Туристическая библиотека
  Главная Книги Статьи Методички Диссертации Отчеты ВТО Законы Поиск отелей Реклама Контакты
Теория туризма
История туризма
Философия туризма
Право и формальности в туризме
Рекреация и курортология
Виды туризма
Спортивный туризм и альпинизм
Агро- и экотуризм
Экскурсионное дело
Экономика туризма
Менеджмент в туризме
Управление качеством в туризме
Маркетинг в туризме
Инновации в туризме
Транспортное обеспечение в туризме
Государственное регулирование в туризме
Туристские кластеры
ИТ в туризме
Туризм в Украине
Карпаты, Западная Украина
Туризм в Крыму
Туризм в России
101 Отель - бронирование гостиниц
Туризм в Беларуси
Международный туризм
Туризм в Европе
Туризм в Азии
Туризм в Африке
Туризм в Америке
Туризм в Австралии
Краеведение, странове-
дение и география туризма
Музееведение
Замки, крепости, дворцы
Курортная недвижимость
Гостиничный сервис
Ресторанный бизнес
Анимация и организация досуга
Автостоп
Советы туристам
Туристское образование
Другие

Ожгібесов В.М.

Дистанції змагань з військово-туристського багатоборства

Змагання з військово-туристського багатоборства (ВІТУРБа) пропонуємо проводити на дистанціях «Воєнізований крос-похід» та «Воєнізована смуга перешкод» в особистому, особисто-командному та командному заліку.

Обидві дистанції включають в себе подолання природних перешкод на місцевості на етапах та у відповідності з Правилами змагань з пішохідного туризму. На розсуд організаторів змагань до дистанцій можуть бути включені будь-які етапи в кількості та параметрах, передбачених Правилами.

За порушення під час подолання туристських етапів нараховуються штрафні бали у відповідності з таблицями штрафів змагань з техніки пішохідного туризму.

До туристських етапів на обох дистанціях додаються етапи військово-спортивні:

1. стрільба з пневматичної гвинтівки;
2. стрільба з пневматичного пістолету;
3. метання ножів на точність;
4. метання гранат на точність та дальність.

Стрільба з пневматичної гвинтівки калібру 4,5 мм виконується з відстані 10 метрів по мішені «Грудна фігурна №4». Постріли виконуються з 3-х положень: лежачи, з коліна, стоячи, по 1 пострілу з кожного положення. При попаданні в мішень штрафні бали (1 бал = 30 сек.) не нараховуються, а при непопаданні в мішень – 6 балів за кожний постріл.

Стрільба з пневматичного пістолету калібру 4,5 мм виконується з відстані 10 метрів по мішені «Грудна фігурна №4». Постріли проводяться стоячи, тримаючи пістолет однією та двома руками, по 1 пострілу з кожного положення. Штрафні бали нараховуються за тим самим принципом, що й при стрільбі з гвинтівки.

При облаштуванні стрілецьких етапів потрібно суворо дотримуватися правил техніки безпеки та пам’ятати, що постріли з пневматичного пістолету небезпечні на відстані до 100 метрів, а з пневматичної гвинтівки – до 200 метрів.

Звісно, організатори змагань можуть дещо змінити умови стосовно кількості пострілів та положень, з яких вони проводяться, але параметри щодо відстані, мішеней та штрафних балів, потрібно зберігати, адже 10 метрів – стандартна відстань на змаганнях з пневматичної зброї, а мішень «Грудна фігурна №4» - найбільш підходяща для імітації противника.

Метання ножів на точність виконується по фігурній мішені розміром 50 см х 70 см, виробленої з фанери, з відстані від 6 до 10 метрів з двох положень – стоячи та лежачи, по одному кидку з кожного положення. Для метання, з міркувань безпеки, використовуються щільні гумові ножі або металеві, але не гострі ножі. При непопаданні в мішень за кожен кидок нараховується 6 балів штрафу.

Метання гранат на точність виконується по викопаній в землі «вогневій точці противника» діаметром 70 см. Кидок виконується з положення лежачи з відстані від 8 до 10 метрів.

Метання гранат на дальність виконується з розбігу на відстань 20-25 метрів (дівчата) та 35-40 метрів (юнаки).

Для метання використовуються легкоатлетичні гранати вагою 500-700 грамів.

При непопаданні гранатою в ціль з положення лежачи та при недольоту гранати до вказаних рубежів при метанні з розбігу – штраф 6 балів.

На змаганнях з воєнізованого крос-походу учасники на старті одержують спортивні або топографічні карти, на яких позначений маршрут та контрольні пункти (етапи) у відповідності з Правилами змагань зі спортивного орієнтування на дистанції «Орієнтування у заданому напрямку».

Техніка безпеки, склад та обов’язки суддівської колегії – у відповідності з вимогами до туристських змагань. Під час подолання дистанцій спортсмени використовують спеціальне спорядження – страхувальні системи, шоломи, карабіни, схоплюючи петлі, жумари, спускові пристрої, рукавиці, мотузки, яке дозволено використовувати на змаганнях з туристського багатоборства.
© 2002-2019 Все о туризме - образовательный туристический портал     каталог туристических сайтов
На страницах сайта публикуются научные статьи, методические пособия, программы учебных дисциплин направления "Туризм".
Все материалы публикуются с научно-исследовательской и образовательной целью. Права на публикации принадлежат их авторам.