Туристическая библиотека
  Главная Книги Статьи Методички Диссертации Отчеты ВТО Законы Каталог Поиск отелей Реклама Контакты
Теория туризма
История туризма
Философия туризма
Право и формальности в туризме
Рекреация и курортология
Виды туризма
Спортивный туризм и альпинизм
Агро- и экотуризм
Экскурсионное дело
Экономика туризма
Менеджмент в туризме
Управление качеством в туризме
Маркетинг в туризме
Инновации в туризме
Транспортное обеспечение в туризме
Государственное регулирование в туризме
Туристские кластеры
ИТ в туризме
Туризм в Украине
Карпаты, Западная Украина
Туризм в Крыму
Туризм в России
101 Отель - бронирование гостиниц
Туризм в Беларуси
Международный туризм
Туризм в Европе
Туризм в Азии
Туризм в Африке
Туризм в Америке
Туризм в Австралии
Краеведение, странове-
дение и география туризма
Музееведение
Замки, крепости, дворцы
Курортная недвижимость
Гостиничный сервис
Ресторанный бизнес
Анимация и организация досуга
Автостоп
Советы туристам
Туристское образование
Другие

Жураховська А.В.
Матеріали всеукраїнської науково-практичної конференції
"Актуальні проблеми управління соціально-економічними системами"
(м. Луцьк, 8.12.2016 р.) - Луцьк: Луцький НТУ, 2016. - Ч.3. - 656 с. - C.189-192.

Комунікаційна платформа Foursquare як засіб просування закладів ресторанного господарства

Комунікації у менеджменті належать до сполучних процесів управління, оскільки пов'язують функції планування, організації, мотивації та контролю. Відсутність чіткої комунікаційної політики у закладах ресторанного господарства призводить до того, що підприємство не в змозі отримувати той обсяг прибутку, який є бажаним для нього, а також не дає закладу можливості приваблювати нову аудиторію та утримувати постійних споживачів. Дослідження свідчать, що керівник на комунікації може витрачати до 90% усього часу. Отже, ефективність його діяльності залежить від уміння забезпечувати комунікації не лише у власній діяльності, а й у діяльності своїх підлеглих [3].

Розвиток сучасних інформаційних технологій та мережі Інтернет вплинули на зміни в управлінні маркетинговими комунікаціями підприємства ресторанного господарства.

Що таке Foursquare? Це соціальна мережа, що є популярною на Заході. Вона відрізняється від інших мереж тим, що відслідковує та відображає місцезнаходження користувачів. Мається на увазі інформація не про місце проживання користувача, а додавання до профілю інформації щодо перебування у тому чи іншому закладі ресторанного господарства. Споживачі за допомогою даної платформи діляться інформацією з іншими користувачами. Місце розташування закладу, який до вподоби користувачу буде вказано на карті за допомогою датчика GPS. Процес позначки свого візиту називається Check in Foursquare. При бажанні можна також прикріпити до свого повідомлення фотографії, які дозволять іншим користувачам отримати більш повне уявлення про даному місці. За кожен коментар користувач отримує своєрідну нагороду у вигляді спеціального значка і п'яти балів. Збираючи їх, можливо в майбутньому отримувати знижки в конкретних закладах [4].

Foursquare

Дана тема розглядалась у роботах наступних вчених: Пономарьова Н.М., Копитько Т., Головко Л.С., Коваленко А.М. у своїх працях вони найбільш яскраво висвітлили особливості та конкретні аспетки різних комунікаційних платформ, зокрема Foursquare.

Foursquare допомагає поліпшувати процес комунікацій між гостями та підприємством. А саме:

- дає можливість відслідковувати відгуки користувачів про Ваш заклад;
- підтримує безперервний зв'язок з клієнтами;
- інформує споживачів про те, де вони можуть придбати Вашу продукцію або скористатися Вашими послугами;
- повідомляє споживачів про діючі акції закладу;
- здійснює облік відвідуваності закладу та ефективності його функціонування;
- стимулює збут та мотивує споживачів до відвідування Вашого закладу;
- визначає постійних клієнтів;
- підвищує відвідуваність сайту закладу ресторанного господарства.

