської молоді Житомирської обласної ради, підпорядкований у своїй діяльності управлінню освіти і науки облдержадміністрації.

У Центрі працюють туристсько-краєзнавчі та спортивно-туристські гуртки, в яких у позаурочний час займаються учні загальноосвітніх навчальних закладів, ПТУ, студенти коледжів та вищих навчальних закладів. Працівники Центру зберегли славні традиції зі спортивного туризму. За піввікову історію гуртківці долали складні категорійні маршрути по озерах та річках Карелії, тайзі Сибіру, пустелях Середньої Азії, горах Кавказу та побували в багатьох інших цікавих місцевостях колишнього Радянського Союзу. Звіти про походи неодноразово займали призові місця та здобували перемогу на чемпіонатах СРСР та УРСР з туризму. Підготовкою гуртківців у Центрі займаються досвідчені педагоги, справжні фахівці зі спортивного туризму. Серед них: Анатолій Марченко, тренер команди-переможниці чемпіонату СРСР з водного туризму; Василь Федорченко, тренер команди-призера чемпіонату СРСР з велосипедного туризму; Анатолій Кедись, тренер команди-призера Першості України з пішохідного туризму; Олег Гарбар, тренер команди-переможниці Першості України з велосипедного туризму та ряд інших.

Зараз маршрути походів вихованців Центру - від навчально-тренувальних одно-дво-три-денних до ступеневих і категорійних - проходять по Житомирщині і суміжних областях та, звісно, по Криму і Карпатах. Види туризму: пішохідний, велосипедний, гірський та спелеологічний.

Останні три роки гуртківці Центру - незмінні призери Першості України на кращий спортивний туристсько-краєзнавчий похід серед учнівської та студентської молоді. Нещодавно в Києві відбувся 2-й етап Першості за 2005 рік. У ній взяли участь 95 команд юних туристів зі всіх областей України, які представили звіти про здійснені у минулому році спортивні походи. Звіт - це ретельно підготовлений, відповідно до існуючих вимог і Правил, документ. Обсяг звіту - біля 100 аркушів друкованого тексту, 100-150 фотографій, карти, схеми, таблиці, маршрутна книжка, довідки, телеграми з маршруту. В звіті відображається підготовка до походу та етапи його здійснення по днях і годинах, висвітлюються технічний аспект та краєзнавчо-дослідницька робота. Походу, особливо ступеневому та категорійному, передує серйозна підготовка. Обов'язково одержується дозвіл на його проведення від Маршрутно-кваліфікаційної комісії, без якого тургрупа взагалі не має права відправлятися у подорож.

За підсумками Першості одразу дві команди гуртківців Центру здобули призові місця. Третє місце з виду "Пішохідний туризм" посіла команда під керівництвом тренера А. Кедися за здійснення спортивного пішохідного походу І категорії складності по гірському Криму, а команда під керівництвом тренера О. Гарбара стала срібним призером Першості з виду "Велосипедний туризм" за здійснення спортивного велосипедного походу II категорії складності по Житомирській області з краєзнавчою темою "Шляхами героїв", присвяченому 60-річчю Великої Перемоги.

На досягнутому юні туристи зупинятися не збираються та знову готують спорядження і розробляють маршрути нових мандрівок. Знову їх чекають простори Криму, Карпат та рідного Полісся.

Всі ми родом з країни дитинства, з країни великих мрій та сподівань. Багато розчарувань і втрат відбувається в нашому житті, але, як у дитинстві, ступаючи на туристську стежину, ми забуваємо про всі негаразди та свято віримо, що зможемо дійти до обрію!
© 2002-2019 Все о туризме - образовательный туристический портал     каталог туристических сайтов
На страницах сайта публикуются научные статьи, методические пособия, программы учебных дисциплин направления "Туризм".
Все материалы публикуются с научно-исследовательской и образовательной целью. Права на публикации принадлежат их авторам.