Туристическая библиотека
  Главная Книги Статьи Методички Диссертации Отчеты ВТО Законы Квартиры посуточно Гостиницы Контакты
Теория туризма
Философия туризма
Право и формальности в туризме
Рекреация и курортология
Виды туризма
Агро- и экотуризм
Экскурсионное дело
Экономика туризма
Менеджмент в туризме
Управление качеством в туризме
Маркетинг в туризме
Инновации в туризме
Транспортное обеспечение в туризме
Государственное регулирование в туризме
Туристские кластеры
ИТ в туризме
Туризм в Украине
Карпаты, Западная Украина
Туризм в Крыму
Туризм в России
101 Отель - бронирование гостиниц
Туризм в Беларуси
Международный туризм
Туризм в Европе
Туризм в Азии
Туризм в Африке
Туризм в Америке
Туризм в Австралии
Краеведение, странове-
дение и география туризма
Музееведение
Замки, крепости, дворцы
История туризма
Курортная недвижимость
Гостиничный сервис
Ресторанный бизнес
Анимация и организация досуга
Автостоп
Советы туристам
Туристское образование
Другие

Booking.com

Христина Парубій
Шувар Сихів-інфо. - 2012. - №66. - С.7.

Словенія: країна моря, гір і гарного настрою!

Настає літо і кожен задумується, куди податися на цьогорічний відпочинок. На сьогодні є безліч туристичних фірм, які пропонують різноманітні тури та свої послуги, щоб зробити ваш відпочинок надзвичайним. Найбільшою популярністю користуються такі країни як Туреччина, Болгарія, Чорногорія, Хорватія, але в цьому переліку ще слід виділити країну, яка охоплює всі види відпочинку - це Словенія.

Словенія: країна моря, гір і гарного настрою Минулого року мені доводилось бути проїздом у цій країні. Вона надзвичайно вразила мене. Найперше, на що я звернула увагу - це прекрасні будівлі, які мене оточували. В мене було таке враження, що для кожної з них був запрошений окремий дизайнер і розробляв власний проект. Це важко уявити, але насправді так воно! є.

Словенія славиться різноманітними курортами. Тут знаходяться екскурсійні міста, а також місця для відпочинку: морського, лікувального та гірського.

Перше, на що потрібно звернути увагу всім любителям архітектури та різноманітних екскурсій - Любляна. Столиця розташована на обох берегах ріки Любляниці. Містом потрібно . ходити пішки, оскільки транспорт не допускається на багатьох вулицях і площах Старого міста. Насправді, це не дуже трагічно, адже місто є досить маленьке і всі варті уваги споруди ви зможете оглянути за півгодини, а детальне ознайомлення займає лише один день.

Старе Місто на правому березі ріки славиться гордістю - замком Люблінський Град. У гарну погоду з панорамного майданчика чітко видно Юлійскі Альпи з найвищою точкою Словенії - горою Триглав, і всі навколишні пагорби. Важливою визначною пам'яткою є також площа Прешерна, названа так на честь національного поета Словенії Франце Прешерна. Центральною частиною міста Любляна є Тромостовьє - три пішохідних мости, перекинутих через ріку Любляницю й прикрашені драконами. У центральній частині, недалеко від площі Прешерна, є ще одна визначна пам'ятка Любляни - критий міський ринок. Шанувальникам мистецтва пропонується відвідування численних виставок і музеїв.

Увечері Любляна не менш гарна й цікава, ніж у денні години. Безліч затишних ресторанчиків і кафе чекають вас, пропонуючи меню на будь-який смак. Для тих, хто хотів би розважатися до світанку, працюють нічні клуби й дискотеки.

Як я вже казала, що Словенія поєднує в собі всі види відпочинку. Тож не відстає і водний відпочинок. Альпійські озера дуже популярні в Словенії вже протягом багатьох років. Вони налічують у собі два найпопулярніші курорти-озеро Бледта Бохінь.

Перевагою озера Блед є можливість відпочинку на ньому в будь-яку пору року. Тут можна організувати собі активний відпочинок чи тихий і спокійний. Озеро створено Бохинь-ским льодовиком і підживлюється теплими джерелами, прогріваючись улітку до 24°С. На курорті кілька пунктів прокату гірських велосипедів. Недалеко від озера розташовані гольф-центр і ферма, де можна покататися на конях. На озері можна найняти човен або зайнятися риболовлею. Купальний сезон починається в липні й триває до початку вересня. На озері є два міських пляжі, вхід на обладнаний пляж платний, а на необладнаний - безкоштовний. Варто звернути увагу на той факт, що на курорті добре розвинена як готельна, так і приватна туристична "мережа". Невеликі затишні котеджі на кілька родин, розташованих недалеко від озера, - ідеальна можливість для недорого й комфортного відпочинку. Пішохідна зона навколо озера сягає 6 км. Над озером піднімається стародавній замок X століття, де розташований історичний музей і національний ресторан.

