Туристическая библиотека
  Главная Книги Статьи Методички Диссертации Отчеты ВТО Законы Каталог Поиск отелей Реклама Контакты
Теория туризма
История туризма
Философия туризма
Право и формальности в туризме
Рекреация и курортология
Виды туризма
Спортивный туризм и альпинизм
Агро- и экотуризм
Экскурсионное дело
Экономика туризма
Менеджмент в туризме
Управление качеством в туризме
Маркетинг в туризме
Инновации в туризме
Транспортное обеспечение в туризме
Государственное регулирование в туризме
Туристские кластеры
ИТ в туризме
Туризм в Украине
Карпаты, Западная Украина
Туризм в Крыму
Туризм в России
101 Отель - бронирование гостиниц
Туризм в Беларуси
Международный туризм
Туризм в Европе
Туризм в Азии
Туризм в Африке
Туризм в Америке
Туризм в Австралии
Краеведение, странове-
дение и география туризма
Музееведение
Замки, крепости, дворцы
Курортная недвижимость
Гостиничный сервис
Ресторанный бизнес
Анимация и организация досуга
Автостоп
Советы туристам
Туристское образование
Другие

Визначні місця Тростянця

21.02.2015

Містечко Тростянець заснували у другій половині 17 століття правобережні козаки. Існує думка що сталося це після козацької поразки від поляків під Берестечком. У 17-18 століттях Тростянець був козацьким містечком. Тривалий час він належав охтирському полковнику Івану Перехрестову. У 1720 році його новим власником став духовник царської родини Тимофій Надаржинський.

Головною окрасою і пам’яткою Тростянця є Круглий двір. Ззовні Круглий двір – це високий мур з чотирма баштами та в’їзною брамою. Всередині він має відкритий простір навколо якого розташовані трибуни. Може здатися, що це фортеця? Так він дійсно міг виконувати функції фортеці, але не виконував. Його збудували у 1749 році пани Надаржинські, тодішні власники міста. Це була своєрідна панська витребенька. Тут проводились циркові шоу та кінні вистави.

Круглий двір

На початку 19 століття новими власниками Тростянця стали князі Голіцини, які Круглий двір вирішили використовувати по своєму. Він став театром. Спочатку Голіцини привозили акторів із Санкт-Петербурга, але потім, із кріпаків, влаштували місцеву театральну трупу. Актори-кріпаки жили у баштах, а підтрибунні приміщення використовувались для господарських потреб.

Круглий Двір – унікальна пам’ятка, яка не має аналогів в українській архітектурі. Нині із Круглого двору хочуть зробити туристичний центр: з концертним майданчиком, кафе та сувенірними крамницями.

Поряд з Круглим двором Василь Голіцин збудував невеликий палац, в якому часто приймав поважних гостей. Одним із таких гостей був Петро Чайковський. Кажуть, що саме у маєтку Голіциних видатний композитор написав свій перший симфонічний твір – увертюру «Гроза». Хоча перший палац був збудований у 1762 році ще Надаржинськими, але в другій половині 19 століття він зазнав певних перебудов. Особливо після 1874 року, коли новим власником Тростянця став цукровий магнат Леопольд Кеніг. Родині Кеніга містечко належало до 1917 року.

палац

Відразу за палацом розташована ще одна пам’ятка Тростянця - Алея Закоханих з виставкою дерев’яної скульптури. А метрів за 150 від палацу стоїть найстаріша культова будівля міста – Благовіщенська церква. Її збудували у 1750 році у стилі раннього класицизму з елементами бароко. Це мурований однобанний храм із прибудованою дзвіницею.

Є у Тростянці ще одна церква – Вознесенська. Звели храм 1913 року у модному на той час цегляному русько-візантійському стилі. Головною особливістю цього стилю є фігурна кладка, що виконує роль основного декору. Будівельники повинні були володіти неабиякою майстерністю, щоб творити подібні споруди. Церква виглядає дуже ефектно. Автором проекту був архітектор О.Бекетов. Будівництво здійснювалося майстрами фірми „Л.Є.Кеніг-Спадкоємці” і тривало 8 років.

На околиці Тростянця, в урочищі „Нескучне”, розташований великий парк. Нині він займає площу у 256 гектарів, 15 з яких припадає на каскад ставків. Але нас більше вразив не сам парк, а колишній будинок управляючого – розкішна модернова будівля, зведена останнім володарем Тростянця – цукровим магнатом Леопольдом Кенігом у 1911 році. Цей будинок сміливо можна назвати палацом. Зараз у ньому розташована селекційно-дослідницька станція.

