Туристическая библиотека
  Главная Книги Статьи Методички Диссертации Отчеты ВТО Законы Каталог Поиск отелей Реклама Контакты
Теория туризма
История туризма
Философия туризма
Право и формальности в туризме
Рекреация и курортология
Виды туризма
Спортивный туризм и альпинизм
Агро- и экотуризм
Экскурсионное дело
Экономика туризма
Менеджмент в туризме
Управление качеством в туризме
Маркетинг в туризме
Инновации в туризме
Транспортное обеспечение в туризме
Государственное регулирование в туризме
Туристские кластеры
ИТ в туризме
Туризм в Украине
Карпаты, Западная Украина
Туризм в Крыму
Туризм в России
101 Отель - бронирование гостиниц
Туризм в Беларуси
Международный туризм
Туризм в Европе
Туризм в Азии
Туризм в Африке
Туризм в Америке
Туризм в Австралии
Краеведение, странове-
дение и география туризма
Музееведение
Замки, крепости, дворцы
Курортная недвижимость
Гостиничный сервис
Ресторанный бизнес
Анимация и организация досуга
Автостоп
Советы туристам
Туристское образование
Другие

Христина Парубій
Шувар Сихів-інфо. - 2012. - №66. - С.7.

Словенія: країна моря, гір і гарного настрою!

Настає літо і кожен задумується, куди податися на цьогорічний відпочинок. На сьогодні є безліч туристичних фірм, які пропонують різноманітні тури та свої послуги, щоб зробити ваш відпочинок надзвичайним. Найбільшою популярністю користуються такі країни як Туреччина, Болгарія, Чорногорія, Хорватія, але в цьому переліку ще слід виділити країну, яка охоплює всі види відпочинку - це Словенія.

Словенія: країна моря, гір і гарного настрою Минулого року мені доводилось бути проїздом у цій країні. Вона надзвичайно вразила мене. Найперше, на що я звернула увагу - це прекрасні будівлі, які мене оточували. В мене було таке враження, що для кожної з них був запрошений окремий дизайнер і розробляв власний проект. Це важко уявити, але насправді так воно! є.

Словенія славиться різноманітними курортами. Тут знаходяться екскурсійні міста, а також місця для відпочинку: морського, лікувального та гірського.

Перше, на що потрібно звернути увагу всім любителям архітектури та різноманітних екскурсій - Любляна. Столиця розташована на обох берегах ріки Любляниці. Містом потрібно . ходити пішки, оскільки транспорт не допускається на багатьох вулицях і площах Старого міста. Насправді, це не дуже трагічно, адже місто є досить маленьке і всі варті уваги споруди ви зможете оглянути за півгодини, а детальне ознайомлення займає лише один день.

Старе Місто на правому березі ріки славиться гордістю - замком Люблінський Град. У гарну погоду з панорамного майданчика чітко видно Юлійскі Альпи з найвищою точкою Словенії - горою Триглав, і всі навколишні пагорби. Важливою визначною пам'яткою є також площа Прешерна, названа так на честь національного поета Словенії Франце Прешерна. Центральною частиною міста Любляна є Тромостовьє - три пішохідних мости, перекинутих через ріку Любляницю й прикрашені драконами. У центральній частині, недалеко від площі Прешерна, є ще одна визначна пам'ятка Любляни - критий міський ринок. Шанувальникам мистецтва пропонується відвідування численних виставок і музеїв.

Увечері Любляна не менш гарна й цікава, ніж у денні години. Безліч затишних ресторанчиків і кафе чекають вас, пропонуючи меню на будь-який смак. Для тих, хто хотів би розважатися до світанку, працюють нічні клуби й дискотеки.

Як я вже казала, що Словенія поєднує в собі всі види відпочинку. Тож не відстає і водний відпочинок. Альпійські озера дуже популярні в Словенії вже протягом багатьох років. Вони налічують у собі два найпопулярніші курорти-озеро Бледта Бохінь.

Перевагою озера Блед є можливість відпочинку на ньому в будь-яку пору року. Тут можна організувати собі активний відпочинок чи тихий і спокійний. Озеро створено Бохинь-ским льодовиком і підживлюється теплими джерелами, прогріваючись улітку до 24°С. На курорті кілька пунктів прокату гірських велосипедів. Недалеко від озера розташовані гольф-центр і ферма, де можна покататися на конях. На озері можна найняти човен або зайнятися риболовлею. Купальний сезон починається в липні й триває до початку вересня. На озері є два міських пляжі, вхід на обладнаний пляж платний, а на необладнаний - безкоштовний. Варто звернути увагу на той факт, що на курорті добре розвинена як готельна, так і приватна туристична "мережа". Невеликі затишні котеджі на кілька родин, розташованих недалеко від озера, - ідеальна можливість для недорого й комфортного відпочинку. Пішохідна зона навколо озера сягає 6 км. Над озером піднімається стародавній замок X століття, де розташований історичний музей і національний ресторан.

