Туристическая библиотека
  Главная Книги Статьи Методички Диссертации Отчеты ВТО Законы Каталог Поиск отелей Реклама Контакты
Теория туризма
История туризма
Философия туризма
Право и формальности в туризме
Рекреация и курортология
Виды туризма
Спортивный туризм и альпинизм
Агро- и экотуризм
Экскурсионное дело
Экономика туризма
Менеджмент в туризме
Управление качеством в туризме
Маркетинг в туризме
Инновации в туризме
Транспортное обеспечение в туризме
Государственное регулирование в туризме
Туристские кластеры
ИТ в туризме
Туризм в Украине
Карпаты, Западная Украина
Туризм в Крыму
Туризм в России
101 Отель - бронирование гостиниц
Туризм в Беларуси
Международный туризм
Туризм в Европе
Туризм в Азии
Туризм в Африке
Туризм в Америке
Туризм в Австралии
Краеведение, странове-
дение и география туризма
Музееведение
Замки, крепости, дворцы
Курортная недвижимость
Гостиничный сервис
Ресторанный бизнес
Анимация и организация досуга
Автостоп
Советы туристам
Туристское образование
Другие

Височан О.С., Глушко О.В.
Матеріали конференції "Сталий розвиток міст. Управління проектами
і програмами міського та регіонального розвитку". - Львів, 2010.

Туризм у Львові: реалії та перспективи розвитку

Вітчизняна туристична галузь відіграє важливу роль у соціально-економічному житті держави, забезпечуючи: конституційне право людини на відпочинок, позитивний імідж України, як гостинної країни, налагодження міжнаціональних зв’язків, притік інвестицій в економіку, наповнення державного та місцевих бюджетів тощо. Поступово зростає її статус як індустрії надання послуг та розуміння державою необхідності подальшої підтримки розвитку галузі, посилюється вплив туризму практично на всі сфери життя і діяльності людини. У прийнятому ВРУ 15.09.1995 р. законі “Про туризм” зазначено: “Держава проголошує туризм одним з пріоритетних напрямів розвитку національної культури та економіки і створює сприятливі умови для туристичної діяльності”.

У свою чергу поняття “туризм” включає в себе низку різновидностей цього виду діяльності: “пішохідний”, “рекреаційний”, “етнічний”, “спортивний”, “водний”, “цільовий”, “релігійний”, “караванінг”, “пригодницький”, “екскурсійний”, “діловий” і т.д. Далеко не всі з перелічених видів набули популярності в Україні, що пов’язано з відсутністю досвіду організування, незначним попитом, малорозвиненою інфраструктурою тощо.

Спробуємо визначити пріоритетні напрямки туризму у Львові на основі аналізу досвіду низки європейських міст, які географічно і культурно споріднені із столицею Галичини: Прага, Будапешт та Краків.

Діловий туризм у вказаних містах є звичною справою і приносить значну частину прибутків компанії-організатора. Однак в умовах жорсткого візового режиму для України міжнародний діловий туризм втрачає свою привабливість саме через ускладнену процедуру оформлення документів.

Спортивний туризм у Львові далеко не той вид відпочинку на який робився акцент досі. Однак його розвитку повинно посприяти вибір міста, як одного з організаторів Євро-2012. Досвід спортивного туризму варто перейняти у низки європейських міст із значною спортивною загалом та футбольною зокрема, історією. У нагоді може стати приклад Лондона чи Мюнхена, у яких створена своєрідна “футбольна релігія”: виставкові зали, магазини спортивної атрибутики, спеціалізовані паби та ін.

туризм у Львові

Основним видом туризму у більшості європейських міст є безперечно екскурсійний. Він набув великої популярності через наявність суттєвої кількості історичних та культурних пам’яток, які цікавлять туриста. Крім цього такий вид туризму не потребує значних витрат для його здійснення – багато залежить від цікавості маршруту. До переваг європейського екскурсійного туризму також відноситься наявність значного вибору різноманітних маршрутів, які задовольняють найвибагливіші смаки мандрівників. У цьому плані туристичним агенціям Львова є ще над чим працювати.

Пішохідний туризм, як складова екскурсійного туризму часто виступає його основною частиною, адже автобусні екскурсії не завжди в повній мірі можуть відобразити всю специфіку міста. Саме тому у старому Львові із його вузькими вуличками пішохідні екскурсії є чи не найпопулярнішими.

Іншим напрямком залучення туристів у Львів поступово стають студентські програми, які вже реалізуються у деяких ВНЗ України, однак досі вимагають удосконалення, з метою адаптування до потреб як потенційних закордонних туристів, так і можливостей туристичної інфраструктури міста.

Останнім часом спостерігається поступове покращення стану справ у туристичній сфері після економічної кризи, однак велика кількість туристів все ще надає перевагу провести відпустку без значних фінансових вкладень. Однак, як це не парадоксально, такий вибір лише на користь Львову, перевагою якого для туристів залишається можливість якісного відпочинку за порівняно невеликі кошти.


Booking.com

© 2002-2018 Все о туризме - образовательный туристический портал
На страницах сайта публикуются научные статьи, методические пособия, программы учебных дисциплин направления "Туризм".
Все материалы публикуются с научно-исследовательской и образовательной целью. Права на публикации принадлежат их авторам.