Туристическая библиотека
  Главная Книги Статьи Методички Диссертации Отчеты ВТО Законы Каталог Поиск отелей Реклама Контакты
Теория туризма
История туризма
Философия туризма
Право и формальности в туризме
Рекреация и курортология
Виды туризма
Спортивный туризм и альпинизм
Агро- и экотуризм
Экскурсионное дело
Экономика туризма
Менеджмент в туризме
Управление качеством в туризме
Маркетинг в туризме
Инновации в туризме
Транспортное обеспечение в туризме
Государственное регулирование в туризме
Туристские кластеры
ИТ в туризме
Туризм в Украине
Карпаты, Западная Украина
Туризм в Крыму
Туризм в России
101 Отель - бронирование гостиниц
Туризм в Беларуси
Международный туризм
Туризм в Европе
Туризм в Азии
Туризм в Африке
Туризм в Америке
Туризм в Австралии
Краеведение, странове-
дение и география туризма
Музееведение
Замки, крепости, дворцы
Курортная недвижимость
Гостиничный сервис
Ресторанный бизнес
Анимация и организация досуга
Автостоп
Советы туристам
Туристское образование
Другие

Катерина Верес
Матеріали міжнародної наукової конференції молодих учених, аспірантів і студентів
"Наукові здобутки молоді – вирішенню проблем харчування людства у ХХІ столітті".
м. Київ, 10-11 квітня 2014 р. - К.: НУХТ, 2014. - Ч.3. - С.491-492.

Перспективні напрямки етнотуризму в Івано-Франківській області

Вступ. Етнотуризм є окремим напрямком в туризмі, який за допомогою туристично-краєзнавчих ресурсів, презентує автентичні етнографічні групи та регіони, їхню культуру, побут, єно- та гастрономічні традиції. Ці питання знайшли відображення в узагальнених працях науковців з управління, історії, політології, соціології, філософії та туризмознавства: В. Шикеринець, С. Макарчик, О. Уривалкін, А. Пономарьов, Ю. Лаптев та інші українські й зарубіжні вчені, щоправда, переважно з позицій історичної та юридичної науки.

Матеріали та методи. Регіональні особливості культури і побуту, народні пісні і танці, святкові гуляння виступають важливим краєзнавчо-туристичним ресурсом. Серед основних осередків традиційної культури Івано-Франківської області є: Яремча, Буковель, Верховина, Татарів, Коломия (бойківські, гуцульські, лемківські ремесла і народне мистецтво) [1].

Стратегічною метою розвитку етнотуризму в Україні є створення конкурентоспроможного на внутрішньому та світовому ринку туристичного продукту, здатного максимально задовольнити найвибагливіші смаки та вподобання туристів. Жорстка конкуренція на туристичному ринку вимагає від операторів пошуку нових ідей та максимального нівелювання сезонності в туризмі. Розвиток етнотуризму (перевагою якого є цілорічна сезонність) є одним з перспективних напрямків вирішення цього завдання.

Результати. Умовно етнотуризм можна представити у таких напрямках:

1. Традиційні етнотури. Цей вид туризму пропонує нам, по-перше, знайомство з культурою та побутом народів, що проживають здавна на цих землях. Зробити це можна через відвідування етнографічних музеїв, в багатьох з яких створені реконструкції життя і побуту наших далеких предків.
2. Практичні традиційні етнотури. Він виражається в прагненні дізнатися особливості культури, побуту, народні промисли як би зсередини. У маленьких селах і в історичних центрах України відтворюються цілі будинки і садиби зі старовинним укладом життя. Тут можна не тільки ознайомитися зі старовинними ремеслами, а й спробувати зробити щось своїми руками; не тільки подивитися, що їли і як спали наші предки, а й пожити їхнім життям.
3. Комбіновані етнотури. Поєднання елементів етнографічного з іншими видами туризму: спортивного, оздоровчого, івентивного, гастрономічного, енотуризму тощо.

Саме останній напрям є найбільш перспективним та багатогранним. Так, наприклад, при розвитку етнотуризму особливого значення набувають дослідження історії та культури етнічних та етноконфесійних груп, які населяють регіони України. В системі етнічного туризму є спільні риси з релігійним туризмом, що є особливим зацікавленням для туристів з діаспори чи іноземців [2].

Природно-рекреаційні ресурси досліджуваного регіону дають можливість організації цілорічного рекреаційних, лікувальних, пізнавальних, спортивних турів. А включення до туру таких його елементів як: пішохідні та кінні маршрути до відомих історичних місць та пам'яток природи, до садиб-музеїв відомих майстрів, до садиб мешканців села, які займаються народними художніми промислами, безпосередня участь у івент-заходах (ніч на Івана Купала, Різдво, Пасха, весілля, свято вражаю тощо) додасть родзинки та цікавості до місцевого етнокодориту. Наприклад, у програму спортивного туру (катання на лижах) під час новорічних свят можна включити національну кухню і запропонувати туристам взяти участь у традиційних святкуваннях.

ніч на Івана Купала

Однією з активних форм безпосереднього залучення іноземних та вітчизняних туристів на Франківщину є організація івент-заходів: фестивальні дійства, фольклорні свята («Карпатський вернісаж», м. Івано-Франківськ; «Бойківська ватра», м. Долина; «Великдень у Космачі», с. Космач), тощо.

Висновки. Етнотуризм буде затребуваний у майбутньому у зв'язку з унікальністю, автентичністю його пропозицій. Він сприяє вирішенню соціально- економічних проблем регіону, створює сприятливе макросередовище, що проявляється в збільшені кількості робочих місць, стимулюванню розвитку інфраструктури, зокрема транспортних комунікацій, закладів розміщення та харчування. Поте на сьогодні ще не вирішеними залишаються проблеми пов'язані з відсутністю спільного для розуміння термінологічного апарату і підходів до класифікації етнотуризму як унікального соціально-економічного явища через відсутність закріпленої на законодавчому рівні цього поняття.

Література

1. Шикеринець В.В. Передумови розвитку етнотуризму в Карпатському регіоні / В.В. Шикеринець // Удосконалення механізмів державного управління соціально- економічним розвитком підприємств і галузей: 36. наук. пр. ДонДУУ. - Вип.221. - Донецьк: Технопарк, 2012. - С.250-261.
2. Макарчук С.А. Етнографія України: Навч. посіб. / С.А. Макарчук. - Львів: Світ, 2004. - 312 с.
© 2002-2019 Все о туризме - образовательный туристический портал
На страницах сайта публикуются научные статьи, методические пособия, программы учебных дисциплин направления "Туризм".
Все материалы публикуются с научно-исследовательской и образовательной целью. Права на публикации принадлежат их авторам.