Туристическая библиотека
  Главная Книги Статьи Методички Диссертации Отчеты ВТО Законы Каталог Поиск отелей Реклама Контакты
Теория туризма
История туризма
Философия туризма
Право и формальности в туризме
Рекреация и курортология
Виды туризма
Спортивный туризм и альпинизм
Агро- и экотуризм
Экскурсионное дело
Экономика туризма
Менеджмент в туризме
Управление качеством в туризме
Маркетинг в туризме
Инновации в туризме
Транспортное обеспечение в туризме
Государственное регулирование в туризме
Туристские кластеры
ИТ в туризме
Туризм в Украине
Карпаты, Западная Украина
Туризм в Крыму
Туризм в России
101 Отель - бронирование гостиниц
Туризм в Беларуси
Международный туризм
Туризм в Европе
Туризм в Азии
Туризм в Африке
Туризм в Америке
Туризм в Австралии
Краеведение, странове-
дение и география туризма
Музееведение
Замки, крепости, дворцы
Курортная недвижимость
Гостиничный сервис
Ресторанный бизнес
Анимация и организация досуга
Автостоп
Советы туристам
Туристское образование
Другие

Свидрук І.І.
Матеріали наукової конференції "Актуальні проблеми економіки
і торгівлі в сучасних умовах євроінтеграції" (м. Львів, 13-14
травня 2016 р.). - Львів: Растр-7, 2016. - 494 с. - С.479-481.

Унікальні послуги в міжнародному туризмі

Розвиток такої унікальної галузі як міжнародний туризм відбувається значними темпами. Щорічно збільшується як кількість туристів та екскурсантів, так і вимоги до якості та елітарності туристичного продукту.

На сьогоднішній день дуже актуальною є розробки унікальних послуг в міжнародному туризмі. За законами креативістики майже не існує таких товарів та послуг, які б не змогли скопіювати конкуренти. Тому унікальність туристичних послуг сьогодні є превелюючим фактором конкурентоспроможності.

За даними досліджень туристичної індустрії останні роки Азіатсько-Тихоокеанський регіон є найбільш динамічним регіоном світу. Але потік туристів сюди поки що не настільки великий, як в країни Європи та Америки. Очікується, що в недалекому майбутньому деякі країни цього регіону вийдуть на передові позиції і по кількості туристів, які їх відвідують. Одним з основних чинників, які можуть це прискорити, на нашу думку, є розробка унікальних та інноваційних туристичних послуг.

З метою обгрунтування принципово важливого фактору в міжнародному туризмі, - унікальності туристичних послуг, проведено огляд деяких унікальних туристичних об'єктів.

Найбільш вдалими унікальними туристичними проектами, оглянувши більшість з них, можемо вважати такі [2 та ін.]:

1. Щодо кращих послуг в готелях світу:

1.1. Library Hotel - Рай для читачів, Нью-Йорк, США

Даний готель створено спеціально для інтелектуалів, що не уявляють себе без цікавого чтива. У Нью-Йорку відкритий унікальний готель-бібліотека, колекція якого налічує декілька тисяч екземплярів книг.

Кожен з десяти поверхів присвячений окремій дисципліні: літературі, лінгвістиці, природним наукам, історії, філософії, мистецтву, релігієзнавству, психології. Усі стіни, меблі, уся атмосфера, асоціюються з книгою. Вартість номера від 290$.

1.2. Hotelicopter - Літаючий готель, США

Hotelicopter є першим готелем в світі що літає, який здійснює повітряні круїзи по Європі і Америці. Туристам пропонується політ на вертольоті-готелі над Європою протягом 16 днів або політ над Америкою протягом 14 днів в п'ятизірковому готелі. Обслуговування в номерах починається за годину після зльоту - і доступно до самої посадки.

Готель Hotelicopter

Готель Hotelicopter що літає, повністю задовольняє всім вимогам п'ятизіркового готелю. 16 стандартних номерів і два номери сьют облаштовано як номери в звичайному готелі, за винятком вигляду за вікна, який постійно міняється. Всі номери добре звукоізольовані і шум моторів не заважатиме насолоджуватися відпочинком у польоті. На борт готелю можуть увійти одночасно 169 осіб, довжина готелю складає 42 м, а висота -14 м.

1.3. Ice Hotel - Льодовий готель, Швеція

Готель розташований в 200 км до півночі від полярного кола в селищі Юкасярві (Jukkasjrvi) Швеція. Його будують щороку з льоду й снігу, і щороку готель виглядає по-різному, залежно від запрошених дизайнерів. У цьому і є шарм готелю. Він існує всього 5 місяців, а потім «тане»... Готель готовий до зустрічі гостей з грудня.

