Туристическая библиотека
  Главная Книги Статьи Методички Диссертации Отчеты ВТО Законы Поиск отелей Реклама Контакты
Теория туризма
История туризма
Философия туризма
Право и формальности в туризме
Рекреация и курортология
Виды туризма
Спортивный туризм и альпинизм
Агро- и экотуризм
Экскурсионное дело
Экономика туризма
Менеджмент в туризме
Управление качеством в туризме
Маркетинг в туризме
Инновации в туризме
Транспортное обеспечение в туризме
Государственное регулирование в туризме
Туристские кластеры
ИТ в туризме
Туризм в Украине
Карпаты, Западная Украина
Туризм в Крыму
Туризм в России
101 Отель - бронирование гостиниц
Туризм в Беларуси
Международный туризм
Туризм в Европе
Туризм в Азии
Туризм в Африке
Туризм в Америке
Туризм в Австралии
Краеведение, странове-
дение и география туризма
Музееведение
Замки, крепости, дворцы
Курортная недвижимость
Гостиничный сервис
Ресторанный бизнес
Анимация и организация досуга
Автостоп
Советы туристам
Туристское образование
Другие

Заїка О.І.
Матеріали ІІІ Всеукраїнської науково-практичної конференції
«Сучасні тенденції розвитку туризму». - Частина ІІ.
Миколаїв: ВП «МФ КНУКІМ», 2015. - 145 с. - С.38-40.

Перспективні напрями розвитку екологічного туризму в Херсонській області

Упродовж останніх десятиліть екологічний туризм як форма відпочинку стає популярним не тільки за кордоном, але й в Україні. Причому, темпи зростання популярності екологічного туризму прямо пропорційні темпам зменшення кількості незмінених природних та традиційних культурних ландшафтів.

На думку фахівців, екологічний туризм здатний забезпечити економічну та демографічну стабільність у сільських місцевостях та вирішити їхні соціально-економічні проблеми, а також чинить позитивний вплив на відродження, збереження і розвиток місцевих народних звичаїв, промислів, пам'яток історії [1]. Однак розвиток екологічного туризму в окремих регіонах України, серед яких і Херсонська область, ще не досить інтенсивний і потребує розробки та реалізації заходів у науково обґрунтованих перспективних напрямах.

Із урахуванням цього, метою нашого дослідження є дослідження особливостей та перспективних напрямів розвитку екологічного туризму в Херсонській області.

Екологічний туризм (екотуризм) - це туристична діяльність, метою якої є пізнання особливостей малозмінених природних і традиційних культурних ландшафтів за умови збереження ландшафтного різноманіття [2].

Основними територіями України, на яких активно розвивається екологічний туризм є Карпатський регіон, Полісся, узбережжя Чорного моря та українські степи. Одним із перспективних регіонів у цьому відношенні, на нашу думку, є Херсонська область.

Херсонська область володіє багатими природними екотуристичними ресурсами, серед яких мінерально-сировинні (солі Сивашу та лікувальні грязі), водні (область омивається Чорним та Азовським морями, а також Каховським водосховищем та затокою Сиваш) та лісові (порівняно незначні, площею до 200

На Херсонщині функціонує 69 об’єктів природно-заповідного фонду, зокрема біосферні заповідники Чорноморський (територія Голопристанського району) та «Асканія-Нова» ім. Ф.С. Фальц-Фейна.

Особливо цінним екотуристичним об’єктом області є Олешківські піски, які часто називають «Європейською Сахарою». Ця територія унікальна тим, що є єдиним місцем в Європі, з пустельними ландшафтами площею понад 2 тис. кв. км. Для Олешківських пісків характерні усі елементи справжньої пустелі - піщані бархани, круті віражі спусків та підйомів, посушливий мікроклімат та практична відсутність рослинності. На базі цієї території можливо організовувати екологічні маршрути з активними способами пересування - кінні, авто-, мото- та велотури.

Олешківські піски - Європейська Сахара

Хороші перспективи у Херсонській області, на нашу думку, має агротуризм, який може розвиватися на базі низки об’єктів сільського зеленого туризму, серед яких історико-розважальний комплекс «Зелені хутори Таврії», бази зеленого туризму «Чайка», «Славутич», «Марійчина садиба», «Чумацька Криниця», база-садиба сільського зеленого туризму «Білі зорі».

«Зелені Хутори Таврії» пропонують одноденні екскурсії за різними маршрутами, корпоративний відпочинок та різноманітні квести. База зеленого туризму «Чайка» організовує одноденні групові та сімейні тури. База зеленого туризму «Славутич» забезпечує комфортний відпочинок у дерев’яних євробудиночках зі всіма зручностями на узбережжі Каховського водосховища та пропонує для відвідувачів такі додаткові послуги, як прогулянки на човні чи катамарані, гра в теніс або у міні-футбол. «Марійчина садиба» пропонує одноденні екскурсії, прогулянки на бричках по селу Іванівка, дегустацію українських страв та майстер-класи по місцевих звичаях та традиціях. База зеленого туризму «Чумацька криниця» запрошує відвідувачів на екскурсію в Олешківські піски, організовує кейтерінг на природі та влаштовує різні свята та фестивалі під відкритим небом (весілля, дні народження з елементами народних обрядів та козацьких звичаїв). База-садиба сільського зеленого туризму «Білі зорі» організовує одноденні, дводенні подорожі та тури вихідного дня, на основі власноруч розроблених туристичних маршрутів, у тому числі екологічного спрямування.

Загалом, туристичні організації регіону розробляють та пропонують екологічні тури та одноденні поїздки на бази зеленого туризму в сільській місцевості, подорож до заповідника «Асканія-Нова», прогулянки по Дніпру, екскурсії на територію історико-розважального комплексу «Зелені Хутори Таврії». Використання останнього, на наш погляд, у екологічних турах по території Херсонської області є особливо перспективним.

На нашу думку, для того, щоб активізувати розвиток екологічного туризму в Херсонській області необхідно розповсюджувати інформацію про екологічні тури та маршрути, про бази та об’єкти, на основі яких може розвиватися екологічний туризм. Необхідним є створення нових багатоденних екотуристичних мандрівок, адже в основному туристичні підприємства та організації регіону пропонують подібні тури лише на один день. Удосконалення наявної як загальної, так і туристичної інфраструктури, також дозволить активізувати розвиток екологічного туризму в Херсонській області.

Список використаних джерел

1. Латинін М.А. Державне регулювання розвитку сільського зеленого туризму в Україні [Електронний ресурс] / М.А. Латинін, Л.М. Примоленна. - Режим доступу: http://tourlib.net/statti_ukr/latynin.htm.
2. Голод А.П. Проблеми та перспективи розвитку екологічного туризму в Україні / А.П. Голод // Молоді науковці - географічній науці: зб. тез Міжнар. конф. - К., 2006. - С.46.
© 2002-2019 Все о туризме - образовательный туристический портал     каталог туристических сайтов
На страницах сайта публикуются научные статьи, методические пособия, программы учебных дисциплин направления "Туризм".
Все материалы публикуются с научно-исследовательской и образовательной целью. Права на публикации принадлежат их авторам.