Туристическая библиотека
  Главная Книги Статьи Методички Диссертации Отчеты ВТО Законы Каталог Поиск отелей Реклама Контакты
Теория туризма
История туризма
Философия туризма
Право и формальности в туризме
Рекреация и курортология
Виды туризма
Спортивный туризм и альпинизм
Агро- и экотуризм
Экскурсионное дело
Экономика туризма
Менеджмент в туризме
Управление качеством в туризме
Маркетинг в туризме
Инновации в туризме
Транспортное обеспечение в туризме
Государственное регулирование в туризме
Туристские кластеры
ИТ в туризме
Туризм в Украине
Карпаты, Западная Украина
Туризм в Крыму
Туризм в России
101 Отель - бронирование гостиниц
Туризм в Беларуси
Международный туризм
Туризм в Европе
Туризм в Азии
Туризм в Африке
Туризм в Америке
Туризм в Австралии
Краеведение, странове-
дение и география туризма
Музееведение
Замки, крепости, дворцы
Курортная недвижимость
Гостиничный сервис
Ресторанный бизнес
Анимация и организация досуга
Автостоп
Советы туристам
Туристское образование
Другие

Сисоєва І.О.
Матеріали доповідей ІІ науково-практичної конференції
"Інформаційні технології в управлінні туристичною та курортно-рекреаційною
економікою". - 15-16 вересня 2006 року, м. Бердянськ

Рекреаційні ресурси курорту Бердянськ – основа для здійснення медичної практики в умовах санаторно-курортних закладів

Одним з найбільших та відомих кліматогрязьових курортів на Азовському узбережжі є курорт Бердянськ, розташований на рівнинній піщаній місцевості. До природних лікувальних ресурсів курорту відносяться мінеральні води, полоїди і ропа озер, м’який клімат та тепле море, які почали використовуватися з лікувальною метою вже наприкінці XIX ст.

курорт Бердянськ

Природно-кліматичні особливості регіону полягають у вдалому поєднанні сухого степового повітря, що приносяться з континенту, зі зволоженим повітрям, яке надходить з боку Азовського моря. Для санаторно-курортного лікування найбільш сприятливими періодами є весна, літо та осінь. Значна сонячна активність, тепле повітря та море, велика кількість безхмарних днів створюють умови для широкого застосування кліматичних процедур – геліо-, аеро- та таласотерапії.

Безпосередньо на території курорту в різних відкладеннях формуються мінеральні води двох бальнеологічних типів: без вмісту специфічних компонентів і властивостей різної мінералізації та води з підвищеним вмістом йоду, брому і в окремих випадках бору. Протягом багатьох років Українським НДІ медреабілітації та курортології вивчалися мінеральні води курорту Бердянськ з метою їх бальнеологічної оцінки. За участі інституту розвідано та затверджено запаси низки родовищ для санаторіїв "Лазурний", визначено цінність мінеральних води відділення "Азов", які рекомендовано для зовнішнього застосування.

Детально вивчено води двох свердловин, знаходяться на території санаторію "Бердянськ", це - №1602г (холодні, хлоридні натрієві, високо мінералізовані, з підвищеним вмістом йоду і брому) та №1605г (холодні, йодо-бромні, борвмісні хлоридні натрієві розсоли), які рекомендовано для зовнішнього, а також внутрішнього застосування (сверд. №1602г). Було виконано також комплекс досліджень мінеральних високомінералізованих (10-35 г/дм3) хлоридних натрієвих вод свердловин №4 та №1602 Бердянського родовища з метою отримання змішаних вод заданої концентрації з водою Луначарського водозабору. В цілому, гідромінеральна база курорту дозволяє використовувати мінеральні води для лікування захворювань шлунково-кишкового тракту, центральної та периферичної нервової системи, хвороб серця та судин, деяких хвороб шкіри.

Лікувальну базу курорту складають також мулові пелоїди та ропа, основні запаси яких зосереджені в озерах Велике, Середнє та Червоне. Розчинні солі представлено, головним чином, хлористим натрієм. Ропа озер за хімічним складом хлоридна натрієво-магнієва з високим вмістом сульфатів, її застосовують для ванн.

Отже, наявність унікальних природних лікувальних ресурсів регіону складає природно-ресурсний потенціал території курорту Бердянськ, створюючи виключні можливості у використанні її для курортно-рекреаційних цілей.


Booking.com

© 2002-2018 Все о туризме - образовательный туристический портал
На страницах сайта публикуются научные статьи, методические пособия, программы учебных дисциплин направления "Туризм".
Все материалы публикуются с научно-исследовательской и образовательной целью. Права на публикации принадлежат их авторам.