Туристическая библиотека
  Главная Книги Статьи Методички Диссертации Отчеты ВТО Законы Каталог Поиск отелей Реклама Контакты
Теория туризма
История туризма
Философия туризма
Право и формальности в туризме
Рекреация и курортология
Виды туризма
Спортивный туризм и альпинизм
Агро- и экотуризм
Экскурсионное дело
Экономика туризма
Менеджмент в туризме
Управление качеством в туризме
Маркетинг в туризме
Инновации в туризме
Транспортное обеспечение в туризме
Государственное регулирование в туризме
Туристские кластеры
ИТ в туризме
Туризм в Украине
Карпаты, Западная Украина
Туризм в Крыму
Туризм в России
101 Отель - бронирование гостиниц
Туризм в Беларуси
Международный туризм
Туризм в Европе
Туризм в Азии
Туризм в Африке
Туризм в Америке
Туризм в Австралии
Краеведение, странове-
дение и география туризма
Музееведение
Замки, крепости, дворцы
Курортная недвижимость
Гостиничный сервис
Ресторанный бизнес
Анимация и организация досуга
Автостоп
Советы туристам
Туристское образование
Другие

Самойлюк О.А.
Матеріали ІІІ Всеукраїнської науково-практичної конференції
«Сучасні тенденції розвитку туризму». - Частина ІІ.
Миколаїв: ВП «МФ КНУКІМ», 2015. - 145 с. - C.105-106.

Туризм в Миколаївській області

Вивчаючи питання туризму в Миколаївській області виявлено вагому проблему - Миколаївський туризм не розвивається. Це є сучасна проблема, адже раніше туризм вважався одним з перспективних напрямів соціально-економічного розвитку країни, регіонів, міст та приносив прибуток - приблизно 15 мільярдів гривень щорічно. Частка туризму становить близько 10% світового валового продукту, 7% загального обсягу інвестицій, 11% світових споживчих витрат, 5% усіх податкових надходжень і третину світової торгівлі послугами. Від функціонування туризму безпосередньо залежить життєдіяльність понад 40 галузей економіки України та близько 10-15% її населення. Зараз в Україні діє 8,5 тисяч туристичних компаній и кожного року цей показник зменшується. Саме тому туристична діяльність є важливою часткою нашого суспільства.

Гранітно-степове Побужжя (Миколаївська область)

Протягом року туристичні послуги в Миколаївській області надавали 120 суб'єктів господарської діяльності, з них: ліцензованих туроператорів - 13, туристичних агентів - 107 [2].

За даними Держстату у Миколаївській області за 2014 рік кількість туристів, що отримали послуги від суб’єктів туристичної діяльності області складає 9148 осіб та 2425089 осіб по всій Україні. Порівнюючи з 2013 роком у Миколаєві 19003 осіб та по Україні 3454316 осіб. Падіння попиту насамперед обумовлене соціально-економічною ситуацією в країні.

За даними державної статистичної звітності за 2014 рік основу структури туристичних потоків України складають:

- туристи-громадяни України, які виїжджали за кордон 2085273 осіб, насамперед до Польщі, адже отримання польської візи є найспрощенішим варіантом порівняно з іншими країнами;
- внутрішній туризм 322746 осіб;
- іноземні туристи 17070 осіб, переважно Молдова та Білорусь.

Туристи-громадяни України що виїжджали з Миколаївської області за кордон становлять 7582 осіб у 2014 року та 9362 осіб у 2013 року, внутрішній туризм зменшився порівняно 2013-2014 років з 4533осіб до 1566 осіб. Найгірша ситуація спостерігається у в’їзного туризму: у 2013 році показник становив 5108 осіб, у 2014 році не зареєстровано жодного іноземного туриста на Миколаївській області.

Порівнюючи з Одеською областю кількість туристів, обслугованих суб’єктами туристичної діяльності становить на 34234 особи більше, кількість в’їзних туристів більша на 2 975 особи, туристів що виїхали за кордон більша на 27229 осіб, внутрішній туризм у Одеській області перевищує на 4030 осіб. З цих даних можна заробити висновок що Миколаївський туризм значно слабший за Одеський. Це спричинено економічно-соціальним розвитком області. Бази відпочинку, готелі, оздоровчі комплекси більше відповідають стандартам ніж на Миколаївщині.

В’їзний іноземний туризм занепав, і це є одним з головних недоліків Українського туризму загалом. Чинником цього факту є криза у державі. Економічний стан не дає здатність підприємствам розвиватись.

Миколаївська область збагачена мальовничими місцями, недоторканими заповідниками та історичними пам’ятками. Вірне використання цих місць може сприяти розвитку туризму та залучення іноземних інвестицій.

За перше півріччя 2015 року в розвиток туристичної інфраструктури області було вкладено майже 10 млн. грн. інвестиційних коштів, що на 1,1 млн. грн. більше порівняно з 2014 роком (8,9 млн. грн.). [3]

Змінити ситуацію туризму в Миколаївській області можна лише стабільною працею його розвитку, а саме: відновивши та вдосконалити всі точки відпочинку туристів, ввести в дію стандарти що затверджені в Європі, створювати позитивні образи Миколаївщини та України в цілому, розробка виграшної реклами та підтримка держави у розвитку туризму.

Економічний фактор має також негативний вплив на виїзний туризм. Адже у зв’язку з стрімким здешевленням курсу гривні ціна на відпочинок за кордоном підстрибнула майже втричі. Виїзний туризм вже впав приблизно на 30%, та продовжує падати. За підсумками року цей показник може скласти 70%.

Таким чином, туристична діяльність у Миколаївській області стрімко падає, з’являються нові підприємства та пропозиції, але ураховуючи стан економіки та політичних відносин розвиток стає все тяжчим. Враховуючи всі показники та економічну ситуацію рівень туристичної діяльності і надалі буде зменшуватись, але цього можна уникнути якщо вкладати кошти та сили у розвиток Миколаївського туризму.

Література

1. Департамент економічного розвитку, торгівлі та туризму [Електронний ресурс]. - Режим доступу: http://economy-mk.gov.ua/vustavku/tourism2.
2. Управління статистики України [Електронний ресурс]. - Режим доступу: http://www.ukrstat.gov.ua/.
3. Головне управління статистики у Миколаївській області [Електронний ресурс]. - Режим доступу: http://www.mk.ukrstat.gov.ua/.


Booking.com

© 2002-2018 Все о туризме - образовательный туристический портал
На страницах сайта публикуются научные статьи, методические пособия, программы учебных дисциплин направления "Туризм".
Все материалы публикуются с научно-исследовательской и образовательной целью. Права на публикации принадлежат их авторам.