Палац Голіцина (будинок Л. Кеніга) – картинна галерея

Палац побудований в 1762 році нащадками Тимофія Надаржинського у стилі класицизму з елементами бароко із цегли і оштукатурений. Другий власник маєтку з 1842 року князь Василь Голіцин – Рябчик добудував флігелі. В одному з них в 1864 році три літніх місяця за запрошенням Олексія Голіцина проживав 24 - річний студент Санкт-Петербурзької консерваторії Петро Чайковський. В Тростянці він написав свій перший симфонічний твір увертюру до драми «Гроза» М.Островського. Останній власник маєтку цукрозаводчик Л. Є. Кеніг перепланував кімнати палацу та добудував другий поверх. Дубові сходи на другий поверх збудовані без жодного цвяху, прекрасно збереглися до теперішнього часу.

в палаці Голіцина

В палаці на цей час розташована картинна галерея, яка займає чотири зали першого поверху палацу. Галерея налічує більше 100 полотен сучасних майстрів пензля з України, Росії та Польщі, які з 2006 по 2011 роки з’їзджалися на пленери та дарують деякі свої картини місту. В 2014 році теж відбувся пленер художників, які приїздили до нас з різних куточків України. В одному із залів знаходиться сучасний білий рояль. Декілька разів на рік в палаці проводяться вечори класичної музики, на яких показують свою майстерність гри на фортепіано, скрипці, віолончелі музиканти з України, Японії, Німеччини, Південної Кореї. Кожного року проходять дні Чайковського, які з 2012 року проходять в форматі дводенного фестивалю «Чайковський FEST». Палац приваблює весільні пари для проведення урочистого шлюбного обряду та різні організації для проведення семінарів, тематичних вечорів тощо.

Палац Голіцина – картинна галерея

Експозиція «Музей шоколаду». В одному із флігелів палацу знаходиться експозиція «Музей шоколаду», яка налічує дві кімнати «Корона» та «Мілка». Відкрилася вона за сприянням міської ради в травні 2012 року. Не дивлячись на молодий вік, експозицію відвідало більше 1000 туристів з міст Суми, Охтирка, Лебедин, Харків та інших міст країни. Шоколадні фігури вагою від 3 грамів до 10 кілограмів привертають увагу відвідувачів ароматом шоколаду, який переслідує їх під час відвідування музею. В 2014 році в експозиції влаштували ще одну кімнату «Якобз», в якої відвідувачі знайомляться з легендами винаходу кави, з видами кави та кавових напоїв.

Музей шоколаду

Алея закоханих. Біля Палацу в 2006 році побудовано романтичну Алею закоханих з колонами, альтанкою та парком поруч, де гуляють не тільки закохані та весільні пари, але й молодь та діти. Чудові фотосесії влаштовують професіональні фотографи та любителі.

Алея закоханих

Круглий двір

В місті Тростянець знаходиться унікальна споруда Круглий двір, побудована в 1749 році. Ця овальна будова з чотирма баштами по периметру будувалась як фортеця. Але жодного разу не використовувалась за призначенням. В часи Голіцинскього правління Круглий двір використовувався як театр, в баштах якого проживали артисти-кріпалі. За легендою з Круглого двору ведуть підземні ходи до панського маєтку. Але при реставрування їх знайдено не було.

Круглий двір

Саме в Круглому дворі відбуваються різні заходи. Традиційно це день міста – перша субота вересня. Кожного року червень місяць збирає до стін Круглого двору учасників та глядачів фестивалю «Стара фортеця. Подорож крізь століття». Запеклі лицарські бої, лучні змагання, середньовічна корчма, ремісники перенесуть вас до минулого та подарують незабутні враження під час фестивалю (vk.com/stara_fortecy). А в серпні фанати рок-музики та рок-групи збираються на музичний фестиваль «Схід-рок» та отримують масу задоволень та драйвовий настрій (vk.com/cxid_pok).

Міський парк

Поруч знаходиться міський парк Чайковського, в якому розташований пам’ятник Чайковському у весь зріст. Це місто відпочинку та спорту в нашому місті.

пам’ятник Чайковському

В парку знаходиться майданчик для гри в пляжний футбол, тенісний корт та антивандальні тренажери. На дитячому майданчику розташований ігровий комплекс «Бастіон» та казкові фігури. В зимовий період на ставку в парку влаштовується ковзанка, яку відвідують більше 300 чоловік за день. За відсутність власник ковзанів, можна взяти на прокат у інструкторів по спорту.

міський парк

Тростянець відвідують багато туристів з Сумської області, Харкова, Полтави та інших міст України. Чарівний дендропарк Нескучне з трьома озерами – романтичне місце для прогулянок та відпочинку.

дендропарк Нескучне

В гущі дендропарку знаходиться грот «Німф» та трьохсотрічний дуб, куди будь-який турист та мешканець Тростянця прагне обов’язково потрапити.

грот німф

Детальніша інформація на сайтах міста: my-trostyanets.net, vk.com/misto_trostyanets
© 2002-2019 Все о туризме - образовательный туристический портал
На страницах сайта публикуются научные статьи, методические пособия, программы учебных дисциплин направления "Туризм".
Все материалы публикуются с научно-исследовательской и образовательной целью. Права на публикации принадлежат их авторам.