Туристическая библиотека
  Главная Книги Статьи Методички Диссертации Отчеты ВТО Законы Каталог Поиск отелей Реклама Контакты
Теория туризма
История туризма
Философия туризма
Право и формальности в туризме
Рекреация и курортология
Виды туризма
Спортивный туризм и альпинизм
Агро- и экотуризм
Экскурсионное дело
Экономика туризма
Менеджмент в туризме
Управление качеством в туризме
Маркетинг в туризме
Инновации в туризме
Транспортное обеспечение в туризме
Государственное регулирование в туризме
Туристские кластеры
ИТ в туризме
Туризм в Украине
Карпаты, Западная Украина
Туризм в Крыму
Туризм в России
101 Отель - бронирование гостиниц
Туризм в Беларуси
Международный туризм
Туризм в Европе
Туризм в Азии
Туризм в Африке
Туризм в Америке
Туризм в Австралии
Краеведение, странове-
дение и география туризма
Музееведение
Замки, крепости, дворцы
Курортная недвижимость
Гостиничный сервис
Ресторанный бизнес
Анимация и организация досуга
Автостоп
Советы туристам
Туристское образование
Другие

Проданюк О.Ю., Гнатяк І.С.

Туристичні і рекреаційні можливості околиць хребта Чорногора в зимовий період

Чорногора Зимовий відпочинок в Карпатах має давні і добрі традиції. Помірний і вологий клімат з багатосніжними зимами є сприятливим як для спортсменів-лижників, так і для шанувальників зимових видів спорту. За роки Радянської влади відкрилися спортивні школи у всіх районних центрах і багатьох населених пунктах Українських Карпат.

Починаючи з 1991 року зимові види спорту, втратили фінансову підтримку і їх популярність зменшилась. Натомість, почали активно розвиватися зони відпочинку, пов’язані з гірськолижними видами спорту: модернізуються витяги в селі Яблуниця, смт. Верховина, м. Косів, м. Яремча; розбудовується зона відпочинку європейського рівня в с. Поляниця, з великим навантаженням функціонують витяги в районі с. Богдан і на горі Драгобрат Закарпатської області тощо.

Рекреаційні ресурси, що є базою для розвитку зимового відпочинку, туризму та гірськолижного спорту, слід використовувати в повній мірі, оскільки це - основний шлях економічного розквіту Гуцульщини і цілого Карпатського регіону України. Однак стабільному розвитку галузі можуть перешкодити несприятливі погодні умови. Для підтвердження наведемо такі факти: років 20-30 тому на спортивній базі “Авангард” (смт. Ворохта) регулярно проводились змагання зі стрибків з трампліну, що розпочиналися 24-25 грудня з Кубка України, тривали весь зимовий період і закінчувались етапами чемпіонату України в середині березня. В останні роки змагання в грудні зовсім не проводяться через відсутність або недостатню висоту снігового покриву, відтак вони починаються з другої декади січня і тривають до початку березня. У сезон 2006-2007 років через недостатній сніговий покрив і високу температуру повітря змагання на великих трамплінах проводились на штучній керамічній лижні. Зі зростанням абсолютної висоти ситуація дещо покращується. На території присілка П’ятихатки, що лежить на висоті близько 1000 м сніговий покрив стійкіший, спортсмени і туристи мають змогу кататись на лижах, санях та сноубордах практично цілу зиму і аж до кінця березня.

Зростання популярності відпочинку в горах та різновидів гірськолижного туризму призводить до значного збільшення числа відпочиваючих в Українських Карпатах, що є досить позитивним соціально-економічним фактором. До відомих рекреаційних центрів належить і смт. Ворохта, де створена розвинута інфраструктура для проживання і відпочинку людей. Позитивним чинником є і канатна дорога, що сприяла напливу туристів не тільки у зимовий період, а й у будь-яку іншу пору року. Аналіз роботи існуючих туристичних центрів Українських Карпат свідчить, що найбільш прибутковим в Карпатах є зимовий сезон. Влітку завантаження туристичних об’єктів суттєво зменшується, надходження за літній період в середньому становлять 15-20 % від зимових надходжень. Враховуючи також нестабільність природних умов у зимовий період доцільно було б розвивати окрім сезонного гірськолижного напрямку широкий спектр послуг з різних видів спорту, що культивуються в гірській місцевості, а саме: лижний, піший, кінний, водний, велосипедний тощо.

Нами проаналізовано низку кліматичних показників (по даних ЧГС ЛНУ ім. І. Франка і метеорологічної станції «Пожижевська»), що є визначальними при розробці та плануванні лижних маршрутів - висота снігового покриву, температура повітря, мінімальна температура, тривалість сонячного сяйва тощо. Подальші комплексні дослідження, крім аналізу кліматичних характеристик повинні включати ґрунтовне вивчення рельєфу, лавинонебезпечність схилів та зважати на те, що значні площі в околицях Чорногірського хребта належать до природно-заповідного фонду, або мають обмежений доступ.
© 2002-2019 Все о туризме - образовательный туристический портал
На страницах сайта публикуются научные статьи, методические пособия, программы учебных дисциплин направления "Туризм".
Все материалы публикуются с научно-исследовательской и образовательной целью. Права на публикации принадлежат их авторам.