Озеро Бохінь не поступається вищезгаданому курорту. Тут також можна відпочивати в будь-яку пору року. Цікавим є те, що до сьогодні в горах можна зустріти пастухів, які пасуть свої череди. Найбільшою гордістю цього курорту є Триглавський національний парк із патріархом Триглавом, зі скелястими горами, долиною Триглавських озер і могутнім водоспадом Савіца, що спадає в Бохінь-ске озеро. Узимку це - відомий гірськолижний курорт, а влітку тут прекрасні можливості для туристичних походів у гори, катання на велосипедах. Курорт надає прекрасні можливості для любителів активного й навіть екстремального відпочинку. Тут можна займатися альпінізмом, рафтингом, канйонингом, парапланеризмом, параглайдингом.

Дуже популярним у Словенії є відпочинок на термальних водах. В країні є вихід до Адріатичного моря, де знаходиться лікувальний курорт Порторож. Це - наймодніший курорт Словенії і чимось нагадує французьку Рів'єру. Та ж набережна вздовж моря, такі ж розкішні готелі, ті ж кабріолети, що проїжджають повз вас, і фантастичні яхти, що пливуть за обрій.

Унікальність цього курорту полягає ще й у тому, що тут функціонує таласотерапев-тичний центр. Тут при лікуванні комбінують 5 лікувальних факторів: термомінеральна, морська, солона вода й грязі солеварні, клімат і кліматичні умови. Таласотерапія - лікувальна терапія, при якій використовуютья природні фактори з морськими компонентами.

Крім таласотерапевтичних лікувальних програм до послуг гостей - медичний центр краси, де можна пройти Окремі процедури і комбіновані програми з догляду. Потрібно також відзначити масажний центр, відомий, насамперед першокласними фахівцями й багатим вибором: від простого ручного 20-хви-линного масажу до масажу "мульти джет".

Термальний курорт «Шмарьєшке» топліце спеціалізується на серцево-судинних захворюваннях. Основними лікувальними факторами є вода мінеральних джерел, яка нагрівається до 32° С. Всі лікувальйі програми складаються на основі функціональної діагностики, при якій визначається ступінь безпечного фізичного навантаження. Для більшої ефективності програми її, виконання супроводжується обов'язковою поточною і заключною перевіркою в лікаря. На курорті пропонується також комплекс заходів для загального загартовування Вашого організму. Тут розроблені спеціальні програми: антистрес, фітнес, геріатрична профілактика (захист перед хворобами в похилому віці), програми схуднення, косметологія, окси-генаційні тренування.

Термальний курорт «Доленьске топліце» також підходить для активного відпочинку. Тут є три закритих та два відкритих басейни, тенісні корти й школа тенісу, студія для заняття фітнесом, сауна, салони краси. Для любителів проводити час на повітрі є доріжки для бігу, велосипед, панорамні польоти на спортивному літаку, спуск на байдарці по ріці, стрільба з лука. Всі бажаючі, які хочуть ознайомитися зі словенською культурою й історією, можуть відвідати місто Нове місце, замок Оточец, Пле-терьє і багато інших цікавих місць. Основним профілем санаторно-курортного лікування є лікування і реабілітація травм опорно-рухового апарату та ревматичних захворювань.

Словенія входить до Європейського Союзу, тож, аби дістатися до цієї країни, достатньо буде лише Шенгенської візи. Основна валюта Словенії - євро. Основна мова - словенська, але в деяких місцевостях, в переважно біля кордонів, можуть розуміти італійську та угорську.

Ось такими курортами може похизуватися Словенія. Країна вже впродовж багатьох років славиться своїм лікувальним відпочинком. Це дуже корисно для здоров'я. Тож вперед!
© 2002-2018 Все о туризме - образовательный туристический портал | Каталог сайтов | Реклама
На страницах сайта публикуются научные статьи, методические пособия, программы учебных дисциплин направления "Туризм".
Все материалы публикуются с научно-исследовательской и образовательной целью. Права на публикации принадлежат их авторам.