Туристическая библиотека
  Главная Книги Статьи Методички Диссертации Отчеты ВТО Законы Поиск отелей Реклама Контакты
Теория туризма
История туризма
Философия туризма
Право и формальности в туризме
Рекреация и курортология
Виды туризма
Спортивный туризм и альпинизм
Агро- и экотуризм
Экскурсионное дело
Экономика туризма
Менеджмент в туризме
Управление качеством в туризме
Маркетинг в туризме
Инновации в туризме
Транспортное обеспечение в туризме
Государственное регулирование в туризме
Туристские кластеры
ИТ в туризме
Туризм в Украине
Карпаты, Западная Украина
Туризм в Крыму
Туризм в России
101 Отель - бронирование гостиниц
Туризм в Беларуси
Международный туризм
Туризм в Европе
Туризм в Азии
Туризм в Африке
Туризм в Америке
Туризм в Австралии
Краеведение, странове-
дение и география туризма
Музееведение
Замки, крепости, дворцы
Курортная недвижимость
Гостиничный сервис
Ресторанный бизнес
Анимация и организация досуга
Автостоп
Советы туристам
Туристское образование
Другие

Туризм в Україні

Україна - одна з найбільших країн на південному сході Європи. Її загальна площа - 603,7 тис. кв. кілометрів, населення - 48,4 мільйони.

Україна межує з Росією, Білоруссю, Польщею, Словаччиною, Угорщиною, Румунією та Молдовою.

На півдні Україна омивається Чорним і Азовським морями. Довжина морської берегової лінії - понад 1050 кілометрів.

Клімат в Україні помірно континентальний з певними особливостями в Кримських горах і Карпатах, а також на південному березі Криму, де він має риси субтропічного. Найбільша гірська система - Українські Карпати - простягається смугою завдовжки понад 270 км і завширшки 100 - 110 км. Найвища вершина України - гора Говерла (2061 м) розташована у Чорногорському масиві Українських Карпат.

Багатство природного та історико-культурного потенціалу України важко переоцінити. Чорне та Азовське моря, Крим, Карпати, Придніпров`я, Поділля та Волинь, понад 70 тисяч річок, найбільші з яких Дніпро, Дністер, Південний Буг, Сіверський Донець і Дунай - туристично-рекреаційні ресурси України.

Лісові площі становлять 14 відсотків території країни. В Україні створено 11 національних природних парків, 4 біосферні заповідники, 17 державних природних заповідників, численні заказники, дендропарки, пам`ятки садово-паркового мистецтва. Серед них найвідомішими є Асканія-Нова (Херсонська область), Шацький національний природний парк (Волинська область), “Софіївка” (Черкаська область), “Олександрія” (Київська область), Тростянецький дендропарк (Чернігівська область), а також пам`ятки природи - Скелі Довбуша на Івано-Франківщині та Львівщині, Кам`яні Могили у Донецькій та Запорізькій областях, Великий каньйон у Криму.

Туристи мають можливість ознайомитися з історією та культурою України з давніх часів до сьогодення. Найвизначніші історико-культурні пам`ятки знаходяться в Автономній Республіці Крим, у містах Києві, Львові, Одесі, Чернігові, Кам`янці-Подільському. Значна кількість пам`яток археології зосереджена в південній частині України. Цікавими для туристів є розкопки античних міст північного Причорномор`я - Тіри, Ольвії, Херсонеса, Пантікапея, а також археологічні музеї в Одесі, Керчі та Києві.

Більше 500 населених пунктів мають 900-річну історію, 4500 селам України - понад 300 років. Історичні міста та села - наше національне багатство. В Україні 150 тисяч пам`яток культури, історії, археології, містобудування і архітектури, палацово-паркового мистецтва, а також понад 300 музеїв. Створено 7 національних історико-культурних заповідників. Найціннішими є пам`ятки епохи держави “Київська Русь” (ІХ - ХІІ ст.) - 80 % пам`яток цього періоду зосереджені саме на території України. Найвизначніші пам'ятки України - Києво-Печерська лавра, Софійський собор та історичний центр м. Львова - внесені до Списку всесвітньої спадщини ЮНЕСКО. Багату історико-культурну спадщину представляють Андріївська та Кирилівська церкви у Києві; пам`ятки історії, пов`язані з епохою запорізького козацтва, а також періоду національно-визвольної боротьби українського народу 1648 - 1654 років та другої світової війни; музеї архітектури та побуту просто неба у Києві; Переяславі-Хмельницькому, Львові, Ужгороді, Чернівцях, Галичі; картинні галереї в Києві, Одесі, Феодосії, Львові, Харкові тощо. Значний інтерес у багатьох туристів викликають пам`ятки архітектури різних епох і стилів: пам`ятки оборонної архітектури - фортеці в Луцьку, Меджибожі, Кам`янці-Подільському, Хотині, Білгороді-Дністровському, Ужгороді, Мукачевому; палацові комплекси в Криму, на Львівщині та Чернігівщині; пам`ятки дерев`яної культової та цивільної архітектури в Карпатах.

Туристи мають широкі можливості для знайомства з українською народною культурою, піснями, танцями, національними стравами.

