Туристическая библиотека
  Главная Книги Статьи Методички Диссертации Отчеты ВТО Законы Поиск отелей Реклама Контакты
Теория туризма
История туризма
Философия туризма
Право и формальности в туризме
Рекреация и курортология
Виды туризма
Спортивный туризм и альпинизм
Агро- и экотуризм
Экскурсионное дело
Экономика туризма
Менеджмент в туризме
Управление качеством в туризме
Маркетинг в туризме
Инновации в туризме
Транспортное обеспечение в туризме
Государственное регулирование в туризме
Туристские кластеры
ИТ в туризме
Туризм в Украине
Карпаты, Западная Украина
Туризм в Крыму
Туризм в России
101 Отель - бронирование гостиниц
Туризм в Беларуси
Международный туризм
Туризм в Европе
Туризм в Азии
Туризм в Африке
Туризм в Америке
Туризм в Австралии
Краеведение, странове-
дение и география туризма
Музееведение
Замки, крепости, дворцы
Курортная недвижимость
Гостиничный сервис
Ресторанный бизнес
Анимация и организация досуга
Автостоп
Советы туристам
Туристское образование
Другие

Турексперт. - 21 лютого 2013 р. - №8(588). - С.63.

Польща: подорож до перлини Європи

Країна нескінченних фестивалів, світових природних заповідників, а також батьківщина бурштину. Тут п'ють пиво з малиновим сиропом, говорять на мові «з легким шурхотом» і по-справжньому шанують національні традиції.

Екскурсія

Варшава. Напевно, в жодному європейському місті немає такої кількості меморіальних написів, що нагадують про звірства нацистів. Тих, хто відвідує польську столицю вперше, вона вразить своєю похмурою післявоєнною архітектурою. Кожен житель Варшави скаже, що найзатишніше місце тут - Королівські сади Лазенковського парку. У місті відбуваються такі важливі культурні заходи як Міжнародний конкурс піаністів ім. Ф. Шопена, Варшавський осінній фестиваль сучасної музики, Міжнародний книжковий ярмарок та ін.

Варшава

Краків. Завдяки надзвичайній кількості культурного багатства місто внесене ЮНЕСКО в список Світової Спадщини. Центром Кракова є Головна ринкова площа, друга за величиною в Європі після площі Святого Марка у Венеції. Обов’язково загляньте в торгові ряди Сукєнніце – тут зазвичай купують сувеніри. Уздовж по набережній Вісли можна потрапити в статий єврейський район Казімєж. Саму тут Стівен Спілберг знімав свій відомий «Список Шиндлера».

Краків

Вроцлав. Найзеленіше місто Польщі. Найбільший міський парк був заснований у XVIII ст. У ньому ростуть більше 370 видів дерев і чагарників. І навесні, коли цвітуть азалії і рододендрони, парк палає барвами. Міська влада влаштувала туристам прекрасну атракцію - розкидала по всьому центру Вроцлава маленькі скульптури гномів, кожна з яких має своє значення. Наприклад, гном біля будівлі банку знімає гроші в банкоматі, під стоматологічним кабінетом ви побачите двох гномів, один із яких вириває зуб іншому, і таких історій ще десятки. Також Вроцлав називають містом-пазлом, адже він розташований на 12-ти островах, з'єднаних мостами.

Гноми - офіційний символ Вроцлава

Соляні шахти Величка. Кілька мільйонів років тому на цій території під Краковом було величезне море. Через зміни клімату воно висохло і залишило після себе гори солі. А тепер тут соляні шахти міста Величка - одні з найвідоміших у всій Європі. Туристів чекають величні зали й загадкові коридори, озера й каплиці.

Соляна шахта в місті Величка

«Табір смерті» в Освенцимі. За 60 км від Кракова розташований сумнозвісний концтабір Аушвіц-Біркенау в Освенцимі, де під час Другої світової війни винищили майже два мільйони людей різних національностей. У 1947 році на території концтабору був створений музей. До сьогоднішнього дня тут все залишилося недоторканним: кожен охочий може побачити кімнати тортур, газові камери, бараки, архівні фотографії.

Освенцим

Національна кухня

Польщу називають країною супів. Навіть застілля польського весілля починається з супу. Правда, складно звикнути, що його їдять без хліба. Навіть у закладах громадського харчування, до першої страви, хліб подається дуже рідко. Особливе ставлення в Польщі до бігосу - квашена капуста з м'ясом, копченостями, грибами і чорносливом. Цікаво, що пельмені, згущене молоко, ряжанку, сухарики до пива і тараньку в Польщі знайти дуже складно.

Національними алкогольними напоями є горілка і настої на травах. Найзнаменитіша горілка – «Зубрівка» - настоюється на однойменній траві з Біловезької пущі. Для жінок роблять «шарлотку», змішуючи зубрівку з яблучним соком. Ще у Польщі полюбляють пиво з малиновим сиропом. Воно подається гарячим і має дуже незвичайний смак.

Сувеніри

Найпопулярнішими сувенірами є невеликі колекції алкогольних мініатюр. Туди обов'язково входять пляшечки з голдвассром - анісовою горілкою, в якій плавають дрібні шматочки 24-каратного золота. Також везуть вироби з хутра, шкіри, які вручну роблять горяни (гуральці). Особливою популярністю користується і гуральський сир «осціпек».

Польща завжди славилася запасами й видобутком бурштину. Тому варто купити бурштинові вироби, а ще картини, які місцеві майстри виконують за допомогою бурштинової крихти.

Цікаві факти

- Польща входить до числа найбільших мононаціональних країн у світі. Близько 98% її населення становлять поляки.
- Тут просто величезна кількість театрів. За даними Вікіпедії тільки у Bаршаві налічується 47 театрів, 36 кінотеатрів і… жодної будівлі цирку. т
- У Польщі немає бездомних тварин.
- У країні немає жодної атомної електростанції. У всіх парках живуть білки, які охоче контактують з людьми. Прогулюючись по місту, неможливо не зустріти їжачка.
- Польське слово «чещч» означає одночасно і «па-па» і «привіт». Тому не дивуйтеся, коли з вами почнуть «прощатися», хоча ви щойно прийшли.
- У містах їздять трамваї, де замість реклами та оголошення зупинок подається інформація про традиції країни.
© 2002-2019 Все о туризме - образовательный туристический портал     каталог туристических сайтов
На страницах сайта публикуются научные статьи, методические пособия, программы учебных дисциплин направления "Туризм".
Все материалы публикуются с научно-исследовательской и образовательной целью. Права на публикации принадлежат их авторам.