Туристическая библиотека
  Главная Книги Статьи Методички Диссертации Отчеты ВТО Законы Поиск отелей Реклама Контакты
Теория туризма
История туризма
Философия туризма
Право и формальности в туризме
Рекреация и курортология
Виды туризма
Спортивный туризм и альпинизм
Агро- и экотуризм
Экскурсионное дело
Экономика туризма
Менеджмент в туризме
Управление качеством в туризме
Маркетинг в туризме
Инновации в туризме
Транспортное обеспечение в туризме
Государственное регулирование в туризме
Туристские кластеры
ИТ в туризме
Туризм в Украине
Карпаты, Западная Украина
Туризм в Крыму
Туризм в России
101 Отель - бронирование гостиниц
Туризм в Беларуси
Международный туризм
Туризм в Европе
Туризм в Азии
Туризм в Африке
Туризм в Америке
Туризм в Австралии
Краеведение, странове-
дение и география туризма
Музееведение
Замки, крепости, дворцы
Курортная недвижимость
Гостиничный сервис
Ресторанный бизнес
Анимация и организация досуга
Автостоп
Советы туристам
Туристское образование
Другие

Миронов Ю.Б.
Опубліковано: Газета "Разом"
Центру творчості дітей та юнацтва Галичини (м. Львів)

Реалії українського туризму

10.04.2004

Тенденції, які характерні для світової туристичної індустрії, в тій чи іншій мірі виявляються і в Україні. Стабілізувався виїзний туризм, який різко почав розвиватися після руйнації "залізної завіси", зростає число іноземців, котрі бажають відвідати наш край, з’являються сучасні відпочинкові та розважальні заклади. В цілому ситуація виглядає досить привабливою. Разом з тим, структура українського виїзного туризму змушує замислитись над цілями подорожей наших співвітчизників за кордон, і чи є вони власне туристичного характеру, якщо більшість під прикриттям туристичних віз прямує в чужоземні країни у пошуках кращих заробітків чи легшого життя.

Не складно визначити і основні маршрути такого "заробітчанського туризму". Візьмемо будь-яку газету або журнал і відшукаємо там оголошення пересічних туристичних агентств – мабуть невипадково вони так завзято рекламують поїздки за кордон у напрямку Італії, Іспанії та Португалії. Трапляється ще і Чехія. А також Великобританія (на навчання ніби-то нас запрошують). Невже український турист настільки заможний та вибагливий, що подорожі рідним краєм туристичні фірми йому майже не пропонують?

Зрештою, вітчизняний туристичний бізнес орієнтується все-таки на багатих клієнтів. Принаймні, поки що. Тому для того, щоб витратити лишню сотню-тисячу "зелених" не конче далеко їхати – сервіс на відповідному якісному та ціновому рівні запропонують і на Кримському узбережжі, і у столиці, набувають людського вигляду туристичні об’єкти Українських Карпат... А невибагливому та небагатому туристу (робітнику, студенту, інтелігенту) у найближчому майбутньому, судячи з усього, марно буде шукати доступного туристичного притулку на теренах України. Приблизно з таких меркантильних міркувань земляки наші й обирають туризм "виїзний заробітчанський" замість внутрішнього рекреаційного.

На порозі літо – саме пора, щоб замислитись про відпочинок. І не розчаровуйтесь, якщо гаманці ваші не розриваються від тиску "вічнозелених", "умовних" чи "національних" – реалії тут такі, що мандрувати рідними шляхами, лісами і перевалами можна наразі безкоштовно. Тому позичайте у своїх знайомих старий брезентовий намет, парочку-другу спальників – і в дорогу. Можливо, саме так і розпочнеться розвиток національного туризму, спрямованого на українського туриста – сильного, розумного та у перспективі – заможного.
© 2002-2019 Все о туризме - образовательный туристический портал     каталог туристических сайтов
На страницах сайта публикуются научные статьи, методические пособия, программы учебных дисциплин направления "Туризм".
Все материалы публикуются с научно-исследовательской и образовательной целью. Права на публикации принадлежат их авторам.