Туристическая библиотека
  Главная Книги Статьи Методички Диссертации Отчеты ВТО Законы Квартиры посуточно Гостиницы Контакты
Теория туризма
История туризма
Философия туризма
Право и формальности в туризме
Рекреация и курортология
Виды туризма
Агро- и экотуризм
Экскурсионное дело
Экономика туризма
Менеджмент в туризме
Управление качеством в туризме
Маркетинг в туризме
Инновации в туризме
Транспортное обеспечение в туризме
Государственное регулирование в туризме
Туристские кластеры
ИТ в туризме
Туризм в Украине
Карпаты, Западная Украина
Туризм в Крыму
Туризм в России
101 Отель - бронирование гостиниц
Туризм в Беларуси
Международный туризм
Туризм в Европе
Туризм в Азии
Туризм в Африке
Туризм в Америке
Туризм в Австралии
Краеведение, странове-
дение и география туризма
Музееведение
Замки, крепости, дворцы
Курортная недвижимость
Гостиничный сервис
Ресторанный бизнес
Анимация и организация досуга
Автостоп
Советы туристам
Туристское образование
Другие

Booking.com

Полковнікова С.I., Яцишин Б.П.
Матеріали ІV Міжнародної науково-практичної конференції
"Інновації в управлінні асортиментом, якістю та безпекою
товарів і послуг" (м. Львів, 24 листопада 2016 р.)
Львів: Растр-7, 2016. – 376 с. – С.336-337.

Аналіз перспектив розвитку готельної структури у Львівській приміській зоні

За наявністю рекреаційних ресурсів Львівська область займає одне з провідній місць в державі, що дозволяє широко розвивати позаміський готельний бізнес, реанімувати підприємства по наданню готельно-санаторних послуг та послуг по санаторно-курортного лікуванню. Природні рекреаційні ресурси Львівщини представлені лікувальними мінеральними водами, лікувальними грязями, озокеритом, кліматичними, водними, лісовими. Частка природно-рекреаційного потенціалу Львівщини у сумарному природно-ресурсному потенціалі України складає близько 6%. В структурі рекреаційних ресурсів області 70% припадає на ресурси відпочинку і туризму і 30% - на ресурси [1].

Одним із унікальних місць, де поєднуються високі характеристики природних рекреаційних зон та активність туристичної індустрії є Львівька приміська зона. Район межує із західної сторони з Сихівським районом м. Львова, північно-східної - Личаківським районом, південно-східної - с. Чишки та с. Волиця, зі східної - с. Давидів, і відомий як відпочинково-рекреаційна зона під назвою "Львівська Швейцарія". Територіально цей природний парк розміщені на межі двох ландшафтів: Грядове Побужжя і Давидівське пасмо [2]. Поблизу розміщена приміська зона відпочинку "Винниківське озеро" та "Винниківський лісопарк". Це вказує на велику кількість туристів та приїжджого населення, яке має потребу у послугах готельних закладів ресторанного господарства та інших закладів харчування під час під час дозвілля у приміських зонах відпочинку. Тож, найбільш популярними у цьому мікрорайоні є кафе, піцерії та заклади швидкого обслуговування. Тому, за період з 2013 по 2015 pp. кількість таких закладів ресторанного господарства як піцерії та заклади швидкого обслуговування збільшилась. Однак такий контингент споживачів, транзитні автотуристи, подорожуючі екскурсанти, гості міста потребують іншого, якіснішого харчування, з іншим напрямком розваг та проведення дозвілля.

Основними постояльцями готелів та туристичних комплексів у даному мікрорайоні будуть транзитні туристи та водії-далекобійники. Через с Давидів, м. Винники та їх околиці проходять автомобільні шляхи міжнародного значення Н02 та М06. Через ці транспортні артерії здійснюються основні туристичні перевезення: за маршрутами "Золота підкова", а також поїздки до туристичних центрів Карпат. Також споживачами можуть бути відпочиваючі, що проводять активний кількаденний відпочинок у лісовому заказнику "Винниківський", відвідують унікальний дендрологічний парк або проходять туристичними маршрутами на Чортові скелі (414 м. над рівнем моря), Лисівку, Жупан-гору та проводять екскурсії у Звенигород.

Даний мікрорайон, зважаючи на невелику кількість малих готелів зосереджених у ньому (готелі "Софія", "Райський сад", "Палала", мотель "Копа"), є перспективним для розміщення престижного готельного закладу.

мотель «Копа»

Незважаючи на складний рельєф місцевості дана територія є вкрай привабливою для проектанта і забудівника, оскільки на ній не виявлено пливунів та карстів, згідно даних проведених геолого-розвідувальних робіт раніш проектованих на даній території підприємств. Проте, з-за наявності великої кількості яруг, тальвегів, балок та водорозділів проектантові потрібно передбачати методи та засоби водовідведення віддаючи перевагу самопливним інженерним мережам та водостокам. Близькість лісопарку, лісового заказника дендропарку значно обмежує територію забудови, визначаючи периметр цієї зони як місце можливого розміщення готельного підприємства. Проте саме ці місця відзначаються як сприятливі для забудови за умовами рельєфу, тобто мають уклони від 5% до 80%. Слід враховувати, що даний район характеризується добре розвиненою транспортною мережею. З заходу проходить міжміська магістраль Львів-Івано-Франківськ, а з заходу на схід пролягає міська кільцева, що забезпечує хороше транспортне сполучення.

Таким чином, передпроектне обстеження львівської приміської території зі сторін с. Давидова та с. Чишки, виявило перспективність проектування та будови комфортного готелю уданому районі. Звичайно, що висока ділова та будівельна активність можлива із наявністю вільних від забудов земель, раціональністю проектів розміщенням готельних закладів, швидким узгодженням проектів з місцевими органами самокерування та хорошим транспортних сполученням.

Список використаних джерел

1. Кравців В. Рекреаційний потенціал Львівської області та стратегія його освоєння // В. Кравців, Б. Матолич, О. Гулич, В. Полюга. - Регіональна економіка. - 2002. - №2. - С.134-143.
2. Руденко В.П. Географія природно-ресурсного потенціалу України. У 3-х частинах: Підручник. - К.: ВД "К.-М. Академія"; Чернівці: Зелена Буковина, 1999. - 568 с.
© 2002-2018 Все о туризме - образовательный туристический портал | Каталог сайтов | Реклама
На страницах сайта публикуются научные статьи, методические пособия, программы учебных дисциплин направления "Туризм".
Все материалы публикуются с научно-исследовательской и образовательной целью. Права на публикации принадлежат их авторам.