Туристическая библиотека
  Главная Книги Статьи Методички Диссертации Отчеты ВТО Законы Поиск отелей Реклама Контакты
Теория туризма
История туризма
Философия туризма
Право и формальности в туризме
Рекреация и курортология
Виды туризма
Спортивный туризм и альпинизм
Агро- и экотуризм
Экскурсионное дело
Экономика туризма
Менеджмент в туризме
Управление качеством в туризме
Маркетинг в туризме
Инновации в туризме
Транспортное обеспечение в туризме
Государственное регулирование в туризме
Туристские кластеры
ИТ в туризме
Туризм в Украине
Карпаты, Западная Украина
Туризм в Крыму
Туризм в России
101 Отель - бронирование гостиниц
Туризм в Беларуси
Международный туризм
Туризм в Европе
Туризм в Азии
Туризм в Африке
Туризм в Америке
Туризм в Австралии
Краеведение, странове-
дение и география туризма
Музееведение
Замки, крепости, дворцы
Курортная недвижимость
Гостиничный сервис
Ресторанный бизнес
Анимация и организация досуга
Автостоп
Советы туристам
Туристское образование
Другие

Багрєєва Я.І.
Матеріали Х Всеукраїнської студентської наукової конференції
"Актуальні проблеми природничих та гуманітарних наук
у дослідженнях студентської молоді "Родзинка-2008".
м. Черкаси, 24-26 квітня 2008 р. - Черкаси: Видавництво ЧНУ, 2008. - 206 с. - C.9.

Державні стандарти у сфері туристсько-екскурсійного обслуговування

У діяльності туристських підприємств важливим етапом є дотримання державних стандартів. До державних стандартів, що регулюють туристську діяльність відносяться: ДСТУ 28681.1-95 «Проектування туристських послуг», ДСТУ 28681.2-95 «Загальні вимоги», ДСТУ 28681.3-95 «Вимоги з забезпечення безпеки туристів та екскурсантів», ДСТУ 28681.4-95 «Класифікація готелів».

Держстандарт 28681.1-95 «Проектування туристських послуг» встановлює порядок розробки документації при проектуванні туристських послуг і призначений для підприємств, що надають туристські послуги. Даний стандарт допомагає туристським підприємствам ефективно та правильно організувати технологічний процес роботи з документацією. У стандарті використані такі терміни, як туристська послуга, екскурсія, похід, подорож, що допомагають чітко зрозуміти вимоги до певних видів туристських послуг.

Надання високоякісних туристських послуг забезпечує можливість туристським підприємствам збільшувати кількість клієнтів. Тому необхідно дотримуватись держстандарту ДСТУ 28681.2-95 «Загальні вимоги», який встановлює обов’язкові та рекомендаційні вимоги до якості туристських послуг, що пропонуються туристським підприємствами незалежно від їх відомчої та організаційно-правової форми. Загальні вимоги держстандарту – це охорона навколишнього середовища, що є визначальним аспектом туризму. Надання туристських послуг не повинно супроводжуватись погіршенням характеристик навколишнього природного середовища.

Найважливішим завданням у сфері туристської діяльності є забезпечення безпеки життя і здоров’я туристів та екскурсантів. Саме цей аспект є визначальним в організації туристсько-екскурсійних програм. Існують фактори ризику, які в туризмі класифікуються наступним чином: травмонебезпека, вплив навколишнього середовища, пожежонебезпека, біологічний вплив, психофізіологічне навантаження, небезпека випромінювання, хімічний вплив, надмірна загазованість, специфічні фактори ризику. Вирішення питання безпеки зазначено у держстандарті ДСТУ 28681.3-95 «Вимоги з забезпечення безпеки туристів і екскурсантів», що встановлює вимоги до туристських та екскурсійних послуг, адже гарантування безпеки на маршруті є пріоритетним завданням для всіх туристських підприємств. Тому даний держстандарт призначений для обов’язкової сертифікації туристських послуг.

На сучасному етапі значний вплив на надання високоякісних туристських послуг здійснює готельна інфраструктура, яка швидко розвивається та задовольняє основні потреби туристів. Для ефективної співпраці туристських та готельних підприємств встановлено держстандарт ДСТУ 28681.4-95 «Класифікація готелів», який визначає класифікацію готелів, різноманітних організаційно-правових форм, місткістю не менше 10 номерів, а також умови обслуговування туристів і рівень якості туристсько-екскурсійного обслуговування. Даний стандарт є придатним для сертифікації готелів та мотелів.

Таким чином, встановлені законодавством України державні стандарти є правовими документами у сфері туристсько-екскурсійного обслуговування, які визначають надання туристсько-екскурсійних послуг, забезпечення туристів належним обслуговуванням, підвищення власного рівня загальної діяльності туристських підприємств і збільшення кількості вітчизняних та іноземних туристів. Можна впевнено стверджувати, що державні стандарти є основою для того, щоб туристська галузь в Україні стала однією з пріоритетних.
© 2002-2019 Все о туризме - образовательный туристический портал     каталог туристических сайтов
На страницах сайта публикуются научные статьи, методические пособия, программы учебных дисциплин направления "Туризм".
Все материалы публикуются с научно-исследовательской и образовательной целью. Права на публикации принадлежат их авторам.