Завдяки популяризації, Foursquare стає чудовим засобом реклами. Власнику закладу ресторанного господарства, у такому випадку, не потрібно нести великі затрати на розповсюдження інформації про свій заклад. Якщо робота ресторану влаштує відвідувачів, то їх коментарі гарантовано приваблять багато нових клієнтів з різних куточків країни та світу. Така особливість робить Foursquare унікальним проектом, вигідним як для власників ресторанів, кафе, барів, так і для споживачів послуг у цих закладах [2].

Для того, аби почати використовувати можливості даної мережі, власнику закладу ресторанного господарства необхідно:

- зареєструватись у сервісі;
- перевірити наявність свого закладу в сервісі та правильність оформлення інформації про нього; у разі відсутності закладу - створити локацію;
- запросити права на управління локацією;
- відредагувати інформацію про заклад та наповнити різноманітним контентом;
- встановити періодичність моніторингу локацій у сервісі.

Важливим аспектом є дотримання періодичності здійснення перевірки на відгуки споживачів. Позитивні відгуки можна виділити, щоб вони були загальнодоступними. На негативні відгуки необхідно відразу реагувати. Реакція може в себе включати уточнення і перевірку інформації, компенсацію для клієнта. Негативний відгук є способом виявлення потреб клієнтів і можливістю покращити свій бізнес, тому його боятися не варто.

Аби комунікація між клієнтом та підприємством була чіткою та ефективною, у профілі закладу необхідно вказати точну адресу та номер телефону. Такі параметри як: наявність можливості безготівкового розрахунку, графік роботи, посилання на веб-сайт чи інші соціальні мережі є також важливими складовими профілю ресторану в Foursquare.

Кожен клієнт - соціальна істота, що реалізує себе в міжособистісних відносинах. Бренд ресторану чи кафе не є людиною, а є лише образом, набором символів чи слів. Споживачі прагнуть до «живих» комунікацій [1]. Саме тому підприємству слід мати людину, котра представляє бренд того чи іншого закладу ресторанного господарства. Для цього можна створити профіль справжньої людини у мережі Foursquare, котра і буде обличчям закладу. Вона буде відповідати на усі питання користувачів, реагувати на похвалу або критику. Офіційне обличчя - це людина, що є посередником у комунікаційному процесі між рестораном та споживачами. Коментарі такої людини повинні бути зрозумілими та наглядними. Тобто якщо йде мова про знижку на сезонний салат, то слід прикріпити до запису фото даної страви. Таким чином споживач буде впевнений в тому, що комунікація є «живою» і він спілкується з реальною людиною, що значно вплине на його враження про Ваш ресторан.

Foursquare в Україні не користується високою популярність, не дивлячись на те, що кількість споживачів щороку збільшується. На думку Русфета Кадирова, розвитку Foursquare в Україні сприятиме проведення спеціальних заходів, присвяченим популяризації сервісу. Так, наприклад, у Києві вже неодноразово проводились дні Foursquare. Важливим є надання користувачам спеціальних пропозицій та знижок за те, що вони відмічаються на локації Вашого закладу.

Потенційні можливості мережі Foursquare перевернули класичне уявлення про засоби реклами та комунікації, їх ролі та місця у формуванні позитивного образу підприємства ресторанного господарства. Таку мережу слід поширювати у нашій країні як засіб ефективної комунікації у ресторанному бізнесі для розвитку ресторанного господарства України.

Список використаних джерел

1. Балабанова Л.В. Комплексный подход к стратегическому управлению маркетинговыми коммуникациями предприятия / Балабанова Л.В., Крутушкина О.В. // Экономика, предпринимательство и право. - 2012. - №6(17).
2. Как правильно использовать Foursquare для продвижения ресторана [Электронный ресурс]. - Режим доступа: http://bit.ua/2013/10/kak-pravylno-yspolzovat-foursquare-dlya-prodvyzhenyya-restorana/.
3. Пономарьова Н.М. Новітні підходи до сучасних маркетингових комунікацій [Електронний ресурс] / Н.М. Пономарьова, A.M. Пономарьов. - Режим доступу: http://gisap.eu/ru/node/534.
4. Foursquare - что это? [Электронный ресурс]. - Режим доступа: http://fb.ru/article/144982/foursquare---chto-eto-foursquare---prilojenie.


Booking.com

© 2002-2018 Все о туризме - образовательный туристический портал
На страницах сайта публикуются научные статьи, методические пособия, программы учебных дисциплин направления "Туризм".
Все материалы публикуются с научно-исследовательской и образовательной целью. Права на публикации принадлежат их авторам.