За статистичними даними, отриманими згідно з рекомендаціями Всесвітньої туристської організації (ЮНВТО) та національною Методикою розрахунку обсягів туристичної діяльності, у 2008 році Україну відвідали 25,4 млн. іноземних туристів (приріст порівняно з 2007 р. становить 10 %); 15,5 млн. туристів з України подорожували за кордоном, що на 11 % більше, ніж у 2007 р.

На українському туристичному ринку в 2008 р. працювали близько 4,4 тис. туроператорів та турагентів. До послуг туристів понад 1,2 тис. готелів, мотелів, кемпінгів, туристичних баз, майже 3,1 тис. санаторно-курортних закладів, а також численні ресторани, бари, казино, бістро, кафе, комфортабельні автобуси та легкові автомобілі.

Законом України “Про туризм” гарантується безпека туристів, захист їх прав, інтересів і майна.

Україна відкрита для міжнародного співробітництва. У жовтні 1997 р. Україна стала Дійсним членом Всесвітньої туристської організації (ЮНВТО) - головної міжнародної міжурядової організації у сфері подорожей і туризму, що є виконавчим органом ООН та займається активізацією та розвитком туризму, розробкою та впровадженням світової туристичної політики. Це значно підвищило імідж і авторитет нашої держави у туристичному співтоваристві, створило передумови подальшого розвитку національного туризму відповідно до тенденцій світового туристичного ринку з залученням до інформаційної мережі, інвестиційних пропозицій, системи професійної підготовки, наукових досліджень, відкрило нові можливості налагодження взаємовигідної співпраці з країнами-членами на всіх рівнях - двосторонньому, багатосторонньому, регіональному, ознайомлення з передовими надбаннями найбільш розвинутих туристичних держав світу.

У вересні 1999 р. на 13-ій сесії Генеральної асамблеї Всесвітньої туристської організації, що проходила у м. Сантьяго (Чилі), Україну було обрано до Виконавчої ради ЮНВТО - керівного органу цієї впливової міжнародної організації.

Ця подія мала стратегічне значення для нашої країни з огляду на можливості використання механізмів цієї організації для підвищення ефективності національної туристичної галузі з урахуванням процесів глобалізації, що відбуваються в світі, просування українського турпродукту на міжнародному ринку, збільшення надходжень до державного бюджету, підвищення авторитету та впливовості України у світі, розширення державно-приватного партнерства, впровадження передових методів підготовки та підвищення кваліфікації туристичних кадрів відповідно до світових стандартів.

Свідченням визнання державою значення туризму для країни стало встановлення у 1998 р. Указом Президента України Дня туризму України, що відмічається щорічно 27 вересня разом зі Всесвітнім днем туризму.

У жовтні 2000 р. Генеральний секретар ЮНВТО Франческо Франжіаллі здійснив перший офіційний візит в Україну. В рамках візиту Генеральний секретар ЮНВТО зустрівся з Президентом України, Прем'єр-міністром України, Міністром закордонних справ України та Мером м. Києва. Ф. Франжиаллі також взяв участь у 7 Міжнародному туристичному салоні “Україна'2000”, семінарі ВТО “Нові інформаційні технології в туризмі”, засіданні Ради по туризму СНД, Парламентських слуханнях “Про стан і перспективи розвитку туризму в Україні”. З 10 по 12 жовтня 2002 року в Україні з офіційним візитом перебував Генеральний секретар ЮНВТО Ф. Франжіаллі. 23 - 28 вересня 2003 р. в Україні з офіційним візитом перебував Генеральний секретар ЮНВТО Ф. Франжіаллі для проведення Міжнародного семінару ЮНВТО з розвитку сільського туризму в м. Яремча та урочестостей з нагоди святкування Всесвітнього дня туризму та Дня туризму України в мм. Києві та Львові.

У 1993 - 1996 і 2000 - 2005 роках Україна очолювала Раду по туризму Співдружності Незалежних Держав (СНД). Україна плідно співпрацює в рамках Робочих груп по туризму Організації Чорноморського економічного співробітництва (ОЧЕС), Центральноєвропейської ініціативи (ЦЄІ), ГУАМ.

Україна впевнено виходить на світовий туристичний ринок, і цьому значною мірою сприяє традиційний Міжнародний туристичний салон ”Україна”. Салон проводиться щорічно в жовтні у м. Києві під егідою Державної служби туризму і курортів за підтримки Всесвітньої туристської організації та є найбільш представницьким і масовим туристичним форумом у нашій країні. Міжнародний туристичний салон “Україна” широко представляє усі регіони України, що дозволяє всебічно презентувати її туристичні можливості, природно-рекреаційний та історико-культурний потенціал.

Запрошуємо усіх представників туристичного бізнесу на 16 Міжнародний туристичний салон “Україна'2009”, що відбудеться 6 - 8 жовтня 2009 року.
© 2002-2019 Все о туризме - образовательный туристический портал     каталог туристических сайтов
На страницах сайта публикуются научные статьи, методические пособия, программы учебных дисциплин направления "Туризм".
Все материалы публикуются с научно-исследовательской и образовательной целью. Права на публикации принадлежат их авторам.