Туристическая библиотека
  Главная Книги Статьи Методички Диссертации Отчеты ВТО Законы Каталог Поиск отелей Реклама Контакты
Теория туризма
История туризма
Философия туризма
Право и формальности в туризме
Рекреация и курортология
Виды туризма
Спортивный туризм и альпинизм
Агро- и экотуризм
Экскурсионное дело
Экономика туризма
Менеджмент в туризме
Управление качеством в туризме
Маркетинг в туризме
Инновации в туризме
Транспортное обеспечение в туризме
Государственное регулирование в туризме
Туристские кластеры
ИТ в туризме
Туризм в Украине
Карпаты, Западная Украина
Туризм в Крыму
Туризм в России
101 Отель - бронирование гостиниц
Туризм в Беларуси
Международный туризм
Туризм в Европе
Туризм в Азии
Туризм в Африке
Туризм в Америке
Туризм в Австралии
Краеведение, странове-
дение и география туризма
Музееведение
Замки, крепости, дворцы
Курортная недвижимость
Гостиничный сервис
Ресторанный бизнес
Анимация и организация досуга
Автостоп
Советы туристам
Туристское образование
Другие

Ящишин І., Ящишин Т.
Матеріали V Міжнародної науково-практичної конференції
"Інновації в управлінні асортиментом, якістю та безпекою
товарів і послуг" (м. Львів, 7 грудня 2017 р.)
Львів: Растр-7, 2017. - 368 с. - С.319-320.

Кейтеринг як інновація в обслуговуванні

Активне сучасне життя не залишає часу для суттєвих святкових радощів. Сфера ресторанного господарства має великий обсяг послуг, які можуть зекономити ваш час. Кейтерингові компанії є помічником в якісній організації урочистих подій. Сутність цього обслуговування - доставка готової їжі. Обсяг цієї послуги дуже великий, що навіть за межі ресторану можуть вивезти не тільки готові страви, а й напівфабрикати, сиру продукцію з необхідними інвентарем, для приготування страв для їх подачі.

В Україні він появився в 90-х роках і активно розвивається. Можна сказати, що даний вид обслуговування мав місце в суспільстві і раніше. Але чим далі тим дужче ресторани вносили багато нового для цього виду обслуговування.

В наш час, під словом кейтеринг мають на увазі - повноцінне ресторанне обслуговування в вибраному клієнтом місці. Впродовж багатьох років з'явилося безліч видів і підвидів кейтерингових послуг. Він пропонує організацію швидкого ресторанного обслуговування на пікніках, барбекю, фуршетах, корпоративах, бенкетах тощо, на природі або в приміщенні. Обмежень практично не існує, можна організувати будь-яке свято і виконати самі фантастичні вподобання.

Перевагами такого обслуговування є: швидкість, мобільність, економія часу, найвища якість обслуговування, індивідуальний підхід до кожного клієнта.

кейтерингове обслуговування

Замовник передає в професійні руки організаційні питання: план проведення заходу, підготовка розваг, декоративне оформлення території, узгодження меню, підбір професійного та кваліфікованого персоналу.

В порівнянні з ресторанним обслуговуванням для кейтерингу приготування їжі може відбуватися в нестандартних умовах та постійною зміною тематики заходів. В зимовий період набувають популярності корпоративи до нового року. Весною та осінню найчастіше проводять бізнес-зустрічі, семінари, презентації. А в літній сезон проводять весілля, випускні вечори, заходи під відкритим небом.

Обслуговування може відбуватися по різному:

- приготування їжі приміщенні або поза його межами;
- доставка до потрібного місця готових продуктів (дім, офіс, школа);
- соціальний вид кейтерингу;
- роздріб готової кулінарної продукції;
- VIP-кейтеринг;
- бар-кейтеринг;
- кейтеринг в транспорті;
- концертний та інші.

Кейтерінг буває декількох видів:

- Шведський стіл;
- Фуршет;
- Коктейль;
- Банкет;
- Кава-брейк;
- Пікнік або барбекю;
- Доставка обідів.

Щоб надати якісно послуги потрібно мати досвідчений персонал, правильно організовані заходи, устаткування для обслуговування і приготування їжі, яке можна було б злегкістю доставити до потрібного місця.

В Україні кейтеринг появився порівняно недавно і набирає обертів з кожним роком. Збільшується попит на такий неординарний та креативний спосіб обслуговування. Кожен ресторан починає випробовувати свої сили і вносити інновацію в розвиток. Конкуренція збільшується, кількість підприємств, які надають кейтерингові послуги поступово росте.

Сам кейтеринг став разюче цікавим, вишуканим і, звісно, не дешевим. Інноваційні внески призводили до покращення самої форми обслуговування і завдяки цьому утворилися підприємства, які суто займаються кейтеринговим обслугованням. Існують компанії, які створюють повністю всі умови для обслуговування урочистих заходів, надають обладнання, створюють умови для приготування та видачі страв, напоїв, при цьому наймаючи вправний, умілий та натренований персонал.

Список використаних джерел

1. Халворсен Ф. Основы кейтеринга: как организовать выездное обслуживание / Ф. Халворсен; пер. с англ. С.В. Прокофьев. - М.: Ресторан. ведомости, 2005. - 303 с.
2. Эрдош Дж. Кейтеринг: как начать и успешно вести выездной ресторанный бизнес / Дж. Эрдош; пер. с англ. И. Степановой. - М.: Альпина Бизнес Букс, 2005. - 237 с.


Booking.com

© 2002-2018 Все о туризме - образовательный туристический портал
На страницах сайта публикуются научные статьи, методические пособия, программы учебных дисциплин направления "Туризм".
Все материалы публикуются с научно-исследовательской и образовательной целью. Права на публикации принадлежат их авторам.