Серед додаткових вражаючих послуг - галерея льодових скульптур, ресторан, льодова сауна й можливість побачити північне сяйво. При готелі є крижаний бар, де можна випити різноманітні напої із крижаного келиха.

Туристам пропонується катання в санях на собачих упряжках, на лижах, польоти на вертольоті й дводенне сафарі на снігоходах, відвідини поселення місцевих мешканців - саамів. Перебувши ніч в Льодовому готелі, всі гості одержують сертифікат виживання, що засвідчує зроблений ними подвиг.

Звичайна температура усередині -5°С. Але вона може опуститися до -8°С, якщо на вулиці -45°С. Тому проживання в готелі рекомендується тільки на одну ніч і комбінується з проживанням в котеджах і готелях, які обігріваються. Туристи в готелі сплять у теплому спальному мішку на спеціальному ліжку з льоду й снігу, заправленому оленячою шкірою. Зранку відпочиваючим пропонують чашку теплого напою.

Номери тут коштують від $400 - $800. У вартість послуг включено сніданок (шведський стіл) теплий верхній одяг, комбінезон для скутера, зимові чоботи, шапка й рукавиці. Зі слів господаря готелю - Інгве Бергквіста, Льодовий готель уже продав 5000 людино-доби, а 30 тис. чоловік заплатили просто за відвідування.

2. Кращі послуги у ресторанах світу:

2.1. Danse leNoir - Ресторан «В темноті», Лондон, Париж, Москва

Dans le Noir - це ресторан, який дарує відвідувачам незабутній досвід їди в абсолютній темряві. Темна кімната вміщає 45 чоловік. Зробивши замовлення, гості знайомляться зі своїм гідом - сліпим офіціантом, який проводить їх спочатку в слабо освітлене приміщення що готує людей до повної тьми. Потім відвідувачі ресторану потрапляють в темне приміщення.

Dans le Noir знайомить з абсолютно новим підходом до відчуттів. Шеф-кухар ретельно розробляє найвишуканіше страви міжнародної кухні.

2.2. Baggers - ресторан автоматизованого обслуговування, Німеччина

Цей ресторан знаходиться в Німеччині в місті Нюрнберг. Він належить до системи ресторанів HeineMack і має патент найновішої технології. Цей патент дозволяє їжу і напої транспортувати на обідні столи по металевих треках, за допомогою природної сили гравітації. Новий заклад не виглядає як ресторан, а швидше нагадує американські гірки: рейки виходять з кухні, піднімаються до стелі, а потім опускаються до столу. Ресторан Baggers є таким першим рестораном і він був відкритий в квітні 2007 року.

Всі замовлення приходять зверху: свіжо приготована, чудова їжа і напої, замовлені на сенсорному екрані за допомогою дотику спеціальних паличок, опускаються по металевих треках безпосередньо до столу клієнта.

2.3. Ithaa - Підводний ресторан, Мальдіви
2.4. «Dinner In The Sky» - Ресторан «Обід в небі», Бельгія
2.5. «B.E.D.» - Ресторан-ліжко, Нью-Йорк, США та інші.


3. Кращі послуги у готелях та ресторанах України:

3.1. Ресторан «Тандир», Україна
3.2. Фітокафе «Соляна печера», Київ, Україна
3.3. Львівська Майстерня шоколаду, Львів, Україна
3.4. Готель Вежа Ведмежа, Україна
3.5. Етно-велнес готель «Унгварьскій», Ужгород, Україна
3.6. Готель «Citadel Inn», Львів, Україна


Отже, формування креативності та унікальності в туристичній індустрії залежить від багатьох умов, деякі з яких є важко виконуваними, проте, в більшості випадків дають надзвичайно позитивний результат та світове визнання.

1. Креативність та унікальність туристичних послуг є прогресивним чинником успіху в світовому туризмі.
2. В міжнародній туристичній індустрії розробки в галузі унікальності туристичних послуг навіть в умовах світового економічного кризису можуть принести неабиякий позитивний результат.

Список використаних джерел

1. Мальська М.П., Антонюк Н.В., Ганич Н.М. Міжнародний туризм і сфера послуг. - К.: Знання, 2008.
2. Все о туризме // http://tourlib.net/
© 2002-2019 Все о туризме - образовательный туристический портал
На страницах сайта публикуются научные статьи, методические пособия, программы учебных дисциплин направления "Туризм".
Все материалы публикуются с научно-исследовательской и образовательной целью. Права на публикации принадлежат их авторам.