Туристическая библиотека
  Главная Книги Статьи Методички Диссертации Отчеты ВТО Законы Каталог Поиск отелей Реклама Контакты
Теория туризма
История туризма
Философия туризма
Право и формальности в туризме
Рекреация и курортология
Виды туризма
Спортивный туризм и альпинизм
Агро- и экотуризм
Экскурсионное дело
Экономика туризма
Менеджмент в туризме
Управление качеством в туризме
Маркетинг в туризме
Инновации в туризме
Транспортное обеспечение в туризме
Государственное регулирование в туризме
Туристские кластеры
ИТ в туризме
Туризм в Украине
Карпаты, Западная Украина
Туризм в Крыму
Туризм в России
101 Отель - бронирование гостиниц
Туризм в Беларуси
Международный туризм
Туризм в Европе
Туризм в Азии
Туризм в Африке
Туризм в Америке
Туризм в Австралии
Краеведение, странове-
дение и география туризма
Музееведение
Замки, крепости, дворцы
Курортная недвижимость
Гостиничный сервис
Ресторанный бизнес
Анимация и организация досуга
Автостоп
Советы туристам
Туристское образование
Другие

Скляр В.С., Пророчук Ж.О.
Матеріали конференції "Новости передовой науки - 2010"

Рекламна діяльність підприємств ресторанного господарства в умовах мережних технологій

рекламна діяльність підприємств ресторанного господарства Реклама - це сукупність інформаційно-пропагандистських засобів і заходів, застосовуваних з метою формування попиту споживачів, ефективної реалізації товарів.

Реклама підприємств ресторанного господарства інформує населення про типи й особливості підприємств харчування, про їх місце розташування, режими й правила роботи, асортимент і якість продукції, що випускається, фірмові страви і їх гідність, види надання послуг, методи і форми обслуговування.

Реклама підприємств ресторанного господарства в Інтернеті - це інструмент, використання якого є необхідною умовою для успіху й популярності будь-якого Інтернет-ресурсу, для ефективного створення та підтримки іміджу підприємства ресторанного господарства.

Рекламна діяльність ресторанного господарства в Інтернеті насамперед забезпечує створення сприятливого іміджу підприємства, доступність інформації про підприємство або його продукцію для сотень мільйонів людей, реалізацію всіх можливостей надання інформації про підприємство, оперативну реакцію на ринкову ситуацію: відновлення даних прайс-листа, інформації про підприємство харчування або продукції, анонс нових страв, замовлення продукції через Інтернет.

Для організації рекламної кампанії в Інтернет використовують наступні методи: корпоративний Web-сервер, банерну рекламу, пошукову систему, e-mail рекламу, групу новин (Usenet).

Найважливішим елементом рекламної кампанії є корпоративний Web-сервер. Побудова корпоративного Web-сервера - дуже непроста справа. Інтерес користувачів Інтернет може бути прикутий до зовсім інших сфер, що не належать до даного підприємства харчування. Такий підхід залучить у числі інших і нецільову аудиторію, дозволить перейти до знайомої схеми роботи з відвідувачами серверів, створить компанії стійкий імідж, тобто відкриє їй нові ринки. Web-сервер, що не впливає прямо на ринок збуту, можна розглядати як гарний маркетинговий захід щодо розвитку потенційних ринків.

Найбільше поширеним видом реклами в Інтернет вважається банерна реклама. Банерна реклама справедливо вважається найпопулярнішим способом залучення відвідувачів веб-сторінки, засобом залучення нових клієнтів, а також потужним інструментом іміджевої реклами в Інтернет.

Рекламні банери бувають графічними і текстовими. Графічні банери звичайно являють собою статичне або анімаційне зображення певного розміру. Текстові банери - це будь-який текст певного розміру, що містить гіперпосилання на рекламований сайт або на його певні сторінки.

Банери виконують роль рекламного щита в Інтернеті, який виконує дві функції:

1) служить рекламі й просуванню бренда підприємства, а також інформуванню про його продукцію - усі, хто побачив банер на тому або іншому Інтернет ресурсі, вважаються охопленими рекламною кампанією,
2) є засобом залучення відвідувачів на електронне представництво (сайт) рекламованої компанії.

Крім банерної реклами істотний внесок у трафік веб-сайту можуть внести пошукові системи і каталоги. Відвідувач, який прийшов через пошукову систему, зацікавлений саме в інформації/продукції/послугах, представлених конкретно на цій сторінці. Яскравими представниками пошукових систем є міжнародні Alta-vista, Rambler, Yandex.

Електронна пошта є додатковим засобом формування іміджу. Це оперативний і дешевий канал зв'язку з партнерами, колегами, клієнтами, дилерами, дочірніми підприємствами й ін. Він ефективний усередині країни, але особливо для зв'язку із зарубіжжям. E-mail можна використовувати для пересилання інформації, документації, для практично миттєвого обміну думками, актуальною інформацією (наприклад про концепцію ресторану, про його національну кухню, інтер'єр).

Розглянувши мережну рекламну діяльність ресторанів м. Донецька, було відзначено, що найбільше широко використовується метод реклами в Інтернет - банерна реклама. Така реклама часто розміщена на міських спеціалізованих і новинних сайтах. Так, наприклад, відвідавши сайт http://www.restoran.dn.ua можна одержати детальну інформацію практично про всі ресторани міста Донецька. Такий метод реклами широко використовують нові підприємства. Так, наприклад, на вищевказаному сайті в розділі "нові" додано 2 нових закладу: ресторан "Таверна Тортуга", ресторан "Пазитифф ХАЙВЭЙ 99%".

Другим за значенням й поширенню методом реклами ресторанів у мережі є пошукова система. Значна частина потенційних клієнтів ресторанних послуг здійснює пошук, використовуючи пошукові системи Yandex й Google. За допомогою такого методу легко відстежити популярність того або іншого ресторану. Так, наприклад, при пошуку в Yandex за ключовими словами у пошуковій строчці "Найпопулярніші ресторани Донецька", система видає наступні ресторани: "Африка", "Шарм", "Дежавю", "Адриано", що свідчить про визнання підприємства на споживчому ринку.

Отже, про рекламу в Інтернет можна говорити як про цілком склавшийся засіб формування іміджу підприємств харчування. У сучасному світі такий вид реклами в ресторанному господарстві здобуває лідируюче положення в маркетинговій роботі. Як показують дослідження, найбільш популярними методами реклами в Інтернет підприємств ресторанного господарства є банерна реклама й пошукова система, що сприяють просуванню бренда підприємства, а також інформуванню про його продукцію й послуги.

Література

1. Миронов Ю.Б. Основи рекламної діяльності: Навчальний посібник / Ю.Б. Миронов, Р.М. Крамар. - Дрогобич: Посвіт, 2007. – 108 с.
2. Реклама и продвижение ресторанов в Интернете [Электронный ресурс]. - Режим доступа: https://webprojects.ru/services/seo_business/restaurant/.
3. Реклама ресторана [Электронный ресурс]. - Режим доступа: http://reklamablog.com/reklama-restoranov/reklama-restorana.html.
© 2002-2018 Все о туризме - образовательный туристический портал
На страницах сайта публикуются научные статьи, методические пособия, программы учебных дисциплин направления "Туризм".
Все материалы публикуются с научно-исследовательской и образовательной целью. Права на публикации принадлежат их авторам.