Озеро Бохінь не поступається вищезгаданому курорту. Тут також можна відпочивати в будь-яку пору року. Цікавим є те, що до сьогодні в горах можна зустріти пастухів, які пасуть свої череди. Найбільшою гордістю цього курорту є Триглавський національний парк із патріархом Триглавом, зі скелястими горами, долиною Триглавських озер і могутнім водоспадом Савіца, що спадає в Бохінь-ске озеро. Узимку це - відомий гірськолижний курорт, а влітку тут прекрасні можливості для туристичних походів у гори, катання на велосипедах. Курорт надає прекрасні можливості для любителів активного й навіть екстремального відпочинку. Тут можна займатися альпінізмом, рафтингом, канйонингом, парапланеризмом, параглайдингом.

Дуже популярним у Словенії є відпочинок на термальних водах. В країні є вихід до Адріатичного моря, де знаходиться лікувальний курорт Порторож. Це - наймодніший курорт Словенії і чимось нагадує французьку Рів'єру. Та ж набережна вздовж моря, такі ж розкішні готелі, ті ж кабріолети, що проїжджають повз вас, і фантастичні яхти, що пливуть за обрій.

Унікальність цього курорту полягає ще й у тому, що тут функціонує таласотерапев-тичний центр. Тут при лікуванні комбінують 5 лікувальних факторів: термомінеральна, морська, солона вода й грязі солеварні, клімат і кліматичні умови. Таласотерапія - лікувальна терапія, при якій використовуютья природні фактори з морськими компонентами.

Крім таласотерапевтичних лікувальних програм до послуг гостей - медичний центр краси, де можна пройти Окремі процедури і комбіновані програми з догляду. Потрібно також відзначити масажний центр, відомий, насамперед першокласними фахівцями й багатим вибором: від простого ручного 20-хви-линного масажу до масажу "мульти джет".

Термальний курорт «Шмарьєшке» топліце спеціалізується на серцево-судинних захворюваннях. Основними лікувальними факторами є вода мінеральних джерел, яка нагрівається до 32° С. Всі лікувальйі програми складаються на основі функціональної діагностики, при якій визначається ступінь безпечного фізичного навантаження. Для більшої ефективності програми її, виконання супроводжується обов'язковою поточною і заключною перевіркою в лікаря. На курорті пропонується також комплекс заходів для загального загартовування Вашого організму. Тут розроблені спеціальні програми: антистрес, фітнес, геріатрична профілактика (захист перед хворобами в похилому віці), програми схуднення, косметологія, окси-генаційні тренування.

Термальний курорт «Доленьске топліце» також підходить для активного відпочинку. Тут є три закритих та два відкритих басейни, тенісні корти й школа тенісу, студія для заняття фітнесом, сауна, салони краси. Для любителів проводити час на повітрі є доріжки для бігу, велосипед, панорамні польоти на спортивному літаку, спуск на байдарці по ріці, стрільба з лука. Всі бажаючі, які хочуть ознайомитися зі словенською культурою й історією, можуть відвідати місто Нове місце, замок Оточец, Пле-терьє і багато інших цікавих місць. Основним профілем санаторно-курортного лікування є лікування і реабілітація травм опорно-рухового апарату та ревматичних захворювань.

Словенія входить до Європейського Союзу, тож, аби дістатися до цієї країни, достатньо буде лише Шенгенської візи. Основна валюта Словенії - євро. Основна мова - словенська, але в деяких місцевостях, в переважно біля кордонів, можуть розуміти італійську та угорську.

Ось такими курортами може похизуватися Словенія. Країна вже впродовж багатьох років славиться своїм лікувальним відпочинком. Це дуже корисно для здоров'я. Тож вперед!


Booking.com

© 2002-2018 Все о туризме - образовательный туристический портал
На страницах сайта публикуются научные статьи, методические пособия, программы учебных дисциплин направления "Туризм".
Все материалы публикуются с научно-исследовательской и образовательной целью. Права на публикации принадлежат их авторам.